مطالعه جدید نشان می دهد که چگونه اکسیژن انتقال تغییر در بیمار بافت ریه

یک تیم چند رشته ای از محققان در دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign توسعه سنسور کوچک است که اندازه گیری اکسیژن حمل و نقل در گاو بافت ریه است. مطالعه-که ایجاد یک چارچوب جدید برای مشاهده گریزان ارتباط بین ریه غشاء جریان اکسیژن و بیماری های مربوط به — است منتشر شده در مجله Nature Communications.

“غشاء که قفس یا جعبه گذاردن ریه ها و اضافه کردن خاصیت ارتجاعی مورد نیاز برای استنشاق و بازدم به نظر می رسد نیز نقش مهمی در تامین اکسیژن به خون” گفت: علم مواد و مهندسی استاد سیسیلیا Leal که رهبری این مطالعه با دانش آموزان فارغ التحصیل Mijung کیم و مرلین Porras-Gomez.

برای بافت ریه به انجام موثر آن باید قادر به انتقال اکسیژن و دیگر گازها از طریق غشاء محققان گفتند. یکی از راه های این اتفاق می افتد این است که از طریق یک ماده — به نام سورفکتانت — را کاهش می دهد که ریه مایع سطح تنش اجازه می دهد تا این ارز به رخ می دهد. اما یک سورفاکتانت به نام cardiolipin شناخته شده است به بیش از حد فراوان در بافت های مبتلا به پنومونی باکتریایی مطالعه گزارش.

این سنسورهای جدید در حال نازک سیلیکون و گرافن-بر اساس فیلم است که شامل کوچک ترانزیستور است که اندازه گیری اکسیژن نفوذ بین بیولوژیکی سطوح. “یک فیلم نازک از ریه غشاء است که گسترش بیش از بسیاری از کوچک سنسور در دستگاه سطح به ما یک تصویر بهتر از آنچه در جریان است در بیش از یک منطقه نسبتا بزرگ و نه فقط یک نقطه” Leal گفت.

این تیم با استفاده از سنسور برای مقایسه اکسیژن انتقال بين افراد سالم و بیمار غشاء. نمونه ها شامل یک گاو لیپید-پروتئین استخراج معمولا برای درمان نوزادان نارس مبتلا به ديسترس تنفسی با بخشی از نمونه ها همراه با cardiolipin.

“ما دریافتیم که اکسیژن بیشتری از عبور از بافت بیمار توسط cardiolipin,” Leal گفت. “که ممکن است کمک به توضیح قبلی مشاهدات وجود دارد که یک تعادل اکسیژن در خون بیماران مبتلا به ذات الریه. حتی اگر افزایش جریان اکسیژن می تواند به عنوان مثبت مهم است که به نگه داشتن طبیعی ارز رخ می دهد که در ریه — انتقال اکسیژن با سرعت بیشتری به جریان خون مختل سالم این تعادل است.”

محققان همچنین در مقایسه با ساختار سالم و بیمار بافت با استفاده از میکروسکوپی و تصویربرداری اشعه ایکس. آنها دریافتند که بافت همراه با cardiolipin نشان داد نقاط آسیب دیده که آنها فرض ممکن است مسئول افزایش اکسیژن انتقال و پس از آن تعادل سطح اکسیژن در بیماران مبتلا به ذات الریه.

مرحله بعدی این پژوهش خواهد بود به مطالعه ریه غشاء استخراج شده از سالم و بیمار پستانداران ریه ها Leal گفت. “نتایج ما بالا بردن بینش های مهم در ریه غشاء تابع نشان می دهد که تغییرات در ساختار و ترکیب به طور مستقیم مربوط به اکسیژن نفوذ. این کار می تواند به طور بالقوه قادر تحقیقات بالینی بررسی نقش نامتعادل انتشار اکسیژن از طریق ریه غشاء در پاتولوژی زمینه.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign, اخبار, اداره. Original نوشته شده توسط لوئیس Yoksoulian. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>