تحقیقات جدید برجسته لخته خون خطرات ناشی از COVID-19

یک گزارش ویژه امروز منتشر شده در مجله رادیولوژی تشریح پیشگیری, تشخیص و درمان عوارض ناشی از لخته شدن خون در بیماران مبتلا به COVID-19. این مجله نیز منتشر شده دو پژوهش نامه و یک مطالعه موردی در مورد این موضوع.

پزشکان در سراسر جهان, چهره جدید این شدید عفونی بیماری های ریوی با وجود درمان. بر اساس گزارش های اخیر نشان داد که یک ارتباط قوی بین بالا D-dimer سطوح و پیش آگهی ضعیف نگرانی افزایش یافته است در مورد عوارض ترومبوتيک در بيماران مبتلا به COVID-19.

موسسه ملی بهداشت عمومی از هلند خواسته یک گروه رادیولوژی عروقی و کارشناسان پزشکی به ارائه راهنمایی برای تصویربرداری بررسی و درمان این عوارض مهم. گزارش خود را به طور خلاصه شواهد برای ترومبوآمبولی بیماری ها و پتانسیل تشخیصی و اقدامات پیشگیرانه است که می تواند گرفته شده است.

“در سراسر جهان COVID-19 است که به عنوان یک درمان اولیه بیماری های ریوی گفت:” ادوین J. R. van Beek, M. D., Ph. D., مدیر در ادینبورگ تصویربرداری کوئینز موسسه تحقیقات پزشکی در دانشگاه ادینبورگ انگلستان “از تجزیه و تحلیل در دسترس همه زمان های پزشکی و آزمایشگاهی و تصویربرداری داده ها در COVID-19 مشخص شد که علائم و آزمایشات تشخیصی نمی تواند توضیح اختلال در تهويه ريوی به تنهایی.”

اخیر مشاهدات نشان می دهد که نارسایی تنفسی در COVID-19 رانده است توسط توسعه سندرم زجر تنفسی حاد به تنهایی اما که عروق خونی کوچک ترومبوتيک مراحل ممکن است نقش بازی کند. این ممکن است پیامدهای مهمی برای تشخیصی و درمانی مدیریت این بیماران است. وجود یک ارتباط قوی بین D-dimer سطح پیشرفت بیماری و قفسه سینه CT ویژگی های نشان می دهد ترومبوز وریدی. علاوه بر این مطالعات مختلف در بيماران مبتلا به COVID-19 نشان داده اند که یک ارتباط قوی بین افزایش D-dimer سطوح و بیماری شدید/پیش آگهی ضعیف.

این گزارش نویسندگان استرس است که توجه دقیق نیاز به پرداخت می شود به تشخیص اولیه و درمان prothrombotic و ترومبوتيک دولت است که می تواند رخ دهد در درصد قابل توجهی از COVID-19 بيمار.

“تصویربرداری و پاتولوژیک تحقیقات تایید COVID-19 سندرم thrombo-فرآیند التهابی است که در ابتدا تحت تاثیر ریه پرفیوژن اما متوالی بر تمام ارگان های بدن,” پروفسور ون بیک گفت. “این بسیار ترومبوتيک سندرم منجر به ماکرو-ترومبوز و آمبولی. بنابراین سخت پروفیلاکسی ترومبوز نزدیک آزمایشگاهی و تصویربرداری مناسب نظارت با اوایل ضد انعقادی درمان در صورت مشکوک ترومبوآمبولی وريدی در حال نشان داد.”

توصیه های تشخیصی و درمانی, مدیریت متفاوت است که بر اساس علائم بیمار و خطر ابتلا به نمایههای شامل پیشگیری با دوز هپارین قفسه سینه, CT, CT آنژیوگرافی ریوی و روال D-dimer تست.

یافته ها همچنین ظهور ارتباط COVID-19 بیشتر به طور خاص با آمبولی ریوی. پژوهش نامه از Hôpitaux دانشگاه د استراسبورگ منتشر شده امروز در رادیولوژی گزارش شده است که از 106 ریوی CT angiograms انجام شده برای COVID-19 بیماران بیش از یک دوره یک ماهه در یک سوم مرکز مراقبت در فرانسه 32 بيمار (30%) تا به حال حاد ریوی embolus (PE) است. این نرخ PE بسیار بالاتر از معمولا مواجه می شوند در بیماران بدحال بدون COVID-19 عفونت (1.3%) و یا در بخش اورژانس بيماران (3 تا 10 درصد). در این مطالعه یک D-dimer آستانه 2660 µg/L شناسایی تمام بيماران مبتلا به PE در قفسه سینه سی تی.

دوم پژوهش نامه منتشر شده امروز توصیف یک مطالعه از مرکز بیمارستان Universitaire de بزانسون فرانسه با اشاره به نسبت بالا (23 درصد) از COVID-19 بيمار با کنتراست CT بود PE. PE تشخیص داده شد در ميانگين 12 روز از علامت شروع. بيماران مبتلا به PE به احتمال زیاد نیاز به مراقبت در بخش مراقبت های ويژه و نیاز به تهویه مکانیکی.

در نهایت یک مورد گزارش از کوپر بیمارستان دانشگاه در Camden, New Jersey, توصیف مناطق مختلف ریوی و ترومبوز شریانی در 84 سال با COVID-19.

“COVID-19 بیش از یک عفونت ریوی,” پروفسور ون بیک گفت. “تاثیر آن بر vasculature ریه ها و سایر اندام ها و بالا است و خطر ترومبوز حاد حوادث تهدید کننده زندگی است که نیاز به درمان مناسب با ضد انعقادها بر اساس آزمایشگاه نظارت بر آزمایشات تصویربرداری مناسب به عنوان مورد نیاز است.”

RSNA متعهد به اتصال رادیولوژیست و رادیولوژی جامعه به موقع و مفید COVID-19 اطلاعات و منابع است. RSNA را COVID-19 منابع صفحه: (https://www.rsna.org/covid-19) خانه آخرین ارشاد, اصلی, تحقیقات, تصویر, مجموعه, و بیشتر. این صفحه به روز خواهد شد بر اساس مداوم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im