تحقیقات جدید به سلول های بنیادی جهش می تواند در بهبود و پزشکی بازساختی

تحقیقات از دانشگاه شفیلد داده بینش جدید به علت جهش در سلول های بنیادی پرتوان و بالقوه راه توقف این جهش اتفاق می افتد.

یافته های منتشر شده در سلول های بنیادی گزارشنشان می دهد که سلول های بنیادی پرتوان هستند به خصوص مستعد ابتلا به آسیب DNA و جهش در مقایسه با سلول های دیگر و این می تواند باعث جهش های ژنتیکی.

سلول های بنیادی پرتوان قادر به توسعه به هر نوع سلول در بدن وجود دارد و علاقه قابل توجهی در استفاده از آنها برای تولید سلول های به جای بیمار و یا بافت های آسیب دیده در برنامه های کاربردی به عنوان احیا کننده دارو است.

یکی از نگرانی برای ایمنی از این است که این سلول ها اغلب به دست آوردن مکرر جهش که ممکن است منجر به مسائل ایمنی در صورت استفاده در بیماران است.

محققان دریافته اند که این جهش به احتمال زیاد به رخ می دهد در یک نقطه خاص در طول چرخه سلولی و پیشنهاد راه رشد سلول ها به طور چشمگیری کاهش استعداد ابتلا به آسیب DNA و بالقوه جهش که بوجود می آیند.

پیتر اندروز استاد علوم پزشکی در دانشگاه شفیلد می گوید: “آزمایش های بالینی پزشکی ترمیمی با استفاده از سلول های مشتق شده از سلول های بنیادی پرتوان در حال حاضر شروع در سراسر جهان اما نگرانی وجود دارد که جهش در سلول های بنیادی پرتوان ممکن است خطر و ایمنی بیمار. ما نتایج ممکن است به ما اجازه می دهد به طور قابل توجهی کاهش می دهد که خطر است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه شفیلد. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de