جدید تنش کم نور امید برای محور ایران

در اواخر سال 2019 خبرنگاران برای بازدید از آب سنگین اراک و مجتمع یک منبع بالقوه از پلوتونیوم.

SALAMPIX/ABACA/SIPA ایالات متحده آمریکا/AP تصاویر

پس از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن کشیده ایالات متحده در خارج از ایران 2 سال پیش دیگر امضا کنندگان سعی کرده اند برای نجات توافق در مذاکرات محدود ایران توانایی زنده کردن برنامه سلاح های هسته. آنها داده نشده تا هنوز. و اگر چه ایران از سر گرفته است و فعالیت های ممنوعه توسط معامله از جمله پله تا غنی سازی اورانیوم را نگه داشته است درب باز برگشت. اما یک سری از اختلافات همچنان ادامه دارد و به نزاع توافق.

این هفته سوال در مورد ایران در گذشته های مخفیانه اتمی برنامه های تحقیقاتی از جمله ناپدید شدن یک گمشده اورانیوم دیسک است که می تواند مورد استفاده در یک بمب و قاچاق مواد منفجره تست—زمان در مرکز صحنه در طول یک جلسه از شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA). و حرکت های اخیر با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را تهدید به از خط خارج تبدیل ایران تاسیسات هسته ای به منظور کاهش خطر آنها می تواند کمک به یک برنامه سلاح.

این طرح جامع اقدام مشترک (JCPOA) به عنوان 2015 مقابله است به نام, ارائه, ایران, رهایی از تحریم های اقتصادی در ازای از بین بردن تکه های زیادی از برنامه هسته ای خود را. اگر چه کارشناسان به طور کلی موافق JCPOA کرد و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خارج در ماه مه سال 2018 با این استدلال آن را نمی تواند به اندازه کافی دور. تحریم های جدید آمریکا را پس از ضرب و شتم اقتصاد ايران است.

“آن نشده است آسان به تماشای معامله دریافت برچیده می گوید:” یک دیپلمات اروپایی که نخواست نامش فاش شود چرا که مذاکرات با ایران در مرحله حساس. هنوز “تا کنون ایران شده است که مهمترین آنها اندازه گیری در ساختمان آن قابلیت های هسته ای” کریستوفر فورد معاون وزیر برای امنیت بین المللی و منع گسترش در وزارت امور خارجه ایالات متحده اخیرا به خبرنگاران گفت.

یک آژانس گزارش مشترک با هیئت مدیره در هفته گذشته گفت: ایران بوده است غنی سازی اورانیوم هگزا فلوراید گاز به 4.5 درصد از شکافت پذیر ایزوتوپ اورانیوم-235 (U-235) در سال گذشته. 20 مارس آن را به حال انبار 1572 کیلوگرم از اورانیوم غنی شده ظاهرا برای استفاده در راکتورهای غیر نظامی. بمب هسته ای نیاز به غنی سازی سطوح بیش از 90 درصد از U-235. “آنها می تواند ساخته شده اند خیلی بیشتر اورانیوم بیشتر غنی سازی سطح, اما آنها نه می گوید:” ریچارد جانسون از غیر انتفاعی طرح تهدید هسته ای.

غنی سازی پیگیری

ایران revved تا غنی سازی اورانیوم کاهش زمان مورد نیاز برای تولید یک بمب را به ارزش اورانیوم-235.

ممکن است 2019Aug. 2019Nov. 2019Feb. 2020ممکن است در سال 2020040080012001600ممکن است 2019Aug. 2019Nov. 2019Feb. 2020ممکن است در سال 2020040080012001600 کیلوگرم1741572اورانیوم غنی شده تا 5 درصد

نمودار: M. ENSERINK/علم; (دیتا) دیوید آلبرایت سارا Burkhard, Andrea Stricker/موسسه علوم و امنیت بین المللی

اما ایران تا حد زیادی یافت R&D در سانتریفیوژ پیشرفته است که می تواند سرعت بخشیدن به غنی سازی و کاهش “برک آوت زمان” نیاز به غنی سازی یک بمب را به ارزش از سلاح های اورانیوم درجه به 3 ماه. این JCPOA تضمین برک آوت زمان که بیش از 1 سال; غربی دیپلمات برآورد آن است که هنوز هم بیش از 6 ماه.

آژانس بینالمللی انرژی اتمی و خارج از تحلیلگران نیز پدیده هنگامی آشکار شد بیش از یک کش از اسناد اسرائیلی عوامل روحیه خارج از ایران در اوایل سال 2018 است. هسته ای بایگانی آن را به عنوان نامیده می شود را به همراه داشت بینش تازه به ایران گذشته R&D در سلاح های هسته ای و برنامه های خود را به صورت زیرزمینی تست که آژانس می گوید به سوال از “صحت و کامل بودن” از اظهارات ایران ساخته شده در سال 2003 زمانی که این توافق آمده پاک در برنامه هسته ای خود و اجازه بازرسان گسترده در دسترسی به سایت.

