در آینده ای که در آن بسیاری از چیزها را در زندگی روزمره ما متصل می شوند از طریق اینترنت و دستگاه های سنسور نیاز برای اجرای بدون سیم یا باتری. در یک مقاله جدید در علم شیمیمحققان از دانشگاه اوپسالا در حال حاضر نوع جدیدی از رنگ-حساس سلول های خورشیدی است که برداشت نور از داخل لامپ.

از اینترنت اشیاء یا IoT اشاره به یک شبکه فیزیکی دستگاه و برنامه های کاربردی متصل از طریق اینترنت. تخمین زده می شود که تا سال 2025 بسیاری از جنبه های زندگی ما خواهد بود با واسطه از طریق 75 میلیارد IoT دستگاه های اکثریت که واقع خواهد شد در داخل خانه. گسترده نصب و راه اندازی این دستگاه های IoT نیاز به این دستگاه ها برای تبدیل شدن به مستقل به این معنی که آنها باید دیگر نیاز به باتری و یا یک اتصال شبکه به کار گیرند. برای رسیدن به این هدف بسیار مهم است برای شناسایی یک کم محلی-تعمیر و نگهداری منبع انرژی است که می تواند قدرت محلی به دستگاه های IoT به خصوص در شرایط محیط است.

به سمت این هدف یک تیم تحقیقاتی به رهبری مارینا Freitag, دستیار استاد در دانشکده شیمی دانشگاه اوپسالا شده جدید در محیط داخلی سلول های فتوولتائیک است که می تواند تبدیل به 34 درصد از نور مرئی به برق به قدرت طیف گسترده ای از IoT سنسور. این تیم طراحی کرده است رمان رنگ-حساس سلول های فتوولتائیک مبتنی بر یک مس-مجتمع الکترولیت که باعث می شود آنها را ایده آل برای برداشت محصول داخلی نور از لامپ های فلورسنت و Led. آخرین نتایج امیدوار کننده ای ایجاد رنگ-حساس سلول های خورشیدی به عنوان رهبران در قدرت و راندمان تبدیل برای روشنایی محیط در شرایط بیش از حد متعارف سیلیکون و سلول های خورشیدی ساخته شده از مواد عجیب و غریب.

این پژوهش به وعده انقلابی داخلی دیجیتال سنجش هوشمند گلخانه و دفاتر قفسه بسته و بسیاری دیگر از هوشمند اشیاء روزمره به اینترنت از چیزهایی است.

“دانستن طیف از این منابع نوری باعث می شود آن را ممکن است برای تنظیم رنگ خاص برای جذب نور داخل سالن. در حالی که تولید مقدار زیادی از انرژی داخلی این فتوولتائیک نیز حفظ یک ولتاژ بالا در نور کم مهم است که به قدرت دستگاه های IoT می گوید:” Freitag.

در همکاری با دانشگاه فنی مونیخ محققان باید بیشتر طراحی تطبیقی “قدرت مدیریت” سیستم های خورشیدی ” IoT سنسور. در مقایسه با باتری خود-محدود همتایان نور-محور دستگاه های هوشمندانه غذا از مقدار نور در دسترس است. محاسباتی حجم کار در حال اجرا با توجه به سطح روشنایی به حداقل رساندن تلفات انرژی در طول ذخیره سازی و در نتیجه با استفاده از تمام انرژی نور را به حداکثر در دسترس بودن آن. ترکیب هوش مصنوعی و یادگیری خودکار از سلول های خورشیدی سیستم می تواند در نتیجه کاهش مصرف انرژی باتری زباله و کمک به بهبود کلی شرایط زندگی.

در آینده دانشمندان انتظار دارند که میلیاردها دستگاه های IoT self-powered by داخل سلول های خورشیدی ارائه خواهد شد همه چیز از اطلاعات زیست محیطی برای انسان و ماشین و ماشین-ماشین ارتباطات است. از جمله سنسور های پیشرفته می تواند بیشتر و افزایش موج بعدی رباتیک و سیستم های مستقل در حال حاضر در حال توسعه است.

“نور محیط هرفسترس ارائه نسل جدیدی از طراحی و هوشمند IoT دستگاه های طراحی شده توسط یک منبع انرژی است که تا حد زیادی دست نخورده. ترکیبی از کارایی بالا و هزینه کم و با مواد غیر سمی برای محیط داخلی فتوولتائیک از بالاترین اهمیت برای IoT پایداری می گوید:” Freitag.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه اوپسالا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im