رکورد جهانی جدید برای تبدیل انرژی خورشیدی به برق با استفاده از نقاط کوانتومی

توسعه نسل بعدی انرژی خورشیدی تکنولوژی است که دارای پتانسیل استفاده به عنوان یک انعطاف پذیر پوست ‘ بیش از سطوح سخت منتقل شده است یک گام نزدیک تر به لطف دستیابی به موفقیت قابل توجهی در دانشگاه کوئینزلند.

UQ محققان تنظیم یک رکورد جهانی برای تبدیل انرژی خورشیدی به برق از طریق استفاده از ریز ذرات به نام ” نقاط کوانتومی که عبور الکترون ها بین یکدیگر و تولید جریان الکتریکی زمانی که در معرض انرژی خورشیدی در یک سلول خورشیدی دستگاه.

توسعه نشان دهنده یک گام مهم به سمت ساخت فن آوری های تجاری قابل دوام و حمایت جهانی انرژی های تجدید پذیر اهداف.

استاد لینژو وانگ که منجر به دستیابی به موفقیت گفت: “متعارف فن آوری های خورشیدی با استفاده از سفت و سخت مواد گران است. این کلاس جدید از نقاط کوانتومی دانشگاه توسعه یافته در حال انعطاف پذیر و قابل چاپ.

“این باز می شود تا طیف عظیمی از برنامه های کاربردی بالقوه از جمله امکان استفاده از آن به عنوان یک شفاف پوست به قدرت اتومبیل, هواپیما, خانه و تکنولوژی پوشیدنی. در نهایت آن می تواند بخش عمده ای در نشست سازمان ملل متحد با هدف افزایش سهم انرژی های تجدید پذیر در جهانی انرژی مخلوط.”

استاد وانگ تیم مجموعه ای از رکورد جهانی نقطه کوانتومی سلول های خورشیدی بهره وری با توسعه منحصر به فرد مهندسی سطح استراتژی است. غلبه بر چالش های قبلی در اطراف این واقعیت است که سطح نقاط کوانتومی تمایل به خشن و بی ثبات — ساخت آنها کمتر کارآمد در تبدیل انرژی خورشیدی به جریان الکتریکی.

“این نسل جدید نقاط کوانتومی سازگار با مقرون به صرفه تر و در مقیاس بزرگ قابل چاپ technologies” گفت: استاد وانگ.

“نزدیک به 25 درصد بهبود در بهره وری ما باید زمانی بیش از رکورد جهانی قبلی مهم است. آن است که به طور موثر تفاوت بین نقطه کوانتومی سلول های خورشیدی تکنولوژی در حال هیجان انگیز ‘چشم انداز’ و به صورت تجاری قابل دوام.’

UQ معاون صدراعظم و رئیس جمهور پروفسور پیتر Høj AC تمدید تبریک خود را به UQ تیم.

“نیاز جهان به سرعت در حال کاهش انتشار کربن و این ما نیاز به سرمایه گذاری بیشتر در تحقیقات به منظور بهبود انرژی موجود نسل فن آوری و توسعه امکانات کاملا جدید,” او گفت:.

“مهار قدرت اساسی فن آوری و تحقیقات علمی است که بخشی از این روند — و این چیزی است که ما متمرکز در UQ.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کوئینزلند. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر