جدید ژئوشيميايی ابزار نشان می دهد منشاء زمین را نیتروژن

محققان در جنگل سوراخ اقیانوس شناسی موسسه (WHOI) دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس (UCLA) و همکاران خود را با استفاده از جدید ژئوشيميايی ابزار برای ریختن به نور در منبع نیتروژن و دیگر فرار عناصر بر روی زمین است که همچنین ممکن است اثبات مفید به عنوان یک راه برای نظارت بر فعالیت آتشفشان. یافته های خود را منتشر شد مارس 16 سال 2020 در مجله طبیعت.

ازت فراوان ترین گاز در جو است و جزء اصلی از هوایی که تنفس می کنیم. نیتروژن نیز یافت می شود در سنگ از جمله کسانی که در جمع اعماق سیاره داخلی است. تا به حال آن را دشوار است برای تمایز بین منابع نیتروژن که از هوا و کسانی که از داخل گوشته زمین را در هنگام اندازه گیری گازهای حاصل از آتشفشان.

“ما دریافتیم که آلودگی هوا بود پوشش بکر ‘منبع امضای’ از بسیاری از آتشفشانی گاز نمونه می گوید:” WHOI geochemist پیتر بری یک coauthor از مطالعه.

بدون که تمایز دانشمندان نبودند قادر به پاسخ به پرسش های اساسی مانند: نیتروژن است در سمت چپ بیش از زمین سازند و یا آن را تحویل داده و به این سیاره بعد از? چگونه است که نیتروژن از اتمسفر مرتبط با نیتروژن بیرون آمدن از آتشفشان?

بری و سرب نویسنده Jabrane Labidi از UCLA در حال حاضر یک محقق در انستیتو هیکل du جهان در پاریس مشغول به کار در همکاری بین المللی geochemists به تجزیه و تحلیل آتشفشانی گاز نمونه ها از سراسر جهان-از جمله گازها از ایسلند و پارک ملی یلوستون — با استفاده از یک روش جدید تجزیه و تحلیل “clumped” ایزوتوپ نیتروژن. این روش ارائه شده یک راه منحصر به فرد برای شناسایی مولکولهای نیتروژن از هوا اجازه داده است که محققان برای دیدن واقعی گاز ترکیب درون گوشته زمین را. این در نهایت شواهد نشان داده است که نیتروژن در گوشته به احتمال زیاد شده است وجود دارد از سیاره ما در ابتدا شکل گرفته است.

“هنگامی که آلودگی هوا را به خود اختصاص برای ما به دست اورد جدید و بینش ارزشمندی به منبع نیتروژن و تکامل سیاره ما” بری می گوید.

در حالی که این روش جدید کمک می کند تا دانشمندان درک ریشه های فرار عناصر بر روی زمین آن را نیز ممکن است اثبات مفید به عنوان یک راه برای نظارت بر فعالیت آتشفشان. این است زیرا این ترکیب از گازهای bellowing از مراکز آتشفشانی تغییر قبل از فوران. این می تواند باشد که ترکیبی از گوشته و هوا نیتروژن می تواند یک روز استفاده می شود به عنوان یک سیگنال از فوران.

این مطالعه با حمایت عمیق کربن رصدخانه و Alfred P. Sloan پایه و اساس است. این تیم تحقیقاتی همچنین شامل همکاران دیوید Bekaert و علامت Kurz از WHOI دانشمندان از دیگر ایالات-بر اساس دانشگاه و از فرانسه, کانادا, ایتالیا, انگلستان و ایسلند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط جنگل سوراخ اقیانوس شناسی موسسه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im