نور جدید مبتنی بر روش های برای سریعتر و ‘سبز’ تولید بلوک های ساختمان برای داروهای

در صنعت هیدروکربن های گازی مانند ethane و متان هستند غالبا تغییر به مولکول های است که می تواند به عنوان بلوک های ساختمان برای داروسازی و داس. به طور معمول, این فرآیند را در درجه حرارت بالا و فشار و همچنین می تواند تولید مقادیر زیادی از آلاینده ها. محققان در Eindhoven University of Technology (TU/e) را توسعه داده اند یک روش جدید برای فوری تبدیل گازی کم وزن هیدروکربن ها به مولکول های پیچیده تر در درجه حرارت اتاق و کم فشار با روشن ساختن مولکول های با نور در حضور یک کاتالیزور مناسب. قابل توجه این فرایند سریع تر است و منجر به کمی و یا بدون ضایعات مواد. این کار منتشر شده است امروز در مجله Science.

در جامعه مدرن گازی آلکان ها مانند پروپان و isobutane و متان به طور منظم combusted برای انرژی است. این نسبتا ارزان و فراوان مولکول ها نیز می تواند مورد استفاده برای تولید مولکول های پیچیده برای دارو و یا مواد شیمیایی در کشاورزی است.

زمان در مقیاس فرآیندهای است که فعال کردن این مولکول پس از آن برای واکنش های شیمیایی را در درجه حرارت بالا و فشار که واکنش های تند شرایط است که می تواند دشوار و گران قیمت برای حفظ در حالی که همچنین منجر به قابل توجهی زباله نسل. همچنین برای این مورد خاص از متان در دمای بالا مورد نیاز برای فعال سازی نفی استفاده از هر گونه محصولات در نتیجه در دارو به عنوان مولکولهای آلی به سادگی متلاشی می کنند.

یک تیم تحقیقاتی به رهبری توسط تیموتی Noël از TU/e در همکاری با محققان در ShanghaiTech دانشگاه (چین) دانشگاه پاویا (ایتالیا) و Vapourtec Ltd. (انگلستان) را ابداع فرآیند جدید برای فعال سازی از آلکان ها با استفاده از نور در دمای اتاق و فشار پایین.

مهم دستیابی به موفقیت

“این است که دستیابی به موفقیت قابل توجهی برای تبدیل آلکان ها به مفید بلوک های ساختمان برای داروها و مواد برای صنایع دیگر می گوید:” Noël. “رویکرد ما اجازه می دهد تا برای استفاده فوری از آلکان ها برای پیچیده تر مولکول های بدون ناخواسته بسیاری از محصولات در حالی که در همان زمان کاهش آلودگی هوا و تسهیل فرایند فعال سازی حساب کاربری.”

برای تحقق بخشیدن به این فرآیند جدید محققان تا به حال به رقابت با دو موضوع اصلی. آنها نیاز به یک روش است که می تواند به راحتی جدا کردن و یا شکستن C-H اوراق قرضه با اوراق قرضه تفکیک انرژی (BDE) بین 96.5 و 105 kcal mol-1. C-H اوراق قرضه در متان هستند دشوار است برای شکستن. دوم, دست زدن گازی آلکان ها نیاز به خیاط ساخته شده در فن آوری است که می تواند از آلکان ها در تماس نزدیک با یک کاتالیزور در یک دقت نظارت, واکنش محیط زیست است. محققان حل شد هر دو از این مسائل توسط هیجان انگیز آلکان ها با اشعه ماوراء بنفش نور (در حدود 365 nm) در حضور یک کاتالیزور مناسب در درجه حرارت اتاق.

“کاتالیزور استفاده شده است decatungstate. هنگامی که روشن کاتالیزور می شود بسیار پر انرژی و سپس اندازه کافی انرژی برای تقسیم C-H اوراق قرضه. پیدا کنیم که این کار برای متان ethane پروپان و isobutane می گوید:” Noël. او می افزاید: “ما رویکرد جدید است که سریع تر از روش های سنتی و ما هیجان زده برای دیدن چگونه آن را توسعه. این مطالعه به کار microreactors داده شده است که آنها تسهیل کنترل بیشتر بر واکنش در شرایط بهتر سلول های گازی مواد خام و ساده تر نور از کاتالیزور. در آینده ما در نظر راکتورهای است که می تواند اجازه می دهد بالاتر از ظرفیت تولید می باشد.” این روش جدید هموار راه را برای ارزان تر تولید برخی از داروهای داده شده است که هزینه فعال کردن این گازها برای تولید آنها خواهد بود پایین تر است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Eindhoven University of Technology. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im