این که آیا آن را محاسبه خطر ابتلا به کروناویروس جدید و یا اندازه گیری شانس از باران خود را در آینده تعطیلات ساحل, شما با استفاده از یک مخلوط آماری فیزیکی و اجتماعی و اطلاعات برای تصمیم گیری. پس از انجام نیوزیلند طوطی شناخته شده به عنوان keas دانشمندان گزارش امروز. این اولین بار است که این توانایی شناختی نشان داده شده است در خارج از میمون ها, و آن را ممکن است مفاهیم برای درک چگونه هوش تکامل یافته است.

“این یک مطالعه شسته و رفته می گوید:” کارل برگ, پرنده شناس و متخصص طوطی در دانشگاه تگزاس ریو گراند دره براونزویل بود که نه درگیر با این پژوهش است.

Keas در حال حاضر شهرت در نیوزیلند—و آن را یکی از بزرگ. زیتون قهوه ای, crow-اندازه پرندگان می تواند اداره کردن خود را خمیده منقار مانند چاقو—و بنابراین در اوایل مهاجران’ گوسفند برش از طریق پشم و عضلانی برای رسیدن به چربی همراه خود را به تیغ. این روزها آنها برای بدنام کاهش از طریق کوله پشتی برای مواد غذایی و پاره برف پاک کن شیشه جلو کردن ماشین.

برای دیدن اینکه آیا keas’ هوش فراتر از بودن, بازیگوش, قدیمی, قدیمی بستس یک نامزد دکترا در روانشناسی تطبیقی در دانشگاه اوکلند و همکاران تبدیل به شش اسیر keas در رزرو حیات وحش در نزدیکی Christchurch, New Zealand. محققان تدریس پرندگان است که یک رمز همیشه منجر به یک غذا خوشمزه گلوله در حالی که پرتقال یکی از هرگز. زمانی که دانشمندان قرار داده شده دو شفاف شیشه حاوی ترکیبی از نشانه های بعدی به keas و حذف یک نشانه با یک دست بسته پرندگان با احتمال بیشتری به انتخاب دست آغشته به شیشه که شامل بسیاری از, نارنجی, نشانه, حتی اگر نسبت به عنوان نزدیک به 63 به 57.

که آزمایش همراه با تست های دیگر “ارائه شواهد قطعی” که keas قادر به “درست استنتاج آماری,” دانشمندان گزارش در شماره امروز ارتباطات طبیعت.

محققان همچنین نشان داد keas دو کوزه که هر یک شامل تعداد مساوی از سیاه و سفید و نارنجی نشانه. اما این آزمایش می تواند نشانه های واقع در بالای یک مانع جامد. بسیاری از kea به درستی انتخاب دست که رسیده بود به شیشه با بیشترین نسبت از نشانه های بالا که تقسیم نشان می دهد که آنها بر اساس پیش بینی های خود را صرفا فیزیکی اطلاعات—تعداد و مقادیر نسبی از نشانه های بالا مانع است.

در نهایی آزمون keas بودند بیشتر احتمال دارد به نشانه از یک محقق نشان داد که تعصب برای سیاه نشانه—که توسط یکی که همیشه رسیده سیاه نشانه حتی اگر وجود دارد بیشتر نارنجی در شیشه. تنها انسان ها و شامپانزه ها شناخته شده بودند به ادغام این نوع از اطلاعات اجتماعی را پیش بینی.

این یافته ها نشان می دهد که keas مانند انسان چیزی شناخته شده به عنوان “دامنه کلی هوش”—روانی توانایی ادغام چندین نوع از اطلاعات محققان استدلال می کنند. که با وجود این واقعیت است که پرندگان و انسان در گذشته به اشتراک گذاشته یک جد مشترک برخی از 312 میلیون سال پیش و به طور متفاوت مغز تونند. قبلا شناختی محققان استدلال کرده اند که دامنه اطلاعاتی نیاز به زبان.

Irene Pepperberg مقایسه روانشناس و متخصص در شناخت طوطی در دانشگاه هاروارد شک و تردید است. Pepperberg که مشغول به کار با مشهور طوطی الکس 31 سال می گوید: kea نشان داد “برخی از درک شهودی اما نه … واقعی آماری دانش است.” در این مطالعه نمی تواند اثبات پرندگان درک جزئیات چگونه نسبت نشانه در یک شیشه تاثیر احتمال پاداش.

اگر kea واقعا باید از توانایی های این مطالعه نشان می دهد وجود دارد یک دلیل خوب آنها تکامل یافته آن برگ می گوید. حیوانات و حتی پایه آماری و پیش بینی مهارت باید قادر به برآورد مقدار از مواد غذایی و یا در دسترس بودن جفت و بنابراین در نهایت با فرزندان بیشتر و تکاملی موفقیت او می گوید. به عبارت دیگر اگر شما تسلط به آمار 101, شما به احتمال زیاد به موفقیت در بازی زندگی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im