به تازگی کشف ژن گیاهی می تواند افزایش فسفر مصرف

محققان دانشگاه کپنهاگ کشف یک ژن مهم در گیاهان است که می تواند کمک به محصولات کشاورزی همکاری بهتر با زیرزمینی قارچ — ارائه آنها را با گسترده تر ریشه شبکه و کمک به آنها برای جذب فسفر است. کشف پتانسیل افزایش بهره وری کشاورزی و محیط زیست.

تخمین زده می شود که حدود 70 درصد از کود فسفر مورد استفاده در کرون کشاورزی تجمع در خاک, در حالی که تنها 30 درصد از آن می رسد گیاهان.

در عوض — که چگونه ممکن است توصیف “مواد غذایی جامعه” که اکثر گیاهان با قارچ. گیاهان اجازه می دهد تا قارچ ها به زندگی در میان ریشه های خود را در حالی که تغذیه آنها از چربی و قند است. و در عوض استفاده از قارچ خود را گسترده hypha (رشته شاخه) را به تصرف حیاتی خاک مواد مغذی برای گیاهان از جمله مهم معدنی فسفر است.

در حال حاضر محققان در دانشگاه کپنهاگ بخش از گیاه و علوم محیط زیست را کشف کرده اند فوق العاده کارخانه ژن های CLE53 ژن که تنظیم همکاری بین قارچ ها و گیاهان. ژن مرکزی به یک مکانیسم است که کنترل چگونه پذیرای گیاهان به کار با قارچ. پایین جاده این دانش نوظهور می تواند در خدمت برای ارائه بهتر برداشت و کاهش کود استفاده کنید.

“شبیه ژن های یافت شده در تمام گیاهان — از جمله محصولات کشاورزی. بنابراین با جهش و یا خاموش کردن CLE53 ژن در گیاه زراعی آن است که بیشتر احتمال دارد برای یک گیاه برای تبدیل شدن به symbiotically درگیر با قارچ. در انجام این کار, آن می شود ممکن است به کاهش نیاز به فسفر کودهای شیمیایی به عنوان گیاهان بهبود در جذب preexistent فسفر از خاک” توضیح می دهد که دستیار پروفسور توماس کریستین د Bang وزارت گیاه و علوم محیط زیست.

تحقیقات منتشر شده در مجله علوم تجربی بتنی

هفتاد درصد از فسفر لقاح نمی رسد گیاهان

فسفر حیاتی برای همه گیاهان است. این مشکل با استفاده از فسفر در کشاورزی است که بیشتر از آن است که اعمال می شود برای لقاح از را می توان جذب شده توسط گياهان. تخمین زده می شود که حدود 70 درصد از کود فسفر مورد استفاده در کرون کشاورزی تجمع در خاک, در حالی که تنها 30 درصد از آن می رسد گیاهان. با بارش باران وجود دارد این است که همیشه حاضر در معرض خطر است که برخی از انباشته فسفر مرخص خواهد شد و به نهرها و دریاچه ها و دریا.

تناقض محققان مشاهده کرده اند که هنگامی که سطح فسفر در خاک بالا هستند گیاهان کمتر احتمال دارد به همکاری با قارچ, به این معنی که تبدیل شدن آنها بدتر است در جذب مواد مغذی است.

“از طریق طیف وسیعی از آزمایش های ما نشان داد که یک کارخانه تولید نمی کند CLE53 ژن اگر آن را فاقد فسفر است. زمانی که سطح فسفر در گیاه بالا هستند و یا اگر گیاه در حال حاضر symbiotically درگیر با قارچ و سپس سطح CLE53 را افزایش می دهد. مطالعه ما نشان می دهد که CLE53 دارای یک اثر منفی بر روی گیاه توانایی برای ورود به همزیستی با قارچ و در نتیجه جذب فسفر به طور موثر می گوید:” توماس مسیحی د ،

نیاز به تصویب CRISPR

ژنومی ویرایش از گیاهان قانونی است در تعدادی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا — به عنوان مثال کشور چین, آمریکا, سوئیس و انگلستان است. اما در اتحادیه اروپا وجود ندارد و به طور کلی پذیرش از ژن-روش های ویرایش مانند CRISPR برای تغییر گیاهان و مواد غذایی.

بنابراین محققان کشف کرده است برای زمان حال فقیر فرصت در دانمارک و بقیه از اتحادیه اروپا.

“یکی می توانید با استفاده از این تکنولوژی در دیگر نقاط جهان و آغاز به کار خواهد بود نسبتا ساده است. حدس من این است که ظرف پنج سال گیاهان را آزمایش و تصفیه شده در چنین راهی است که تبدیل شدن آنها به بیشتر symbiotically درگیر با قارچ و جذب فسفر است. در اینجا در دانمارک و سراسر اتحادیه اروپا, پذیرش مورد نیاز است برای ژن ویرایش و اصلاح رویکرد به تصویب روش برای این نوع از گیاهان می گوید:” توماس مسیحی د ،

حقایق:

90 ٪ از تمام گیاهان شرکت در همزیستی با قارچ که محبوب گفت: گسترش ریشه شبکه از گیاهان و در نتیجه کمک به آنها برای به دست آوردن اندازه کافی فسفر و دیگر مواد مغذی است.

به منظور بهره مندی از توانایی قارچ برای استخراج فسفر از خاک گیاه باید آن غذا را با چربی و قند است. برای جلوگیری از هزینه های بیش از حد انرژی در اسفنج اگر به عنوان مثال از آن است که تجربه بالا و فسفر در سطح و یا در حال حاضر شده است colonised توسط یک قارچ گیاه ممکن است خاموش همزیستی.

تخمین زده می شود که کرون مزارع fertilise با حدود 30 کیلو کالری در هر هکتار از زمین.

این تقریبا 30 درصد باعث می شود راه خود را به محصولات زراعی در حالی که باقی مانده 70 درصد متصل به خاک.

با باران در برخی از این انباشته فسفر است که flushed دور از طریق رواناب به نزدیکی رودخانه ها, دریاچه ها و دریا. این افزایش رشد جلبک ها و می توانید با کشتن هر دو گیاهان و حیات وحش است.

فسفر محدود است منابع طبیعی است که انتظار می رود در نهایت تخلیه شود.

این تحقیقات با بودجه توسط Novo Nordisk بنیاد و دانشگاه کپنهاگ

تحقیقات قبلی نشان داده است که یک شبیه ساز وجود دارد برای همزیستی بین حبوبات و باکتری rhizobium. این درگیر یک CLE ژن نیز البته متفاوت یکی از محققان در حال حاضر کشف شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>