یک مشترک جدید مطالعه توسط دانشگاه تل آویو (تاو) و موسسه علوم وایزمن محققان را به همراه داشت یک روش ابتکاری برای تقویت حافظه فرآیندهای در مغز در طول خواب است.

این روش متکی بر حافظه-فراخوانی عطر اداره به یکی از سوراخ بینی. این کمک می کند تا محققان در درک چگونه خواب ایدز و حافظه و در آینده احتمالا می تواند کمک به بازگرداندن حافظه قابلیت های زیر آسیب های مغزی و یا کمک به درمان افراد مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) برای آنها حافظه اغلب به عنوان یک ماشه.

این مطالعه جدید به رهبری الا نوار یک دانشجوی دکترا در تاو و موسسه علوم وایزمن. دیگر محققان اصلی عبارتند از پروفسور یووال نیر از تاو را ساکلر دانشکده پزشکی و Sagol دانشکده علوم اعصاب و همچنین معلمان. Yadin Dudai, Noam سوبل و Rony باز همه وایزمن بخش نوروبیولوژی. منتشر شد در زمان زیست شناسی در تاریخ 5 مارس.

“ما می دانیم که یک حافظه تحکیم فرایند طول می کشد محل در مغز در طول خواب” بار توضیح می دهد. “برای حافظه بلند مدت ذخیره سازی اطلاعات به تدریج انتقال از هیپوکامپ — یک منطقه مغز است که در خدمت به عنوان یک بافر موقت برای خاطرات جدید — به نئوکورتکس. اما چگونه این انتقال اتفاق می افتد باقی می ماند یک رمز و راز حل نشده.”

“تحریک تحکیم پروسه تنها در یک سمت از مغز در طول خواب ما قادر به مقایسه فعالیت های بین نیمکره و منزوی کردن فعالیت خاص که مربوط به حافظه فعال,” پروفسور نیر اضافه می کند.

نوار می گوید: “فراتر از ترویج اساسی درک علمی ما امیدواریم که در آینده این روش نیز ممکن است کاربردهای بالینی. برای مثال پس از سانحه در بيماران بالاتر نشان می دهد فعالیت در نیمکره راست هنگام یادآوری یک واقعه احتمالا مربوط به محتوای احساسی.

“روش ما توسعه به طور بالقوه می تواند تاثیر این جنبه از حافظه در هنگام خواب و کاهش استرس عاطفی همراه است که به یاد بیاورید از آسیب حافظه است. علاوه بر این روش می تواند بیشتر توسعه یافته برای کمک به توانبخشی درمان پس از یک طرفه آسیب مغزی ناشی از سکته مغزی.”

محققان شروع از دانش است که خاطرات در ارتباط با مکان در سمت چپ از یک فرد عمدتا ذخیره شده در نیمکره راست مغز و بالعکس. در حالی که در معرض عطر گل رز و تحقیق از شرکت کنندگان خواسته شد به یاد داشته باشید محل از کلمات ارائه شده در هر دو سمت چپ و یا سمت راست از روی صفحه نمایش کامپیوتر. شرکت کنندگان پس از آن تست شده بر روی حافظه خود را از کلمه مکان و سپس اقدام به چرت زدن در آزمایشگاه است. به عنوان شرکت کنندگان چرت زدن این عطر از گل رز اجرا شد اما این بار تنها به یک سوراخ بینی.

با این “یک طرفه” بوی تحویل محققان قادر به فعال سازی مجدد و تقویت خاطرات خاص بودند که ذخیره شده در یک خاص نیمکره مغز.

این تیم همچنین ثبت فعالیت الکتریکی مغز در طول خواب با EEG. نتایج نشان داد که “یک طرفه” عطر گل سرخ تحویل منجر به مختلف خواب امواج در دو نیمکره. این نیمکره است که با دریافت این عطر نشان داد بهتر برق امضا از تثبیت حافظه در هنگام خواب. در مهم ترین آزمون از همه افراد خواسته شد که پس از بیدار شدن از خواب به انجام یک دوم آزمون حافظه در مورد کلمات به آنها داده شده بود در معرض قبل از به خواب رفتن.

“حافظه در افراد مورد مطالعه به طور قابل توجهی بهتر برای کلمات ارائه شده در سمت تحت تاثیر بوی از حافظه برای کلمات ارائه شده در این نوار می گوید.

“یافته های ما تاکید می کند که حافظه تحکیم فرایند می تواند به تقویت خارجی نشانه مانند بوی” او آمده است. “با استفاده از ویژه سازمان بویایی مسیرهای خاطرات را می توان دستکاری در محلی به شیوه ای در یک طرف از مغز است. ما پیدا کردن نشان می دهد که تثبیت حافظه به احتمال زیاد شامل یک شبانه ‘گفت و گو’ از بین هیپوکامپ و مناطق خاص در قشر مغز است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im