مدل جدید به دقت تاریخ تاریخی زلزله

سه زمین لرزه در Monterey Bay منطقه رخ می دهد در سال 1838 سال 1890 و در سال 1906 اتفاق افتاده است و بدون شک در San Andreas گسل با توجه به یک مقاله جدید توسط یک پورتلند ایالت دانشگاه محقق.

مقاله “بینش جدید به Paleoseismic سن مدل در شمال San Andreas Fault: زغال چوب ساخته شده در سنین و به روز رسانی زلزله همبستگی” بود که به تازگی منتشر شده در بولتن Seismological Society of America.

استادیار زمین شناسی در PSU اشلی Streig گفت: تحقیقات جدید تایید می کند که چه تیم خود را برای اولین بار کشف شده در سال 2014: سه زمین لرزه های رخ داده در 68 سال گذشته در منطقه خلیج در San Andreas Fault.

“این اولین بار است که شده است وجود دارد زمین شناسی شواهدی از یک سطح پارگی از تاریخی 1838 و 1890 زلزله است که ما می دانستم که در مورد از روزنامه ها و دیگر اسناد تاریخی,” Streig گفت. “این اساسا بدان معنی است که 1800s به یک قرن از عذاب است.”

ساختمان در 2014 مطالعه Streig گفت: آنها قادر به حفر یک ردوود دال از یک درخت قطع در اوایل اروپایی ها از یک متر زیر سطح در منطقه خلیج است. درخت سرنگون شد قبل از سه زمین لرزه در سوال رخ داده است. که دال استفاده شد و برای تعیین تاریخ دقیق ورود به سیستم برای اولین بار رخ داده در منطقه و مشخص تاریخی تاریخ از زلزله. بیشتر آنها قادر بودند با استفاده از دال به منظور توسعه یک مدل جدید برای تعیین فواصل عود و بیشتر دقیق دوستیابی.

Streig با استفاده از روش دوستیابی wiggle تطبیق برای چند اندازه گیری کربن 14 نمونه از درخت دال و آنها را در مقایسه با نوسانات جوی کربن 14 غلظت در طول زمان به اثر انگشت دقیق مرگ درخت و تایید زمان زلزله. چرا که محققان تا به حال یک سن دقیق از دال آنها قادر به تست چگونه به خوبی شایع ترین استفاده از مواد زغال سنگ کار می کند در زلزله عصر ،

زغال چوب است که معمولا استفاده می شود برای آشنایی و محدود به سنین ماقبل تاریخ زمین لرزه و توسعه زلزله عود فاصله اما Streig گفت: زغال چوب می تواند صدها سال مسن تر از چینه شناسی لایه های حاوی آن بازده افست بین چه شده است مورخ و سن واقعی از زلزله است. روش جدید برای حساب های داخلی ذغال سنین — که حساب تفاوت در زمان بین چوب سازند و آتش است که گفت: تولید زغال چوب-و بهتر می تواند برآورد سن از این رویداد در حال مطالعه.

“ما قادر به ارزیابی داخلی سن ذغال ثبت شده در سپرده و پیدا کردن که ذغال سنین حدود 322 سال مسن تر از سن واقعی سپرده — بنابراین قبلی زلزله سن مدل ها در این منطقه با استفاده از detrital ذغال خواهد بود افست تقریبا این مقدار” او گفت:.

جدید زلزله سن مدلسازی با استفاده از یک روش صحیح برای این ذغال های داخلی, سن, سن و نتایج از بیخ و بن درخت هستند چه به Streig مطلق قطعا که 1838 و 1890 زلزله در سوال رخ داده در San Andreas Fault و در طول آن سال ها.

“ما با قرار دادن ناخن در تابوت,” او اضافه شده است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی پرتلند. Original نوشته شده توسط کتی Swordfisk. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im