دست-پا و دهان (HFMD) یک عفونت حاد ویروسی است که معمولا در نوزادان و کودکان زیر پنج سال است. در یک مطالعه منتشر شده در علمی, گزارش در ماه ژانویه سال 2020 بین المللی تیم تحقیقاتی از جمله کانازاوا دانشگاه ملی ویتنام بیمارستان اطفال شهری توکیو موسسه علوم پزشکی دانشگاه ناکازاکی و هانوی دانشگاه علوم پزشکی نشان داده است که ظهور جدید enterovirus (EV) A71-C4 نسب در طول 2015-2016 شیوع HFMD در شمال ویتنام است. بیشتر از طریق مطالعات بالینی و تجربی ماوس مدل آنها نشان داده اند که EV-A71 C4 subgenotype ممکن است بیشتر تلخ تر از B5 subgenotype.

HFMD شایع مسری دوران کودکی بیماری ناشی از انتروويروس از خانواده picornaviridae اغلب گزارش شده است, EV-A71, coxsackievirus A16 (CV-A16) و CV-A6. آن را به طور معمول اجرا می شود خفیف و خود محدود دوره; اما در موارد نادر ممکن است باعث التهاب مننژ و hindbrain در نتیجه فلج عوارض قلبی یا حتی مرگ شود. در حالی که بسیاری از موارد حل و فصل در عرض چند هفته EV-A71 عفونت ممکن است شدید تر با عوارض جدی است.

برای تعیین ویژگی های اپیدمیولوژیک و شناسایی مختلف enterovirus گونه های مسئول HFMD در شمال ویتنام تیم تحقیقاتی جمع آوری و تجزیه و تحلیل گلو و رکتال سواب از 488 کودکان آسیب دیده در هانوی.

پسر T. Chu نویسنده سرب از مطالعه توضیح می دهد: “CV-A6 شد رایج ترین سویه به دنبال EV-A71. از این EV-A71, 92.1 درصد B5 subgenotype و 7.9 درصد C4 subgenotype. کل ژنوم توالی نشان داد که هفت نفر از هشت C4a گونه شکل جدید و نسب از جمله دو ممکن است recombinants بین EV-A71-C4 و CV-A8 گونه است.”

محققان با بررسی بسیاری از بیماران به عنوان یک بالینی اندازه گیری حدت. کودکان بستری با EV-A71 به طور قابل توجهی بیشتر کسانی که با CV-A6. تجزیه و تحلیل بیشتر در میان EV-A71 آلوده به کودکان نشان داد که بسیاری از بیماران در میان C4-آلوده شد به طور قابل توجهی بالاتر از آن است که در میان B5-آلوده بنحوی بیشتر از حدت C4 از B5.

“به عنوان تعدادی از C4-بیماران آلوده بود ما اعمال می شود یکی دیگر از روش مقايسه حدت می گوید:” Kyousuke کوبایاشی neurovirologist و سرب نویسنده. “ما تلقيح موش ژن مستعد ابتلا به EV-A71 عفونت ویروسی ايزوله و تحت نظارت آنها را برای اندام, ضعف, فلج شل حاد وزن بدن و مرگ است. ما در بر داشت افزایش فلج و به طور قابل توجهی بالاتر مرگ و میر در میان موش های آلوده با C4 گونه از کسانی که آلوده B5 گونه است.”

HFMD در حال ظهور است مشکل بهداشت عمومی با دوره ای بزرگ شیوع بیماری در کودکان جمعیت در شرق و جنوب شرقی آسیا. در حال حاضر هیچ مورد تایید داروی ضد ویروسی در برابر EV-A71 و بهترین استراتژی برای کاهش تاثیر آن این است که به توسعه مناسب واکسن. هر چند ، واکسن وجود داشته باشد مناسب تر نامزد نژادها ممکن است شناسایی از میان به تازگی پدید آمده EV-A71-C4, گونه های در حال توسعه برای ویروس ضعیف شده زنده واکسن.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کانازاوا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im