به تازگی کشف مکانیزم می تواند توضیح دهد افزایش خطر ابتلا به زوال عقل

میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان با استفاده از اسید برطرف کننده های به نام بازدارنده های پمپ پروتون برای شرایط مانند سوزش سر دل و معده و زخم معده. محققان در موسسه کارولینسکا در سوئد در حال حاضر گزارش که چگونه به استفاده طولانی مدت از این داروها می تواند افزایش خطر ابتلا به زوال عقل است. نتایج خود را در مجله آلزایمر و زوال عقل.

“ما قادر به نشان می دهد که بازدارنده های پمپ پروتون بر سنتز انتقال دهنده عصبی استیل کولین است که نقش قابل توجهی در شرایط مانند بیماری آلزایمر می گوید:” طاهر Darreh-Shori محقق ارشد در دپارتمان نوروبیولوژی مراقبت از علوم و جامعه, موسسه کارولینسکا. “از آنجا که هیچ درمان موثر برای این بیماری مهم برای جلوگیری از عوامل خطر است. بنابراین ما می خواهم برای جلب توجه به این که مواد مخدر استفاده نمی شود دلیلی برای یک مدت زمان طولانی است.”

بازدارنده های پمپ پروتون (PPIs) کار با مسدود کردن پمپ که حمل و نقل اسیدی یون های هیدروژن از سلول های تشکیل مخاط. هنگامی که پمپ در حال از عمل وجود دارد کاهش اسید و در نهایت خورنده و آسیب به بافت. مطالعات جمعیت قبلا نشان داده نرخ های بالاتر از زوال عقل در افراد با استفاده از PPIs (دیدن زمينه مواد) اما آنچه در شکل یک ارتباط می تواند ناشناخته باقی مانده است — تا به حال.

برای اولین بار محققان با استفاده از 3D شبیه سازی های کامپیوتری به بررسی چگونگی شش PPI انواع مختلف بر اساس مواد فعال تعامل با یک آنزیم به نام کولین acetyletransferase تابع در این است که در سنتز انتقال دهنده عصبی استیل کولین است. به عنوان یک انتقال دهنده عصبی استیل کولین مورد نیاز است برای عبور سیگنال ها را میان سلول های عصبی اما این تنها کار می کند اگر به اندازه کافی از این ماده تولید می شود. این شبیه سازی نشان داد که تمام آزمایش مواد مخدر قادر به اتصال با آنزیم.

محققان سپس مورد تجزیه و تحلیل اثر این اتصال. آنها در بر داشت که تمام داروهای مهار آنزیم و در نتیجه کاهش تولید استیل کولین که در آن قوی تر از اتصال قوی تر از اثر مهاری. مواد مخدر بر اساس مواد فعال امپرازول, اسومپرازول, tenatoprazole و رابپرازول بيشترين قرابت و بنابراین قوی و بازدارنده های آنزیم در حالی که انواع پانتوپرازول و لانزوپرازول شد ضعیف ترین (نگاه کنید به تصویر).

مطالعات تکميلی در حال حاضر نیاز به بررسی اینکه آیا این مشاهدات آزمایشگاهی نشان دهنده چیزی است که رخ می دهد در بدن است. اما Darreh-Shori است که در حال حاضر مشاوره در برابر استفاده بیش از حد از PPIs.

“مراقبت های ویژه باید با بیشتر افراد مسن و کسانی که در حال حاضر مبتلا به زوال عقل,” او می گوید. “همان امر همچنین به بیماران مبتلا به ضعف عضلانی بیماری هایی مانند ALS به استیل کولین ضروری موتور انتقال دهنده عصبی است. در چنین مواردی پزشکان باید با استفاده از داروهایی که ضعیف ترین اثر و تجویز آنها در کمترین دوز و برای کوتاه ترین زمان ممکن.”

“من می خواهم اما می خواهم به استرس است که استفاده صحیح از داروهای بی خطر است همچنین در افراد مسن به عنوان طولانی به عنوان مواد مخدر استفاده می شود برای مدت زمان محدود و زمانی که آنها واقعا نیاز به سیستم عصبی ما بسیار انعطاف پذیر وقتی که می آید به تحمل کوتاه مدت تاثیر” او می افزاید.

این پژوهش با حمایت مالی مختلف بدن از جمله انجمن آلزایمر (ایالات متحده), سوئدی تحقیقات شورای لوو & Hans Osterman بنیاد و موسسه کارولینسکا.

پس زمینه مواد:

جمعیت زیادی مطالعه در JAMA Neurology نشان داد که افرادی که استفاده از PPIs هم زد بالاتر خطر ابتلا به زوال عقل است. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26882076

یک مطالعه در آلزایمر تحقیق و درمانی نشان داد که جوان سالم افرادی که در زمان PPIs به مدت ده روز انجام بدتر در آزمون حافظه از آنچه قبلا در مقایسه با گروه دارونما. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26714488

با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله PLOS ONE استفاده از PPIs در جمعیت بیش از دو برابر از 4 به 9.2 درصد بین سال های 2002 و 2009. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23418510

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه کارولینسکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de