یک سیاه چاله بیرون آوردن مواد در نزدیک به سرعت نور مشاهده شده با استفاده از e-مرلین, انگلستان رادیو تلسکوپ آرایه بر Jodrell بانک رصدخانه.

یک تیم تحقیقاتی مستقر در دانشگاه آکسفورد با استفاده از e-مرلین به عنوان به خوبی به عنوان VLA و MeerKAT تلسکوپ های مستقر در ایالات متحده و آفریقای جنوبی به ترتیب به پیگیری وردن مواد در طی یک دوره از ماه.

مشاهدات اجازه داده اند یک درک عمیق تر به چگونه سیاه چاله ها تغذیه انرژی به محیط زیست خود را. شرکت سرب از پروژه و نویسنده بر روی کاغذ ظاهر می شود در طبیعت نجوم راب فندر گفت: “ما در حال مطالعه این نوع جت برای بیش از 20 سال است و هرگز ما به دنبال آنها به زیبایی بیش از یک فاصله بزرگ.”

این گروه با موفقیت دنبال این ejections از این سیستم خاص شناخته شده به عنوان MAXI J1820+070 پس از آن رفت و به فوران در تابستان 2018. افراطی فاصله از سیاه چاله و نهایی جدایی زاویه ای است که در میان بزرگترین دیده می شود از جمله سیستم.

این ejections در حال حرکت چنان سریع است که آنها ظاهر می شود به حرکت سریعتر از سرعت نور — آنها نیست بلکه این یک پدیده شناخته شده به عنوان آشکار superluminal حرکت است.

دکتر راب Beswick رئیس e-مرلین علم عملیات در Jodrell بانک اظهار داشت: “این کار نشان می دهد که قدرت های جهانی با ابزار مانند e-مرلین, MeerKAT و VLA کار در پشت سر هم.

“e-مرلین ترکیب منحصر به فرد از قطعنامه حساسیت و واکنش سریع ساخته شده آن را به ابزار مناسب برای این نوع از مطالعه است.”

“ما با استفاده از رادیو مشاهدات ما قادر به بهتر برآورد چقدر انرژی موجود در این ejections با استفاده از یک رمان روش برای این نوع از سیستم.” توضیح می دهد که جو, روشن, DPhil دانشجو در دانشگاه آکسفورد بخش فیزیک.

“کهکشانی سیاه چاله ها مانند پیراهن زنانه دامن بلند J1820+070, تصور می شود نسخه مینیاتوری از سیاه چاله پرجرم درون آن باشد که در مرکز کهکشان ها. انتقادات و پیشنهادات از این سیاه چاله ها این است که تصور می شود یک جزء حیاتی تنظیم رشد کهکشان ها.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه منچستر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de