جدید ‘چرخش’ حالت ماده کشف شده در یک عنصر از جدول تناوبی

قویترین آهنرباهای دائمی امروز شامل ترکیبی از عناصر نئودیمیم و آهن است. اما نئودیمیم خود را در آن نمی مانند رفتار هر گونه شناخته شده آهنربا مخدوش محققان برای بیش از نیم قرن. فیزیکدانان در Radboud University و دانشگاه اوپسالا نشان داده اند که نئودیمیم رفتار مانند یک به اصطلاح ” خود ناشی از چرخش شیشه ای,’ معنی آن است که تشکیل شده از یک موج دریای کوچک بسیاری از چرخش آهن ربا گردش در سرعت های مختلف و به طور مداوم در حال تکامل در طول زمان است. این درک جدید از نوع مغناطیسی رفتار پالایش درک ما از عناصر در جدول تناوبی و در نهایت می تواند راه را برای مواد جدید برای هوش مصنوعی است. نتایج منتشر خواهد شد در 29 مه در علم.

“در یک شیشه عسل, شما ممکن است فکر می کنم که هنگامی که مناطق روشن است که تبدیل شیری زرد رفته اند بد است. اما به جای شیشه از عسل شروع به متبلور. این است که چگونه شما می تواند درک ‘پیری’ روند در نئودیمیم.” الکساندر Khajetoorians استاد در پروب اسکن میکروسکوپ همراه با پروفسور میخائیل Katsnelson و دستیار پروفسور دانیل وگنر یافت که مواد نئودیمیم در رفتار پیچیده مغناطیسی راه است که هیچ کس تا به حال دیدم قبل از اینکه در یک عنصر در جدول تناوبی.

چرخش آهن ربا و عینک

آهن ربا تعریف شده توسط یک قطب شمال و جنوب. تشریحی منظم آهنربای یخچال می یابد بسیاری از اتمی آهن ربا به اصطلاح ‘چرخش’ که همه تراز وسط قرار دارد در امتداد همان مسیر و تعریف قطب شمال و جنوب. کاملا متفاوت برخی از مواد آلیاژ را می توان یک “چرخش شیشه’ به صورت تصادفی قرار داده شده نقطه چرخش در انواع جهت. چرخش عینک مشتق نام خود را-خاطر از آمورف در حال تحول ساختار اتم ها در یک قطعه از شیشه است. در این روش چرخش عینک با لینک مغناطیسی رفتار پدیده در ماده نرمتر مانند مایعات و ژل.

چرخش عینک شناخته شده اند گاهی اوقات رخ می دهد در آلیاژهای که ترکیبی از فلزات با یک یا بیشتر از عناصر دیگر و با یک ساختار آمورف اما هرگز در مورد عناصر جدول تناوبی. جای تعجب Radboud محققان دریافتند که اتمی چرخش از یک دستور کاملا قطعه ای از نادر زمین عنصر نئودیمیم الگوهای فرم که غلغله مانند یک مارپیچ اما به طور مداوم تغییر الگوی دقیق از مارپیچ. این تظاهرات از دولت جدید از ماده به نام “خود ناشی از چرخش شیشه ای’.

دیدن ساختار مغناطیسی

“در نیمیخن ما متخصص در اسکن میکروسکوپ تونل زنی (STM). این اجازه می دهد تا ما را به دیدن ساختار فرد اتم و ما می توانیم حل و فصل قطب شمال و جنوب از اتم” ونگر توضیح می دهد. “با این پیشرفت در دقت بالا تصویربرداری ما قادر به کشف رفتار در نئودیمیم, از آنجا که ما می تواند حل و فصل فوق العاده تغییرات کوچک در ساختار مغناطیسی. نه اون چیزی که آسان به انجام است.”

یک ماده است که رفتار مانند سلول های عصبی

پیدا کردن این باز می شود تا احتمال این که این مجتمع و شیشه ای مغناطیسی رفتار نیز می تواند مشاهده شود در شمارش مواد جدید از جمله دیگر عناصر در جدول تناوبی. Khajetoorians: “آن را تصحیح کتاب درسی دانش از خواص اساسی از ماده است. اما آن را نیز ارائه زمین آزمایش و اثبات به توسعه نظریه های جدید که در آن ما می توانید از لینک های فیزیک به زمینه های دیگر مثلا نظری اعصاب.”

“پیچیده تکامل از نئودیمیم ممکن است یک پلت فرم به تقلید اساسی رفتار مورد استفاده در هوش مصنوعی” Khajetoorians همچنان ادامه دارد. “تمام الگوهای پیچیده است که می تواند ذخیره شده در این مواد می تواند مربوط به تصویر به رسمیت شناختن.”

با پیشرفت هوش مصنوعی و بزرگ آن انرژی رد پا وجود دارد افزایش تقاضا برای ایجاد مواد است که می تواند انجام دهد مغز-مانند وظایف به طور مستقیم در سخت افزار. “شما هرگز نمی تواند ساخت یک مغز الهام گرفته از کامپیوتر با آهن ربا ساده اما مواد با این رفتار پیچیده می تواند مناسب نامزدها” Khajetoorians می گوید.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Radboud University Nijmegen. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>