جدول زمانی جدید برای باستان میدان مغناطیسی در مریخ

مریخ به حال جهانی میدان مغناطیسی بسیار زودتر-و بعدا — در این سیاره در طول تاریخ از دانشمندان قبلا شناخته شده است.

یک سیاره جهانی میدان مغناطیسی ناشی از آنچه دانشمندان تماس دینامو: یک جریان فلز مذاب در داخل سیاره هسته ای است که به تولید یک جریان الکتریکی. در زمین دینامو چیزی است که باعث می شود, قطب نما, سوزن نقطه شمال. اما مریخ دینامو منقرض شده برای میلیاردها سال.

یافته های جدید از UBC محققان در حال کار با همکاران در ایالات متحده آمریکا و فرانسه منتشر شده امروز در علم پیشرفترا به ما نزدیک به دانستن دقیق زمان و مدت مریخ’ دینامو.

“ما که مریخ دینامو عمل در 4.5 میلیارد و 3.7 میلیارد سال پیش. دینامو زمان است که بخشی از یک سیاره تکامل و آنچه که ما پیدا شده است بسیار متفاوت از آنچه ما فکر تا کنون گفت:” آنا Mittelholz, همکار فوق دکترا در UBC بخش زمین و اقیانوس و علوم جوی و نویسنده اول این مطالعه. “دینامو به ما می گوید چیزی در مورد این سیاره حرارتی, تاریخچه تکامل آن و چگونه آن را به جایی که امروز هست و آن این است که منحصر به فرد برای هر یک از سیارات زمینی — زمین و مریخ و زهره و عطارد.”

سرنخ در مورد یک سیاره مغناطیسی تاریخچه دروغ مغناطیسی سنگها و زیر سطح آن است. سنگ مانند یک نوار ضبط و به خصوص سنگ های آتشفشانی. آنها شروع به گدازه, اما آنها به عنوان سرد و سفت در حضور یک میدان مغناطیسی مواد معدنی در سنگ تراز خود را با جهانی میدان مغناطیسی. توسط قدمت این سنگ ها دانشمندان می توانید تخمین می زنند اگر یک دینامو فعال بود در آن زمان سنگ گابروديوريت.

خاصیت مغناطیسی در برخی از سنگ در سطح مریخ نشان می دهد که مریخ دینامو فعال بود بین 4.3 و 4.2 میلیارد سال پیش اما عدم وجود خاصیت مغناطیسی بیش از سه پهناور است که با تشکیل 3.9 میلیارد سال پیش منجر شده است اکثر دانشمندان به این باور دینامو غیر فعال بوده در آن زمان.

UBC پژوهشگران تجزیه و تحلیل جدید داده های ماهواره ای در بر داشت و شواهد روشنی از یک میدان مغناطیسی که از Lucus Planum جریان گدازه تشکیل شده است که کمتر از 3.7 میلیارد سال پیش — دیرتر مذکور بوده است.

محققان همچنین شناسایی کم شدت میدان مغناطیسی در طول شمالی حوضه در این سیاره در نیمکره شمالی که با تشکیل 4.5 میلیارد سال پیش است و تصور می شود یکی از قدیمی ترین امکانات در مریخ.

“ما باید این دو مشاهدات است که نقطه را به یک دینامو در اولین شناخته شده در مریخ’ تاریخچه و دینامو بود که در حال حاضر یک و نیم میلیارد سال پس از بسیاری از مردم فکر می کردند آن را در حال حاضر خاموش” گفت: Catherine Johnson, یک استاد گروه زمین اقیانوس و علوم جوی و دانشمند ارشد در موسسه علوم سیاره ای در توسان Ariz., که همچنین کمک به مطالعه است.

محققان پیشنهاد دو توضیح احتمالی برای عدم وجود میدان مغناطیسی در طول حوضه: دینامو ممکن است متوقف شده قبل از حوضه تشکیل شده و پس از آن دوباره آغاز شده و قبل از Lucus Planum تشکیل و یا اثرات آن ایجاد حوضه به سادگی آواره بخشی از پوسته حاوی مواد معدنی است که می تواند حمل مغناطیس قوی.

داده های جدید برای این مطالعه آمده از MAVEN به Mars Atmosphere and Volatile Evolution ماهواره ای. زودتر اطلاعات در مورد خاصیت مغناطیسی در مریخ شده بود جمع آوری شده توسط Mars Global Surveyor ماهواره ای که orbited این سیاره بین 1999 و 2006 عمدتا در 400 کیلومتری بالای سطح. MAVEN راه اندازی شده در سال 2013 در عمل به عنوان نزدیک به عنوان ~135 کیلومتری از سطح میدارد و سیگنال های ضعیف تر که MGS نمی تواند تشخیص دهد.

MAVEN توانایی انتخاب کنید تا سیگنال های کوچکتر از ویژگی های و در نزدیکی سطح کمک می کند تا محققان تشخیص اینکه مغناطیس است که از آن یا از سنگ به خاک سپرده عمیق تر در پوسته سیاره.

این بینش جدید را محققان بدانم چه می توان نشان داد اگر آنها حتی نزدیک تر است. Mittelholz به ذکر است که این مطالعه بر روی دو ویژگی های خاص اما حفره باقی می ماند در سراسر مریخ با داستان برای گفتن. در آینده اکتشاف می تواند پیشرفت از ماهواره به هواپیماهای بدون سرنشین و یا بالن ارائه حتی دقیق تر داده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید