بینش های جدید به van der Waals مواد

لایه های van der Waals مواد هستند که از بهره بالا به صورت الکترونیکی و فوتونی برنامه های کاربردی به گفته محققان در پن استیت و SLAC National Accelerator Laboratory در کالیفرنیا که ارائه بینش های جدید به فعل و انفعالات لایه مواد با لیزر و الکترونی پرتوهای.

دو بعدی van der Waals مواد تشکیل شده به شدت پیوند لایه از مولکول ها با پیوند ضعیف بین لایه ها.

محققان با استفاده از یک ترکیب فوق سریع پالس نور لیزر است که تحریک اتمها در یک شبکه مواد از گالیم تلورید, به دنبال افشای این شبکه به یک فوق سریع پالس از یک پرتو الکترونی. این نشان می دهد شبکه ارتعاشات در زمان واقعی با استفاده از پراش الکترون و می تواند منجر به درک بهتری از این مواد.

“این کاملا یک روش منحصر به فرد” گفت: Shengxi هوانگ استادیار مهندسی برق و نویسنده مسئول مقاله در ACS Nano که توصیف کار خود را. “هدف این است که به طور کامل درک شبکه ارتعاشات از جمله در هواپیما و out-of-plane.”

یکی از مشاهدات جالب در کار خود شکستن یک قانون است که شامل تمام مواد سیستم. Friedel قانون مسلم است که در پراش الگوی جفت centrosymmetric قله براگ باید متقارن به طور مستقیم ناشی از تبدیل فوریه تغییر و تحول است. در این مورد این جفت قله براگ نشان می دهد در مقابل نوسان الگوهای. آنها این پدیده پویا شکستن Friedel قانون. آن است که بسیار نادر اگر نه بی سابقه نظارت در تعاملات بین تیرها و این مواد.

“چرا ما دیدن شکستن Friedel قانون?” او گفت:. “این است که به دلیل ساختار شبکه از این مواد. در لایه 2D مواد از اتم ها در هر لایه به طور معمول تراز بسیار خوبی در جهت عمودی. در گالیم تلورید اتمی تراز کمی خاموش.”

هنگامی که پرتو لیزر می درخشد بر روی مواد و حرارت تولید بالاترین مرتبه طولی آکوستیک فونون حالت که ایجاد یک wobbling اثر برای شبکه. این می تواند راه الکترون انکسار نور در شبکه منجر به منحصر به فرد پویا شکستن Friedel قانون.

همچنین از این روش مفید برای مطالعه تغییر فاز مواد جذب یا تابش گرما در طول فاز تغییر است. این مواد می تواند تولید electrocaloric اثر در حالت جامد یخچال و فریزر. این روش نیز جالب خواهد بود به کسانی که مطالعه عجیب ساختار کریستال و کلی 2D مصالح جامعه است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط پن استیت. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de