تحقیقات جدید نکات در حضور غیر متعارف کهکشان حاوی 2 سیاه چاله ها

یک دانشگاه کلمسون دانشمند نیروهای با یک تیم بین المللی از ستاره شناسان برای شناسایی دوره گاما تولید گازهای گلخانه ای از 11 فعال کهکشان هموار راه را برای مطالعات آینده غیر متعارف کهکشان هایی که ممکن است پناه دو سیاه چاله پرجرم درون آن باشد در مراکز.

در میان ستاره شناسان آن را تا مدت طولانی است که شناخته شده است که بسیاری از کهکشان های میزبان یک سیاه چاله در مرکز خود را. اما کهکشان های میزبانی یک جفت سیاه چاله ها باقی مانده است نظری.

نتایج حاصل از پژوهش این تیم به نظر می رسد در مجله منسوب به فیزیک نجومی در 19 ژوئن 2020 در یک مقاله با عنوان “سیستماتیک جستجو برای gamma-ray تناوب در فعال کهکشانی هسته های شناسایی شده توسط فرمی منطقه بزرگ تلسکوپ.”

“به طور کلی پرجرم درون آن باشد سیاه چاله ها توسط توده ها از بیش از یک میلیون توده که از خورشید ما” گفت: پابلو Peñil نویسنده سرب از مطالعه و یک دانشجوی دکتری در دانشگاه Complutense مادرید در اسپانیا. “برخی از این سیاه چاله پرجرم درون آن باشد شناخته شده به عنوان فعال کهکشانی هسته (AGN) یافت شده اند برای سرعت بخشیدن به ذرات به نزدیکی سرعت نور در collimated تیرهای به نام جت. انتشار از این جت شناسایی شده است در سراسر طیف الکترومغناطیسی, اما بیشتر از خود انرژی منتشر شده است در قالب اشعه گاما.”

اشعه گاما که افراطی ترین شکل نور در حال شناسایی منطقه بزرگ تلسکوپ پردازنده ناسا Fermi Gamma-ray Space Telescope. AGN مشخص ناگهانی و غیر قابل پیش بینی تغییرات در روشنایی.

“شناسایی الگوهای منظم در gamma-ray emission است مانند نگاه کردن به دریا طوفانی و جستجوی کوچک به طور منظم مجموعه ای از امواج ناشی می گویند عبور از یک قایق کوچک” Peñil گفت. “آن را می شود بسیار چالش برانگیز بسیار به سرعت.”

این تیم انجام اولین مرحله دشوار از شناسایی تعداد زیادی از کهکشانها ساطع می کند که به صورت دوره ای در طول سال و در تلاش است برای پرداختن به این سوال که چه چیزی در حال تولید است که رفتار تناوبی در این AGN. چند تا از پتانسیل توضیحات جذاب هستند.

“گام بعدی خواهد بود که تهیه مشاهدهای مبارزات با دیگر تلسکوپ به دنبال نزدیک در این کهکشان و امیدوارم باز کردن دلایل این قانع کننده مشاهدات” گفت: همکاری نویسنده مارکو Ajello استادیار در دانشکده علوم بخش فیزیک و نجوم در دانشگاه کلمسون. “ما چند فرصت داشته باشید — از فانوس دریایی اثر تولید شده توسط جت به بم در جریان موضوع به سیاه چاله — اما یک راه حل بسیار جالب خواهد بود که به تناوب تولید شده توسط یک جفت سیاه چاله پرجرم درون آن باشد چرخش در اطراف هر یک از دیگر. درک ارتباط این سیاه چاله ها با محیط خود ضروری خواهد بود برای یک تصویر کامل از کهکشان شکل گیری است.”

با تشکر از یک دهه از Fermi-LAT مشاهدات این تیم قادر به شناسایی تکرار gamma-ray سیگنال های چرخه از چند سال. به طور متوسط این انتشار مکرر در مورد هر دو سال.

“مطالعه ما نشان دهنده کامل ترین کار به تاریخ در جستجو برای تناوب در اشعه گاما مطالعه خواهد شد که ابزاری در استخراج بینش در مورد منشاء این رفتار عجیب و غریب” گفت: همکاری نویسنده آلبرتو دمینگوز, Peñil را (Ph. D.) استاد راهنما در مادرید و همچنین سابق پژوهشگر فوق دکترا در Ajello گروه در کلمسون. “ما باید با استفاده از نه سال کار مداوم لات تمام آسمان مشاهدات. در میان بیش از دو هزار AGN تجزیه و تحلیل تنها حدود ده ایستادگی کردن برای این جذاب ادواری انتشار.”

بزرگ شدن محدود نمونه ای از دوره ای قطره چکان به منزله مهم جهش رو به جلو برای درک فرآیندهای فیزیکی در این کهکشان ها.

“قبلا تنها دو blazars شناخته شده بودند برای نشان دادن تغییرات دوره ای در خود gamma-ray روشنایی. با تشکر از مطالعه ما می توانیم با اطمینان بگوییم که این رفتار در حال حاضر در 11 منابع دیگر گفت:” همکاری نویسنده سارا Buson, یک استاد در دانشگاه Würzburg در آلمان است. “علاوه بر این مطالعه ما در بر داشت 13 کهکشان های دیگر با نکات ادواری انتشار. اما برای اطمینان تایید این ما نیاز به صبر برای Fermi-LAT برای جمع آوری داده و حتی بیشتر.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کلمسون. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im