پس از 50 سال تحقیق و آزمایش بیش از 1000 مواد مخدر وجود دارد, امید جدید برای حفظ سلول های مغز برای زمان پس از سکته مغزی. درمان حاد سکته مغزی ایسکمیک در بیماران با تجربی, اثرات نوروپروتکتيو مواد مخدر همراه با یک روش جراحی برای برداشتن لخته را بهبود می بخشد نتایج نشان داده شده توسط نتایج کارآزمایی بالینی منتشر شده امروز در لانست.

چند مرکز دوسوکور تصادفی دادگاه رهبری یک تیم در جورجیا دانشکده پزشکی (CSM) Hotchkiss موسسه مغز و آلبرتا خدمات بهداشت و درمان به بررسی استفاده از محافظت نورونی مواد مخدر nerinetide توسعه یافته توسط NoNO Inc در دو سناریو در همان دادگاه. در یک سناریو nerinetide داده است به بیماران در علاوه بر این به لخته متلاشیکننده مواد مخدر آلتپلیس. در سناریوی دوم بیمارانی که مناسب برای آلتپلیس دریافت تنها nerinetide. هر دو گروه از بیماران همزمان درمان اندوواسکولار (EVT) برای حذف لخته.

“در مقایسه با دارونما تقریبا 20 درصد بیشتر از بیماران که دریافت nerinetide همراه با درمان اندوواسکولار اما دریافت نمی آلتپلیس بهبود از یک ویرانگر سکته مغزی — تفاوت بین فلج و راه رفتن خارج از بیمارستان می گوید:” دکتر مایکل هیل, MD, متخصص مغز و اعصاب در کوهپایه مرکز پزشکی (FMC) و استاد در بخش بالینی علوم اعصاب و رادیولوژی در CSM. “در بيمارانی که هر دو مواد مخدر آلتپلیس نفی مزایای nerinetide.”

هیل می گوید این مطالعه شواهدی را فراهم می کند یک مسیر بیولوژیکی است که محافظت از سلول های مغز از مرگ زمانی که آنها را محروم از جریان خون. Nerinetide اهداف مرحله نهایی از سلول های مغز زندگی با توقف تولید اکسید نیتریک در داخل سلول.

“ما واقعا بر این باورند این مشاهدات علمی می گوید:” تپه. “شواهدی وجود دارد nerinetide ترویج سلول های مغز بقا ارائه neuroprotection تا زمانی که ما می توانیم استخراج لخته. این درب باز می شود به یک راه جدید برای درمان سکته مغزی.”

تصاویر از مغز بیماران از این مطالعه نشان می دهد که انتظار می رود اندازه ناشی از سکته مغزی است sizeably کاهش می یابد هنگامی که nerinetide تجویز شده است و EVT انجام شده است در میان بیماران مبتلا به صورت همزمان دریافت آلتپلیس.

“پس از مطالعات و بررسی محافظت نورونی مواد مخدر شکست خورده ما بسیار هیجان زده شده توسط این نتایج می گوید:” دکتر Mayank Goyal, MD, دکترا, neuroradiologist در FMC و استاد بالینی در بخش رادیولوژی در CSM. “در حالی که nerinetide مورد تایید نیست برای استفاده و در عین حال آن را نشان می دهد پتانسیل یک ابزار جدید برای ترویج بهبودی از سکته مغزی.”

در سراسر جهان 15 میلیون نفر دچار سکته مغزی هر سال — که یکی از هر ده دقیقه در کانادا و در هر 90 ثانیه در ایالات متحده است. این نتایج می تواند ویرانگر باشد. سکته های مغزی شایع ترین است که ناشی از لخته در رگ های خونی در مغز است. از دست دادن ناگهانی جریان خون به مغز باعث می شود سلول ها به مرگ است که می تواند به طور دائم بر بیان دیدگاه تعادل و حرکت است.

بین المللی محاکمه ثبت نام 1,105 بیماران بین مارس 2017 و اوت 2019 در مراکز در شمال امریکا و اروپا و استرالیا و آسیا — جهانی همکاری علمی با گرد هم آوردن دانشمندان, پزشکان, بودجه سازمان ها و صنایع.

“همکاری بین NoNO, Inc., دانشگاه کلگری و محققان در 48 منجر به سکته مغزی بیمارستان ها در سراسر جهان نشان داده است که چگونه موثر چنین دانشگاهی و صنعت مشارکت را می توان در حال اجرا با کیفیت بالا, بنیادی, سکته مغزی دادگاه است که می تواند منجر به تغییرات مثبت در عملکرد بالینی می گوید:” دکتر مایکل Tymianski, MD, دکترا, مدیر عامل شرکت نانو, Inc. و مخترع nerinetide.

نتایج: در مطالعه حاضر به نام فرار-NA1 محاکمه ساخت در موفقیت فرار از محاکمه که در کلگری سکته مغزی برنامه ثابت کرد که یک لخته بازیابی روش شناخته شده به عنوان EVT به طور چشمگیری می تواند بهبود نتایج بیمار پس از سکته مغزی ايسکميک حاد. در این روش از یک کاتتر وارد شده است در کشاله ران و هدایت از طریق رگ های خونی به مغز است. کوچک مش فلزی دستگاه استفاده می شود برای گرفتن لخته و آن را بیرون بکشد. مطالعه حاضر به بررسی اینکه آیا اداره nerinetide در علاوه بر این به لخته بازیابی را بهبود می بخشد توانایی بیمار برای بازیابی.

این مطالعه توسط the Canadian Institutes of Health Research (CIHR), Alberta نوآوری و NoNO, Inc. آن را طراحی شده توسط محققان دانشگاهی (دانشگاه کلگری) و ضامن (NoNO, تورنتو, بر, کانادا).

دکتر هیل عضو هیئت مشاوران علمی برای NoNO, Inc. آن است که پرداخت نشده و موقعیت او دریافت هیچ سود مالی از نتایج.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی