جدید شیمیایی ابزار می توانید کنترل غلظت چربی های خون در سلول های زنده

لیپیدها یا چربی ها باید بسیاری از توابع در بدن ما: آنها به صورت غشاء موانع ذخیره انرژی و یا عمل به عنوان رسولان که در تنظیم رشد سلولی و هورمون آزاد است. بسیاری از آنها نیز نشانگرهای زیستی برای بیماری های شدید. تا کنون از آن شده است بسیار دشوار است برای تجزیه و تحلیل عملکرد این مولکول ها در سلول های زنده. محققان در موسسه ماکس پلانک زیست شناسی سلولی مولکولی و ژنتیک (MPI-CBG) در درسدن و لایبنیتس موسسه تحقیقات فارماکولوژی مولکولی (FMP) در برلین در حال حاضر توسعه یافته شیمیایی ابزار است که می تواند فعال شده توسط نور و استفاده می شود به تاثیر غلظت ليپيد در سلول های زنده. این رویکرد می تواند فعال پزشکان برای کار با بیوشیمی به شناسایی مولکول های درون یک سلول در واقع انجام دهد. مطالعه منتشر شده در مجله PNAS.

هر سلول می تواند ایجاد هزاران متفاوت لیپیدها (چربی ها). اما کمی شناخته شده است که چگونه این مواد شیمیایی چربی تنوع منجر به حمل و نقل از پیام های داخل سلولی به عبارت دیگر ليپيد کد تلفن هنوز ناشناخته است. این است که عمدتا به دلیل عدم وجود روش ها به لحاظ کمی مطالعه ليپيد تابع در سلول های زنده. درک درستی از چگونه چربیهای کار بسیار مهم است چرا که آنها کنترل عملکرد پروتئین در سراسر همراه و درگیر در آوردن مهم مواد به داخل سلول از طریق غشای سلولی. در این فرآیند جذاب آن است که تنها تعداد محدودی از چربی کلاس در داخل غشای سلولی عمل می کنند به عنوان رسول مولکول اما آنها دریافت پیام از هزاران متفاوت گیرنده پروتئین است. آن است که هنوز مشخص نیست چگونه این فراوانی از پیام ها هنوز هم می تواند به راحتی به رسمیت شناخته شده و منتقل می شود.

گروه های پژوهشی به رهبری آندره Nadler در MPI-CBG و الکساندر والتر در FMP با همکاری TU Dresden را توسعه داده اند شیمیایی ابزار برای کنترل غلظت چربی های خون در سلول های زنده. این ابزار می تواند فعال شده توسط نور. Milena Schuhmacher نویسنده سرب از مطالعه توضیح می دهد: “چربی ها در واقع نه فردی ساختار مولکولی اما متفاوت در ریز جزئیات شیمیایی. برای مثال برخی دیگر زنجیره های اسید چرب و بعضی از آنها کمی کوتاه تر هستند. با استفاده از پیشرفته میکروسکوپ در سلول های زنده و مدلسازی ریاضی روش ما قادر به نشان می دهد که سلول ها در واقع قادر به تشخیص این تغییرات از طریق موثر ویژه پروتئین ها و در نتیجه ممکن است استفاده از آنها برای انتقال اطلاعات است. این مهم است که ما قادر به کنترل دقیقا چه مقدار از هر فرد چربی درگیر شد.” آندره Nadler, که تحت نظارت این مطالعه می افزاید: “این نتایج نشان می دهد وجود یک لیپید کد که استفاده از سلول های به re-encode اطلاعات شناسایی در خارج از سلول در سمت داخلی همراه است.”

نتایج این مطالعه می تواند فعال غشاء biophysicists و لیپید بیوشیمی به منظور بررسی نتایج خود را با داده های کمی از سلول های زنده. آندره Nadler می افزاید: “پزشکان همچنین می تواند به نفع از ما به تازگی توسعه یافته روش. در بیماری هایی مانند دیابت و فشار خون بالا بیشتر چربی است که عمل به عنوان نشانگرهای زیستی در خون است. این می تواند تجسم با یک پروفایل لیپیدی است. با کمک روش ما پزشکان می تواند در حال حاضر ببینید که دقیقا چه چربی ها در بدن است. بود که ممکن است قبل از.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Forschungsverbund برلین. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im