ملی هوانوردی و فضایی آمریکا ناسا با هدف ارسال انسانی ماموریت به مریخ در 2030s. اما دانشمندان هنوز در تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پتانسیل خطر سرطان برای فضانوردان با توجه به قرار گرفتن در معرض تابش. خطر ابتلا به سرطان از کهکشانی کیهانی تابش در نظر گرفته شده است پتانسیل “showstopper بر” برای یک ماموریت سرنشین دار به مریخ است.

یک تیم به رهبری توسط محققان در دانشگاه ایالتی کلرادو با استفاده از یک رویکرد رمان به آزمون فرضیات در مدل استفاده شده توسط ناسا برای پیش بینی این خطرات بهداشتی. ناسا مدل پیش بینی کرد که فضانوردان را بیش از سه درصد خطر مرگ ناشی از سرطان از قرار گرفتن در معرض تابش اشعه آنها را دریافت خواهد کرد در یک ماموریت مریخ. که سطح خطر بیش از آنچه در نظر گرفته شده است قابل قبول است.

مطالعه “ژنومی نقشه برداری در outbred موش ها نشان می دهد با هم همپوشانی دارند در استعداد ژنتیکی برای HZE یون – و گاما ناشی از تومور” منتشر شد مارس 15 در علم پیشرفت.

قرار گرفتن در معرض تابش در فضا است ” عجیب و غریب

زمانی که فضانوردان در حال ارسال به فضا آنها در معرض یک نوع تابش است که “بسیار عجیب و غریب در مقایسه با تابش بر روی زمین گفت:” مایکل ویل نویسنده ارشد این مطالعه و استاد در بخش محیط زیست و سلامت رادیولوژیک علوم در CSU. تابش می آید از دو منبع: خورشید و از supernovas.

دانشمندان می دانم بسیار کمی در مورد این نوع از تابش و اثرات آنها بر انسان به دلیل در معرض قرار گرفتن بر روی زمین بسیار محدود است گفت: ویل.

“تابش نوع ما بیشتر نگران هستند HZE یون ها یا یون های سنگین,” او اضافه شده است. “هنگامی که شما در فضا وجود دارد هیچ چیز برای منحرف کردن این نوع از اشعه. برخی از این یون های سنگین خواهد پانچ از طریق یک فضاپیما بدنه تا زمانی که شما ارسال فضانوردان به فضا, شما در حال افشای آنها را به این نوع از اشعه است.”

این تابش می تواند آسیب مولکول های سلول ها و بافت های با پتانسیل برای سرطان و بیماری های قلبی عروقی و اختلالات عصبی.

مطالعات قبلی از تابش خطرات استفاده از داده های سلامت از بازماندگان بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی. در حالی که این مطالعات را ارائه برخی از بینش ویل گفت: این اطلاعات به شمار تعدادی از مشکلات در دنیای واقعی کاربرد از جمله مقایسه زمان جنگ ژاپنی جمعیت به یک زمان صلح ایالات متحده جمعیت.

نوع تابش نیز متفاوت است و دارای افکت های مختلف. در طول بمباران اتمی مردم دریافت گرفتن در معرض تابش اشعه بلافاصله. اما فضانوردان عازم مریخ خواهد بود در معرض تابش مداوم بیش از سه سال است.

مدل های تقلید متنوع ژنتیکی انسان

برای مطالعه ویل و اول نویسنده دکتر الیاس Edmondson یک دامپزشکی آسیب شناس و پژوهشگر مستقر در فردریک آزمایشگاه ملی تحقیقات سرطان در مریلند با استفاده منحصر به فرد از سهام متنوع ژنتیکی موش تقلید از یک جمعیت انسانی.

موشها به صورت تصادفی به سه گروه با گروه اول بدون دریافت قرار گرفتن در معرض تابش و دو نفر دیگر دریافت سطوح مختلف از قرار گرفتن در معرض.

Edmondson که انجام تحقیقات در حالی که تکمیل دامپزشکی اقامت در آسیب شناسی در CSU گفت که برای این نوع از پروژه تحقیقاتی ژنتیکی, تنوع بسیار مهم است.

“انسان ها بسیار متنوع ژنتیکی,” او توضیح داد. “شما می خواهید به مدل است که هنگامی که آن را مناسب و امکان پذیر برای انجام این کار است.”

ویل گفت: اگر چه تیم تحقیقاتی مختلف شاهد انواع تومور و شبیه به انسان اما یون های سنگین نمی تواند هر گونه منحصر به فرد به انواع سرطان است. آنها نیز شاهد تفاوت جنسی.

در انسان, زنان بیشتر در معرض تابش ناشی از سرطان نسبت به مردان; یکی از دلایل اصلی این است که زنان دیگر زندگی می کنند اجازه می دهد زمان کافی برای سرطان به توسعه است. در ارزیابی خطر ابتلا به سرطان بین موش نر و ماده در این مطالعه دانشمندان گفت: یافته های موازی بشر داده است.

Edmondson گفت: این مطالعه تایید ناسا مدل برای اندازه گیری خطر سرطان برای انسان از فضا تابش.

ناسا به طور مداوم به روز رسانی خود را ارزیابی ریسک مدل گفت: ویل و انجام داده است تا بر اساس کاری که قبلا انجام داده بود در CSU.

از کجا می خواهد تحقیقات بعدی بروید ؟

ویل گفت که او در حال کار بر روی یک پروژه با CSU دانشيار آدم Chicco در بخش علوم پزشکی و دیگر دانشگاه ها به استفاده از تکنولوژی است که باعث ایجاد اندام انسان با استفاده از کشت بافت بر روی یک تراشه. محققان را در معرض این تراشه به تابش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خطرات بالقوه برای فضانوردان عازم مریخ است.

اضافی نویسندگان در این مطالعه عبارتند از دن Gatti (جکسون آزمایشگاهی) و اندرو ری, الوین L. گارسیا و کریستینا Fallgren (دانشگاه ایالتی کلرادو).

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de