محققان موفق به شناسایی ضد ویروس آنفلوآنزای آنتی بادی در سرم خون در عرض 20 دقیقه با استفاده از حمل و تحلیل آنها را توسعه داده اند برای انجام سریع در سایت زیستی آزمون. اگر مناسب معرف توسعه این تکنولوژی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تشخیص آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 مسبب ویروس از COVID-19.

آنفولانزای مرغی است که یک مرغ بیماری های ناشی از آنفلوانزا یک عفونت ویروس. سریع پاسخ اولیه برای یک مشکوک به عفونت مستمر و نظارت ضروری برای کاهش آسیب از شدت بیماری زا, انتقال عوامل بیماری زا از جمله ویروس آنفولانزای مرغی.

به طور کلی واکنش زنجيرهای پليمراز (PCR) استفاده می شود برای تشخیص ویروسی در ژنوم اما آن روش پیچیده نیاز به یک مقدار قابل توجهی از زمان. روش دیگر شامل تشخیص آنتی بادی تولید شده در بدن در واکنش به عفونت با ویروس. اما به طور گسترده ای استفاده می شود آنتی بادی روش تشخیص را می توان نادرست به دلیل آنتی بادی’ وجود به طور کلی تعیین شده توسط بینایی.

این گروه از جمله Keine Nishiyama دانشجوی دکتری در هوکایدو دانشگاه فارغ التحصیل دانشکده علم شیمی و مهندسی و استاد Manabu Tokeshi دانشگاه دانشکده فنی و مهندسی انجام این مطالعه به منظور توسعه یک روش جدید و analyzer قادر به سریع, آسان و انتخابی تشخیص آنتی بادی است. این روش مبتنی بر متعارف فلورسانس قطبش روش (FPIA) اما اعمال مختلف اندازه گیری مکانیسم را تجزیه و تحلیل بسیار کوچکتر و قابل حمل است. تحلیل تنها وزن 5.5 کیلوگرم است.

استفاده از ترکیبی از کریستال مایع مولکول یک سنسور تصویر و ميکروفلوييدی دستگاه باعث می شود آن را ممکن است به طور همزمان بررسی نمونه های متعدد و کاهش حجم هر نمونه مورد نیاز است. کریستال مایع مولکول قادر به کنترل قطبش جهت از نور فلورسنت در حالی که ميکروفلوييدی دستگاه دارای تعداد زیادی از microchannels به عنوان یک اندازه گیری رگ.

این گروه همچنین یک معرف برای تشخیص ضد H5 ویروس آنفلوآنزای بادی یک fluorescein-برچسب پروتئین متصل است که تنها با آنتی بادی. معرف ساخته شده توسط بازتولید هماگلوتینین (HA) پروتئین قطعات که بیان شده در سطح H5 ویروس آنفلوآنزای طریق نوترکیبی ژن و با برچسب زدن مولکول های فلورسنت به قطعات.

به اندازه گیری و سرم جمع آوری شده از پرندگان مخلوط شد با معرف و سمت چپ برای 15 دقیقه. مخلوط شد و تزریق به ميکروفلوييدی دستگاه و اندازه گیری با حمل فلورسانس قطبش تجزیه و تحلیل است. مولکولی حرکات معرف محدود با آنتی بادی کوچکتر خواهد بود در مایع تولید مختلف درجه قطبش از معرف محدود نبود با آنتی بادی. این سیستم می تواند تشخیص آنتی H5 ویروس آنفلوآنزای آنتی بادی با تنها 2 microliters سرم نمونه و ظرف 20 دقیقه.

“ما تجزیه و تحلیل می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای انجام دیگر زیستی آزمون اگر مناسب معرف توسعه یافته می گوید:” Tokeshi. این گروه در حال حاضر با موفقیت شناسایی بودن مايکوتوکسينها و مواد مخدر تشکیل شده است. “توسط بازتولید قطعات سنبله پروتئین بیان شده در این رمان coronavirus و استفاده از آنها به عنوان معرف این تجزیه و تحلیل باید قادر به تشخیص ضد coronavirus آنتی بادی است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه هوکایدو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im