ایران امیدوار بود معامله خواهد شد و سوال در مورد آن توقیف بمب تلاش است. اما آژانس بینالمللی انرژی اتمی در حال حاضر می خواهد به دانستن محل از یک دیسک اورانیوم فلزی است که می تواند مورد استفاده برای تولید نوترون برای تحریک شکافت در یک بمب U-235 هسته. شواهد نشان می دهد این قرار بود در یک سایت به نام امیرآباد-Shian در تهران که ایران نشانید و مقادیر در سال 2003 و 2004. در ماه ژانویه آژانس بینالمللی انرژی اتمی خواسته ایران به آن دسترسی بازرسان به دو unnamed سایت به منظور بررسی عدم وجود مواد هسته ای اعلام نشده و فعالیت های. با توجه به گزارش هفته گذشته از سازمان های غیر انتفاعی موسسه علوم و امنیت بین المللی, یک سایت به نظر می رسد به یک تست محدوده برای بالا مواد منفجره در نزدیکی آباده در مرکز ایران است. در طول یک ماه سپتامبر سال 2019 کنفرانس مطبوعاتی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نشان داد که تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که سایت نشانید بود و تنها در ماه جولای سال 2019.

در 28 ژانویه نامه ای به آژانس بینالمللی انرژی اتمی ایران با رد این آژانس اعلام آن “را به رسمیت نمی شناسد هر گونه اتهام در گذشته فعالیت می کند و نظر خود را موظف به پاسخگویی به این اتهامات است.” اختلاف مطرح شده تازه سوال در مورد ایران را نیت می دهد و ایالات متحده یکی دیگر از چماق به تلاش برای متقاعد کردن شورای امنیت سازمان ملل متحد به reimpose تحریمهای مرتبط با برنامه هستهای.

دیگر اجزای JCPOA نیز foundering. قبل از توافق, ایران, بود, ساختمان, آب سنگین, راکتور تحقیقاتی اراک را که تجمع چند کیلوگرم از پلوتونیوم در سال را صرف سوخت به اندازه کافی برای یک یا دو بمب. معامله موظف یک طراحی مجدد راکتور اراک به شدت محدود کردن تولید پلوتونیوم. حتی پس از راه رفتن به دور از JCPOA ایالات متحده در حال حمایت از طراحی مجدد توسط waiving تحریم در کشورهای دیگر در نظر گرفتن بخشی در این کار تا زمانی که ممکن است زمانی که وزارت خارجه آمریکا تصمیم به اجازه چشم پوشی منقضی همانطور که از 27 جولای. حرکت بهت زده ناظران. “من نمی توانم استرس به اندازه کافی چقدر عجیب و غریب است که ما خواستار آن شدند که ایرانیان تبدیل راکتور—و در حال حاضر ما اصرار آنها نباید تبدیل آن می گوید:” جفری لوئیس از Middlebury موسسه مطالعات بین المللی در شهرستان مونتری.

اگر اراک طراحی مجدد می افتد از طریق ایران می تواند ادعا می کنند که قدرت های غربی از انطباق با JCPOA این دیپلمات می گوید. کار خود ادامه خواهد داد در اراک است که ایران تغییر نام داد Khondab می گوید علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران. “به زودی جامعه بین المللی خواهد شد و ما شاهد دستاوردهای جدید در Khondab تحقیقات راکتور” صالحی گفت: علم. “اگر چه تحریم های اعمال برخی از محدودیت های آن را تقویت ما است.” او با ارائه جزئیات و تحلیلگران هنوز مطمئن شوید که چه ایران قصد دارد برای راکتور.

آمریکا خروج از JCPOA نیز scuttled یک طرح بزرگ به نوبه خود یک تاسیسات زیر زمینی در نزدیکی شهر مقدس قم به بین المللی مرکز تحقیقات. بر اساس این توافق ایران mothballed 700 غنی سازی اورانیوم سانتریفیوژ در فردو سایت و کار با روسیه برای تبدیل 328 دیگران برای تولید ایزوتوپ های پزشکی. JCPOA مذاکره کنندگان شناور ایده های دیگر از جمله نصب یک شتاب دهنده ذرات در فضای تنگ. اما در اواخر سال گذشته ایران از سر غنی سازی اورانیوم در فردو سالن. “است که یک بیت از یک معما می گوید:” جانسون بود که درگیر در معامله را در طول اجرای دولت اوباما. حتی دقیقه اثری از اورانیوم را آلوده پزشکی ایزوتوپ سانتریفیوژ. بدتر شدن مسائل چند هفته بعد, ایالات متحده آمریکا, لغو تحریم های معافیت پزشکی, ایزوتوپ, کار, باعث, روسیه به دور است. ایران ادامه خواهد داد به کار ده روسی-اصلاح سانتریفیوژ خود را در آن.

عدم تبدیل فردو به یک غیر نظامی مرکز تحقیقات “یک فرصت از دست رفته” می گوید: Andrea استریکر یک تحلیلگر منع گسترش در غیر انتفاعی بنیاد دفاع از دموکراسی.

با وجود توافق هسته ای را حرکت آهسته سقوط ناظران انتظار نداریم که ایران به باز کردن دریچه گاز بر روی برنامه خود را—حداقل نه قبل از انتخابات آمریکا در ماه نوامبر است. اگر دموکرات نامزد ریاست جمهوری جو بایدن برنده بعدی دولت “ممکن است سعی کنید برای احیای نوعی از JCPOA,” Stricker می گوید. “ایران احتمالا می خواهید برای تست و دیدن آنچه که آنها می توانید دریافت کنید.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de