تازه کشف شده exoplanet dethrones شاه سابق کپلر-88 از سیستم های سیاره ای

منظومه شمسی ما دارای یک پادشاه. سیاره مشتری به نام قدرتمند ترین خدا در یونانی پانتئون است برجسته در اطراف سیارات دیگر را از طریق جاذبه آن نفوذ. با دو برابر جرم زحل و 300 بار است که از زمین و مشتری کوچکترین حرکت است را احساس تمام سیارات دیگر است. مشتری است که تصور می شود مسئول اندازه کوچک مریخ, حضور کمربند سیارک و یک آبشار از ستاره های دنباله دار که تحویل آب به زمین است.

آیا دیگر سیاره ای سیستم های گرانشی خدایان مانند مشتری?

یک تیم از اخترشناسان به رهبری توسط دانشگاه هاوایی موسسه نجوم (آه IfA) کشف یک سیاره سه برابر جرم مشتری در یک دور از سیستم های سیاره ای.

این کشف بر اساس شش سال از داده های گرفته شده در W. M. رصدخانه کک در Maunakea در هاوایی است. با استفاده از با وضوح بالا Echelle طیف سنج (استخدام) ابزار در 10 متری کک من تلسکوپ این تیم را تایید کرد که این سیاره به نام Kepler-88 d, مدار ستاره خود هر چهار سال و مدار آن است نه دایره اما بیضوی. در سه برابر جرم مشتری کپلر-88 d عظیم ترین سیاره در این سیستم است.

سیستم کپلر-88 شد و در حال حاضر معروف در میان ستاره شناسان برای دو سیاره که در مدار بسیار نزدیک به ستاره کپلر-88 b و c (سیارات به طور معمول به نام بر اساس حروف الفبا در جهت کشف خود را).

این دو سیارات عجیب و قابل توجه پویا به نام معنی حرکت رزونانس. زیر نپتون به اندازه سیاره b مدار ستاره فقط در 11 ماه است که تقریبا دقیقا نصف 22-بعد مداری دوره از سیاره c یک مشتری-جرم سیاره است. این ساعت مانند طبیعت از مدار خود است که انرژی کارآمد مانند یک پدر و مادر هل دادن یک کودک در نوسان است. هر دو دور سیاره b باعث می شود در اطراف ستاره, آن پمپ می شود. بیرونی سیاره کپلر-88 c و بیست برابر عظیم تر از سیاره b و پس از آن نیروی نتایج در تغییرات چشمگیر در مداری زمان درونی سیاره است.

ستاره شناسان مشاهده این تغییرات به نام حمل و نقل زمان تغییرات با ناسا کپلر تلسکوپ فضایی است که شناسایی دقیق زمانی که کپلر-88 b عبور (یا ترانزیت) بین ستاره و تلسکوپ. اگر چه حمل و نقل زمان تغییرات (TTVs برای کوتاه) تشخیص داده شده اند در چند ده سیستمهای سیارهای کپلر-88 b دارای برخی از بزرگترین زمان تغییرات است. با گذر از ورود به نیم روز زود یا دیر این سیستم شناخته شده به عنوان “پادشاه TTVs.”

این سیاره تازه کشف شده می افزاید: یکی دیگر از ابعاد به ستاره شناسان درک از سیستم.

“در سه برابر جرم مشتری کپلر-88 d به احتمال زیاد حتی بیشتر بوده است با نفوذ در تاریخ کپلر-88 سیستم از به اصطلاح پادشاه کپلر-88 c است که تنها یک مشتری توده” می گوید: دکتر لورن وایس بئاتریس واتسون Parrent همکار فوق دکترا در آه IfA و سرب نویسنده در کشف تیم. “بنابراین شاید کپلر-88 d جدید عالی پادشاه از این سیاره امپراتوری — ملکه.”

شاید این فراخورشیدی حاکمیت رهبران تا به حال به همان اندازه تحت تاثیر قرار به عنوان مشتری را برای سیستم خورشیدی ما است. این سیاره ممکن است ترویج توسعه سنگی سیارات و کارگردانی تحمل آب ستاره های دنباله دار به سمت آنها. دکتر وایس و همکارانش در حال جستجو برای شبیه سلطنتی سیارات در دیگر سیستمهای سیارهای با سیارات کوچک.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط W. M. رصدخانه کک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im