ابزار جدید اقدامات کیفیت زندگی در افراد مبتلا به زوال عقل

دانشگاه کوئینزلند محققان می گویند یک ابزار جدید برای اندازه گیری کیفیت زندگی افراد مبتلا به زوال عقل منجر خواهد شد بهتر است هدفمند برای مراقبت از کسانی که زندگی با این بیماری است.

روش ارزیابی پنج کلید دامنه ها است که منجر به کیفیت زندگی — سلامت جسمی, حالت, حافظه, وضعیت زندگی و توانایی انجام فعالیت های سرگرم کننده و از همه مهمتر طول می کشد را به حساب دیدگاه ها از افراد مبتلا به زوال عقل.

دانشیار تریسی Comans گفت: این ابزار نشان داد که سلامت جسمی در نظر گرفته شد مهم ترین عامل کیفیت زندگی, به دنبال یک فرد وضعیت زندگی.

“ما در بر داشت اولویت های افراد مبتلا به زوال عقل و مراقبان آنها متفاوت از جمعیت به طور کلی با وضعیت زندگی و توانایی برای انجام کارهای سرگرم کننده ارزش به عنوان مهم ترین همکاران به کیفیت زندگی” دانشیار تریسی Comans گفت.

“اما افراد مبتلا به زوال عقل مراقبان آنها و جمعیت به طور کلی تمام ارزش حافظه به عنوان مهم حداقل به کیفیت خوب از زندگی است.”

Dr Comans گفت: نزدیک به 2000 نفر در جمعیت عمومی تکمیل نظرسنجی آنلاین در حالی که افراد مبتلا به دمانس و مراقبین مورد مصاحبه قرار گرفتند در فرد است.

“دیدگاه کسانی که مبتلا به زوال عقل بودند در اولویت قرار داده شده به عنوان ما به توسعه ابزار,” او گفت:.

“پنج حوزه اعتبار شد توسط سه گروه تمرکز تایید فعالیت های است که تاثیر کیفیت زندگی برای افراد مبتلا به زوال عقل می تواند نقشه برداری به یکی از دامنه های.

“شرکت کنندگان در مطالعه به صورت جداگانه امتیاز هر یک از کلید دامنه قبل از اضافه کردن آنها را با هم برای به دست آوردن مجموع نمره کيفيت زندگی.”

گفت: محققان این ابزار در حال حاضر می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای اطمینان از ديدگاه افراد مبتلا به زوال عقل و مراقبان آنها گنجانده شده است که با توجه به مداخلات برای بهبود کیفیت زندگی است.

Dr Comans گفت: این عادلانه تر از روش صرفا با تکیه بر دیدگاه یک پروکسی.

“هر دو مراقبان و افراد مبتلا به زوال عقل بودند بسیار مایل به اشتراک گذاشتن داستان خود را و تجارب با ما که ارائه بینش ارزشمندی در آنچه در آن می خواهم به زندگی می کنند مبتلا به زوال عقل.

“این داستان های شخصی تاکید مجدد بر ارزش مربوط به افراد مبتلا به دمانس و مراقبین در تحقیقاتی که مربوط به کیفیت خود را از زندگی است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کوئینزلند. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im