راه جدید برای تشخیص لخته شدن خون

محققان در دانشکده مهندسی پزشکی در تگزاس A&M دانشگاه در حال کار بر روی یک راه کاملا جدید برای تشخیص لخته شدن خون به خصوص در کودکان مبتلا به.

بر خلاف آنچه که یک کتاب درسی زیست شناسی ممکن است نشان می دهد و رگ های خونی هستند نه راست سیلندر. آنها پر پیچ و معنی آنها پیچیده منحنی مارپیچی و خم. زمانی که خون می رسد این منحنی آن باعث می شود تغییرات به آن مکانیک سیالات و تعامل با دیواره رگ. در یک فرد سالم این تغییرات در هماهنگی با ریز محیط پر پیچ و خم اما زمانی که بیمار این محیط می تواند منجر به بسیار پیچیده جریان شرایط که با فعال کردن پروتئین ها و سلول ها است که در نهایت منجر به لخته شدن خون.

دکتر Abhishek Jain, استادیار گفت: یک چالش بزرگ در طب پزشکی دستگاه های مورد استفاده برای تشخیص لخته و ارزیابی ضد لخته شدن خون اثرات مواد مخدر به طور کامل شیمی مبتنی بر.

“آنها نمی ترکیب از طریق جریان طبیعی چرخش و پیچش عروق خونی که فیزیکی هستند و تنظیم کننده از لخته شدن خون” جین گفت. “بنابراین زیادتری از این زمان استاتیک سیستم های بسیار پیش بینی و اغلب نتیجه مثبت کاذب یا منفی کاذب.”

به رویکرد مشکل از یک زاویه جدید محققان در Jain آزمایشگاه در تگزاس A&M طراحی microdevice که شبیه پر پیچ و خم عروق خونی و ایجاد یک بیمار ریز محیط که در آن خون ممکن است به سرعت لخته تحت جریان است. آنها نشان داد که این ایمپلنت ها لخته شدن خون دستگاه می تواند مورد استفاده برای طراحی و نظارت بر داروهایی که به بیماران داده می شود که دچار اختلالات انعقادی.

جین گفت که او می توانید ببینید که برنامه های مختلفی برای این دستگاه از جمله بخش های مراقبت ويژه و نظامی تروما مراقبت های ويژه.

“این می تواند مورد استفاده در تشخیص اختلالات انعقادی و استفاده دقیق پزشکی که در آن شما می خواهید برای نظارت بر نرم افزار-ترومبوتيک و یا ضد ترومبوتيک درمان و بهینه سازی درمانی رویکرد” جین گفت.

پس از در حال توسعه دستگاه این تیم را گرفت و آن را به میدان یک مطالعه مقدماتی. کار با Dr. Jun Teruya رئیس طب انتقال خون در بیمارستان کودکان تگزاس و Baylor College of Medicine, تیم هماهنگ با پزشکان برای تست دستگاه با کودکان بستری در بخش های مراقبت که قلب و ریه ها به درستی کار نمی شد.

این بیماران نیاز به یک ” سنگ شکن غشاء اکسیژن (ECMO) دستگاه فراهم می کند که قلبی و تنفسی حمایت در تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن.

يک عارضه شايع در ECMO است لخته شدن خون پس بیماران تجویز ضد انعقاد برای جلوگیری از لخته شدن خون. اما ECMO ماشین آلات نیز شناخته شده است به” خوردن” لخته شدن پروتئین ها و پلاکت ها قرار می دهد که داروهای ضد انعقادی بیماران بیشتر در خطر ابتلا به خونریزی. داروهای ضد انعقادی بیماران اطفال در ECMO به ویژه مستعد ابتلا به خونریزی.

زمان شیمیایی بر اساس لخته شدن خون آزمایشات گران قیمت و وقت گیر می تواند غیر قابل اعتماد و نیاز به یک تکنسین ماهر. Jain تیم را tortuosity بر اساس سيستم ميکروفلوييدی نیازی به گران, مواد شیمیایی, سریع, با این نتایج در عرض 10-15 دقیقه با استفاده از خون پایین حجم نمونه و آسان است به کار گیرند.

“حاشیه برای خطا است که اساسا صفر برای این بیماران” جین گفت. “بنابراین ضروری است که تمام آزمون ها نه فقط لخته شدن تست باید کار را فراهم کند و پزشکان با سریع و قابل اعتماد اطلاعات در مورد بیمار خود را به طوری که آنها می تواند ارائه بهترین مراقبت ممکن است.”

با داشتن این فرصت برای تست سیستم با بیماران واقعی جین گفت: تیم خود را قادر به نشان می دهد که طراحی خود را می تواند تشخیص خونریزی داروهای ضد انعقادی در بیماران مبتلا به کم پلاکت ها که می تواند کمک به راهنمای پزشکان را بهتر و مبتنی بر شواهد بالینی تصمیم گیری برای بیماران خود را.

برای جین و تیم او در مرحله بعدی است ادامه داد: مطالعات بالینی به مقایسه رویکرد خود را به روش استاندارد و امیدوارم نشان دادن عملکرد کلیدی مزیت است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Texas A&M University. Original نوشته شده توسط جنیفر Reiley. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de