جدید روش ساده برای اندازه گیری دولت از باتری های لیتیوم یون

باتری های قابل شارژ هستند و در قلب بسیاری از فن آوری های جدید شامل, برای مثال افزایش استفاده از انرژی های تجدید پذیر. بیشتر به طور خاص آنها شاغل هستند به قدرت وسایل نقلیه الکتریکی تلفن همراه و لپ تاپ. دانشمندان در دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز (JGU) و هلمهولتز موسسه ماینز (او) در آلمان در حال حاضر ارائه یک غیر-تماس با ما روش برای تشخیص وضعیت شارژ و هر گونه نقص در باتری های لیتیوم یون. برای این منظور اتمی magnetometers استفاده می شود برای اندازه گیری میدان مغناطیسی در اطراف سلول های باتری. پروفسور دیمیتری Budker و تیم خود را معمولا با استفاده از اتمی magnetometry به بررسی پرسش های اساسی فیزیک مانند جستجو برای ذرات جدید. Magnetometry اصطلاح مورد استفاده برای توصیف اندازه گیری میدان مغناطیسی. یک مثال ساده از کاربرد قطب نما که میدان مغناطیسی زمین باعث به نقطه شمال.

غیر-تماس با تضمین کیفیت از باتری های اتمی با استفاده از magnetometers

تقاضا برای ظرفیت بالا باتری های قابل شارژ در حال رشد است و بنابراین نیاز به یک فرم حساس و دقیق فن آوری های تشخیصی برای تعیین دولت از یک باتری همراه است. موفقیت بسیاری از تحولات جدید بستگی دارد که آیا باتری تولید می شود که می تواند در ارائه ظرفیت کافی و موثر در طول عمر است. “تعهد به تضمین کیفیت از باتری های قابل شارژ است که یک چالش مهم. Non-contact روش می تواند به طور بالقوه ارائه تازه محرک برای بهبود, باتری,” دکتر گفت: Arne Wickenbrock عضو پروفسور دیمیتری Budker کار گروه در JGU موسسه فیزیک و هلمهولتز موسسه ماینز. این گروه زمانی دستیابی به موفقیت با استفاده از اتمی magnetometers به اندازه گیری. این ایده در مورد طول تلفنی بین Budker و همکارش پروفسور Alexej Jerschow از دانشگاه نیویورک. آنها توسعه یک مفهوم و با همکاری نزدیک بین این دو گروه انجام آزمایش های مربوط در ماینز.

“روش ما با این نسخهها کار در اصل همان راه به عنوان تصویربرداری رزونانس مغناطیسی, اما آن را بسیار ساده تر است چرا که ما با استفاده از اتمی magnetometers” گفت: Wickenbrock است که بخشی از این تیم انجام تحقیقات. اتمی magnetometers هستند نوری پمپ magnetometers که با استفاده از اتمهای گازی شکل به عنوان پروب به صورت یک میدان مغناطیسی است. آنها به صورت تجاری در دسترس و مورد استفاده در کاربردهای صنعتی و همچنین تحقیقات بنیادی است. Budker گروه در JGU و او که همچنین توسعه پیشرفته سنسور مغناطیسی از خود با استفاده از این اتمی magnetometers برای تحقیقات بنیادی در فیزیک مانند در جستجوی ماده تاریک و در تلاش برای حل این معما که چرا ماده و ضد ماده را بلافاصله نابود کردن یکدیگر پس از انفجار بزرگ.

روش ساده را قادر می سازد با سرعتی بالا-اندازه گیری توان

در مورد باتری اندازه گیری باتری قرار داده شده در یک پس زمینه میدان مغناطیسی. باتری تغییر این زمینه میدان مغناطیسی و تغییر اندازه گیری با استفاده از اتمی magnetometers. “تغییر به ما می دهد اطلاعات در مورد وضعیت شارژ باتری در مورد چه مقدار شارژ باقی مانده در باتری و در مورد آسیب احتمالی” اضافه شده Wickenbrock. “روند سریع است و در نظر ما به راحتی می توان یکپارچه به فرآیند تولید.” تکراری گزارش از آسیب های جدی ناشی از انفجار e-سیگار و محدودیت در مصرف انواع خاصی از تلفن همراه در هواپیما نشان می دهد که نیاز وجود دارد برای تشخیص نقص در سلول های باتری.

“تشخیصی قدرت این روش امیدوار کننده است برای ارزیابی از سلول ها در تحقیقات برای کنترل کیفیت و یا در طول عملیات” نویسندگان اظهار داشت: در های اخیر خود PNAS کاغذ. در تابستان گذشته کار همان گروه سازمان یافته دو رویداد در اعمال اتمی و فیزیک هسته ای و عالی در سطح بین المللی مشارکت. حدود 200 محققان از سراسر جهان خطاب فعلی سوال از اتمی magnetometry و دیگر اشکال کوانتومی تکنیک های اندازه گیری.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط یوهانس گوتنبرگ Universitaet ماینز. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im