یک دانشگاه تحقیقاتی تیم طراحی و توسعه یک روش جدید برای انجام spectroscopic nanoscopy رویکردی است که می تواند کمک به محققان در درک پیچیده تر biomolecular تعاملات و مشخص کردن سلول ها و بیماری ها در تک مولکول در سطح.

این سیستم جدید به نام پراکنده شود spectroscopic تک مولکول, محلی سازی, میکروسکوپ (SDsSMLM) ایجاد بنا موجود sSMLM تکنیک های توسعه یافته در McCormick دانشکده فنی و مهندسی به ارائه دقیق تر spectroscopic تک مولکول تجزیه و تحلیل برای مطالعه چگونه سلول های پشت برخی سرطان ها و یا بیماری هایی مانند رتینوپاتی دیابتی و عملکرد خود را در محیط های موضعی.

در حالی که زمان spectroscopic تک مولکول, محلی سازی, میکروسکوپ تکنیک های رسیدن به فوق العاده رزولوشن تصویربرداری و تک مولکول سنجی به طور همزمان زمان sSMLM طرح دچار کاهش تصویربرداری با وضوح و طیفی دقت است. این ناشی از سیستم تقسیم یک تعداد متناهی از فوتون ساطع شده — ذرات اتمی که انتقال الکترومغناطیسی نور — بین دو کانال مجزا برای مکانی و طیفی تصویربرداری.

“ما نباید راضی به تنها می دانم که در آن یک مولکول خاص است و یا که در آن بسیاری از مولکول های بدون افتراق خواص آنها گفت:” هائو ژانگ استاد مهندسی پزشکی که منجر پژوهش است. “رویکرد ما را قادر می سازد ما را به طور کامل با استفاده از تمام فوتون از هر انتشار برای هر دو فضایی تصویربرداری و طیفی و تحلیل. به عنوان یک نتیجه, ما به طور قابل توجهی بهبود یافته فضایی تصویربرداری با وضوح و طیفی دقت نسبت به موجود sSMLM تکنیک است.”

شرح مقاله کار با عنوان “قرینه پراکنده Spectroscopic تک مولکول, محلی سازی, میکروسکوپ” منتشر شد 25 مه در مجله نور علم و برنامه های کاربردی. چنگ خورشید, استاد مهندسی مکانیک بود و coauthor بر روی کاغذ.

بر خلاف موجود sSMLM روش که اغلب با استفاده از 1:3 نسبت به تقسیم عکس در بین مکانی و طیفی کانال های SDsSMLM مرتکب تمام عکس های موجود برای ایجاد دو آینه طیفی تصاویر. این رویکرد عصاره طیفی اطلاعات در بالاترین رزولوشن ممکن است. در ضمن به دلیل اینکه این تصاویر متقارن محققان هنوز هم می تواند در شناسایی اطلاعات مکانی با شناسایی اواسط نقطه بین دو طیفی تصاویر.

در مقایسه با زمانی که به یک موجود sSMLM با استفاده از همان تعداد عکس ها محققان دریافتند که SDsSMLM بهبود مکانی دقت 42 درصد و طیفی دقت 10 درصد است.

“ما متوجه شد که اطلاعات مکانی کاملا نادیده گرفته شده در طیفی تصویر موجود در sSMLM تکنیک” ژانگ گفت. “این رویکرد به ما اجازه می دهد به درخواست همه در دسترس فوتون برای تجزیه و تحلیل طیفی به فشار قطعنامه حد در حالی که همچنین دستیابی به فضایی تصویربرداری.”

استفاده می شود که همراه با spectroscopic تک مولکول تکنیک های SDsSMLM می توان برای 3D همراه تصویربرداری یک ابزار ضروری در سلول زیست شناسی و علم مواد است که اجازه می دهد تا محققان به پیگیری که چگونه سلول های تعامل در محیط خود.

“این روش درست نگه می دارد برای همه مولکول ها بدون در نظر گرفتن انتشار طیف و دقیقه طیفی تغییرات حتی در میان همان گونه مولکول” ژانگ گفت. “با بهبود تفکيک مکانی و طیفی دقت sSMLM را پیدا خواهد کرد برنامه های کاربردی گسترده تر در چند مولکول تصویربرداری در سلول های سه بعدی و ردیابی منحصر به فرد نانو ذرات در زیست شناسی و شیمی و تحقیقات است.”

در علاوه بر این به سیستم های پیشرفته تصویربرداری قابلیت SDsSMLM را جمع و جور طبیعت اجازه می دهد برای یکپارچه سازی آسان و قابل بهره برداری با روش فلورسانس میکروسکوپ سیستم. همراه با منبع باز پلاگین محققان توسعه یافته به نام RainbowSTORM ژانگ امیدوار است اعضای دیگر از تحقیقات بیولوژیکی جامعه خواهد شد و ترکیب این تکنیک پیشرفته در کار خود را.

“طرح ما این است که مستقل است و می تواند نصب شده در اکثر میکروسکوپ سیستم” ژانگ گفت. “ما امیدواریم که دیگر محققان را به استفاده از آنچه که ما ساخته ایم.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه. Original نوشته شده توسط Alex Gerage. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net