مادون قرمز عکس از یک سگ شکاری طلایی در یک اسکنر fMRI نشان می دهد که درجه حرارت سرد از یک سگ بینی در مقابل آن درخشان و گرم بدن.

آنا Bálint

سگ بینی فقط کمی بیشتر شگفت انگیز است. نه تنها آنها تا 100 میلیون بار حساس تر از ما به آنها می تواند حس ضعیف تابش حرارتی—حرارت بدن پستانداران شکار یک مطالعه جدید نشان می دهد. پیدا کردن کمک می کند تا توضیح دهد که چگونه کانین با اختلال در بینایی و شنوایی و یا بویایی می تواند هنوز هم شکار با موفقیت.

“این شگفت انگیز کشف” می گوید: Marc Bekoff, یک ethologist متخصص در سگ خرناس و استاد بازنشسته در دانشگاه کلرادو بولدر بود که نه درگیر در مطالعه است. “[آن را] فراهم می کند و در عین حال یکی دیگر از پنجره به حسی دنیای سگ بسیار تکامل یافته سرد بینی.”

توانایی حس ضعیف تابش گرما شناخته شده است و تنها در تعداد انگشت شماری از حیوانات: آتش سیاه و سفید, سوسک, برخی از مارها و یک گونه از پستانداران مشترک خون آشام خفاش که استفاده از آن برای شکار طعمه.

ترین پستانداران برهنه پوست صاف و در نوک بینی خود را در اطراف سوراخهای بینی یک منطقه به نام rhinarium. اما سگ’ rhinaria هستند و مرطوب سردتر از دمای محیط و غنی وقف با اعصاب—همه نشان می دهد که توانایی تشخیص نیست فقط بوی گرما.

برای تست این ایده محققان دانشگاه لوند در سوئد و Eotvos Lorand University در مجارستان آموزش سه سگ حیوان خانگی را انتخاب کنید بین یک گرم (31 درجه سانتیگراد) و محیط-دمای جسم هر یک قرار داده شده 1.6 متر دور. سگ نیست قادر به دیدن و یا بوی تفاوت بین این اشیاء. (دانشمندان تنها می تواند تشخیص تفاوت با لمس کردن سطوح.) بعد از آموزش سگ مورد آزمایش قرار گرفتند مهارت های خود را در دو سو کور آزمایش; هر سه با موفقیت شناسایی اشیاء ساطع ضعیف تابش حرارتی دانشمندان آشکار امروز در علمی گزارش.

بعد محققان با اسکن مغز سیزده حیوان خانگی سگ از نژادهای مختلف در تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) اسکنر در حالی که ارائه pooches با اشیاء ساطع خنثی یا ضعیف تابش حرارتی. چپ حسی میباشد قشر در سگ’ مغز که ارائه ورودی از بینی بود و بیشتر پاسخگو به گرم حرارتی محرک نسبت به خنثی یک. دانشمندان از شناسایی یک خوشه از 14 نادرست (3D پیکسل) در این منطقه از سگ های چپ نیمکره اما پیدا نکردم هر گونه خوشه ها در سمت راست و هیچ کدام در هر قسمت از سگ’ مغز در پاسخ به محرک خنثی.

با هم این دو آزمایش نشان می دهد که سگ مانند خفاش خون آشام می تواند احساس ضعف و نقاط که در یک منطقه خاص از مغز خود را فعال می شود توسط این اشعه مادون قرمز, دانشمندان می گویند. آنها گمان می کنند سگ به ارث برده و توانایی خود را از جد گرگ خاکستری که ممکن است از آن استفاده کنید به خر خر کردن بدن گرم در طول یک شکار.

“این مطالعه مطابق با تحقیقات دیگر که توصیف ترکیب سگ و بینی و مغز به عنوان یک پلت فرم پیچیده برای پردازش طیف گسترده ای از سیگنال های می گوید:” Gary حل و فصل یک استاد بازنشسته مهندسی مکانیک در دانشگاه ایالتی پن که تا به مطالعه سگ خرناس توانایی های خود. او شک و تردید و اما “که سگ rhinarium می تواند در تشخیص الگوهای سرد و گرم اشیاء در یک فاصله” نشان می دهد که سگ’ حرارتی مهارت های تشخیص ممکن است مفید باشد برای فاصله های طولانی شکار. “[T]کلاه نیاز به مطالعه بیشتر است.”

اگر هیچ چیز دیگری کار می کنند نشان می دهد که مهارت فوق العاده از سگ سورتمه باک که دنبال طعمه “نه با چشم و یا صدا یا بوی, اما برخی دیگر و زیرکانه حس” در جک لندن تماس از وحشینیست به طور کامل داستانی, بعد از همه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im