جدید سنجش درجه حرارت ساز در گیاهان

یک پروتئین به نام phytochrome B است که می تواند حس نور و حرارت باعث رشد گیاه و کنترل زمان گلدهی. چگونه این کار را به طور کامل درک نشده است.

در یک مقاله منتشر شده در طبیعت ارتباطاتیک گروه از زیست شناسان سلولی رهبری Meng چن یک استاد گیاه شناسی و گیاه در دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید آشکار phytochrome B مولکول است غیر منتظره دینامیک فعال با حرارت و رفتار متفاوت بسته به درجه حرارت و نوع نور است.

به عنوان تغییرات آب و هوا قطره جهان, محصول, الگوهای رشد و گلدهی بار تغییر خواهد کرد. درک بهتری از چگونگی phytochromes تنظیم فصلی ریتم رشد گیاه کمک خواهد کرد که دانشمندان توسعه محصولات کشاورزی برای رشد مطلوب در زیر زمین جدید آب و هوا و حتی ممکن است روشن سرطان در حیوانات.

Phytochromes سوئیچ بین فعال و غیر فعال اشکال مانند باینری سوئیچ کنترل نور و دما. در نور مستقیم خورشید از جمله در زمینه باز phytochromes سوئیچ “در” جذب دور از نور قرمز است. این فرم فعال مانع بنیادی کشیدگی که محدودیت چگونه قد بلند گیاهان در نور مستقیم خورشید رشد می کنند.

در سایه phytochromes کمتر فعال جذب قرمز است. این “خاموش” فرم منتشر مهار رشد ساقه به طوری گیاهان بلندتر رشد در سایه به رقابت با دیگر گیاهان به نور خورشید بیشتر است.

در داخل سلول نور باعث “در” phytochromes به یکی شدن به واحد به نام photobodies در داخل هسته سلول. زمانی که phytochrome B است آن ساکن خارج از هسته سلول. این حرکت در داخل هسته هنگامی که “بر” و تغییرات بیان ژن و الگوهای رشد.

تغییرات در نور تغییر اندازه و تعداد تمام کانون. چن گروه در حال حاضر نشان داده شده است متوسط تغییر فردی کانون.

گروه خود را به بررسی رفتار سلول ها در معرض درجه حرارت های مختلف و شرایط نور از برگ و ساقه آرابيدوپسيس تاليانا یک گیاه استفاده می شود به عنوان یک مدل استاندارد در گیاه شناسی علم است. هدف این بود برای نظارت بر نحوه photobodies تغییر در پاسخ به دما است.

درک فعلی این است که phytochromes فرم photobodies تنها در “دولت”.

چن و نویسندگان جوزف Hahm, Keunhwa کیم و Yongjian کیو اعضای چن گروه تحقیقاتی در دانشگاه ریورساید انتظار افزایش درجه حرارت را یک اثر مشابه به سایه — آن را تغییر phytochromes “است.” آنها فکر photobodies خواهد ناپدید می شوند به عنوان در سایه.

نتایج کاملا غیر منتظره.

این تیم در بر داشت افزایش دما نمی تواند تمام photobodies به ناپدید می شوند در یک بار. به جای خاص photobodies ناپدید شده در محدوده خاص از متوسط. افزایش دمای تدریجی کاهش تعداد photobodies به آنها ناپدید انتخابی.

“ما دریافتیم که یک زیر مجموعه از گرما و photobodies می تواند باقی بماند حتی در دمای گرم” چن گفت. “بقیه کانون خواهد ناپدید می شوند در هر مرحله از دمای پایین تر. قبل از اینکه ما به فکر همه کانون بودند اما در حال حاضر ما می دانیم که آنها متفاوت هستند.”

مکانیزمی که باعث می شود آنها را ناپدید می شوند انتخابی باید متفاوت از ساز و کاری است که باعث می شود آنها را ناپدید می شوند در سایه. این نشان می دهد فردی photobodies می تواند سنسورهای خاص و دما.

این مطالعه همچنین نشان داد phytochrome B واکنش به دما از دو محل مختلف در مولکول است. بخش اول حواس متوسط; بخش دوم فرم های کانون. کانون های تشکیل شده توسط این موقعیت حساس به دما است. این نشان می دهد نور و حرارت هستند و احساس توسط همان بخشی از مولکول اما نتیجه در رفتار متفاوت است.

“Photobodies بزرگ, پویا پروتئین مجتمع. نتایج ما نشان می دهد که هر یک از آنها می تواند متفاوت با ترکیب” چن گفت. “آنچه ما فکر می کنیم این است که ترکیب منحصر به فرد از فرد photobodies آنها را به واکنش نشان می دهند به حرارت متفاوت است. مطالعات آینده در درک ویژگی های منحصر به فرد هر یک از photobody احتمال کشف مکانیسم های زیر بنایی از متوسط سنجش و تنظیم حرارت-پاسخگو بیان ژن در گیاهان است.”

علاوه بر کمک به توسعه گیاهان است که رشد در گرم شدن جهان این کار می تواند به دانشمندان کمک کند اطلاعات بیشتر در مورد سرطان در حیوانات. پروتئین ها در سلول های حیوانی نیز تشکیل کانون های مربوط در برخی از راه به سرطان اما نقش خود را در بیان ژن و مقررات ناشناخته است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>