هیچ ارتباط بين قرار گرفتن در معرض دستگاه های تلفن همراه و حجم مغز تغییرات در نوجوانان

چگونه به استفاده از دستگاه های تلفن همراه بر مغز کودکان? یک تیم از بارسلونا موسسه سلامت جهانی (ISGlobal) یک مرکز پشتیبانی “la Caixa” بنیاد انجام شده است اولین مطالعه اپیدمیولوژیک برای کشف رابطه بین حجم مغز در نوجوانان — بیش از 2500 هلندی کودکان-و دوزهای مختلف از میدان های الکترومغناطیسی فرکانس رادیویی (RF EMF). نشد اگر چه نویسندگان حکومت نه از امکان ارتباط بین استفاده از دستگاه های تلفن همراه با اتصال به اینترنت بی سیم و حجم کوچکتر از دمی هسته.

بالقوه عواقب منفی بهداشتی در ارتباط با کودکان استفاده از دستگاه های تلفن همراه شده است یک ماده از نگرانی برای برخی از زمان. قرار گرفتن در معرض RF EMF است که مورد علاقه خاص از preadolescent مغز هنوز در حال توسعه و کودکان را تجربه دوره های طولانی قرار گرفتن در معرض RF EMF اگر آنها با استفاده از دستگاه های تلفن همراه در سراسر زندگی خود را.

اکثر تحقیقات قبلی در این موضوع به طور جداگانه مورد بررسی ارتباط بین رشد مغز و متفاوت RF EMF منابع بدون پیدا کردن انجمن روشن. مطالعه جدید منتشر شده در محیط بین المللیبا هدف بررسی حجم مغز تغییرات با استفاده از یک رویکرد یکپارچه در نظر گرفته شده منابع متعدد RF EMF. این رویکرد اجازه بیشتر ارزیابی جامع از تاثیر ممکن است از RF-EMF قرار گرفتن در معرض در مغز نوجوانان.

این مطالعه با استفاده از داده ها بر روی بیش از 2500 کودکان 9-12 سال از نسل R مطالعه کوهورت تولد بر در روتردام هلند. پدر و مادر تکمیل پرسشنامه در فرزندان خود را با استفاده از دستگاه های تلفن همراه. RF-EMF دوز به مغز از منابع مختلف برآورد شد و گروه بندی با توجه به قرار گرفتن در معرض الگوهای: تلفن تماس, فعالیت های صفحه نمایش و دیگر عوامل محیطی مانند تلفن همراه آنتن. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) و اسکن استفاده شد و برای تعیین حجم قسمت های مختلف مغز است.

نویسندگان هیچ ارتباط بین تغییرات در کل یا لوب خاص مغز و حجم کلی RF EMF دوز. نه حجم مغز در ارتباط با استفاده از دستگاه های تلفن همراه برای تماس های تلفنی که همکاران اصلی RF-EMF قرار گرفتن در معرض به مغز است. اما یک لینک بين حجم کوچکتر از دمی هسته — یک ساختار مغز درگیر در حافظه و هماهنگی حرکات-و RF-EMF دوز از استفاده از دستگاه های با صفحه نمایش (گوشی های تلفن همراه تبلت و لپ تاپ) با یک اتصال به اینترنت بی سیم.

“هدف اصلی از این مطالعه تعیین اینکه آیا وجود دارد هر گونه ارتباط بین قرار گرفتن در معرض RF EMF و حجم مغز” اظهار نظر ISGlobal محقق آلبا Cabré نویسنده سرب از مطالعه. “یافته های ما نشان می دهد که این مورد نیست. امکان ارتباط بین RF EMF دوز دریافت شده از طریق استفاده از این دستگاه ها برای فعالیت های صفحه نمایش و حجم دمی هسته ثانویه است برای پیدا کردن که ما در حال حاضر بدون هیچ توضیحی. زمانی که شما گشت و گذار در اینترنت بر روی تلفن همراه تبلت و یا لپ تاپ با استفاده از یک اتصال بی سیم مغز قرار گرفتن در معرض RF EMF بسیار پایین تر از آن است که هنگامی که شما را به تماس های تلفنی برای مثال به دلیل فاصله بین دستگاه و سر خود را. در هر صورت این نتیجه باید تفسیر با احتیاط از تاثیر عوامل دیگر و امکان شانس پیدا کردن نمی توان رد کرد.”

RF-EMF قرار گرفتن در معرض و یا استفاده از عوامل مرتبط?

یک توضیح احتمالی برای این یافته ها علاوه بر مغز قرار گرفتن در معرض RF EMF است که تاثیر اجتماعی یا عوامل فردی مربوط به برخی از موارد استفاده از دستگاه های تلفن همراه. ISGlobal محقق Mònica Guxens هماهنگ کننده این مطالعه اظهار داشت: “ما نمی توانیم از امکان است که تغییرات مغز ممکن است به نوعی مربوط می شود به راه است که در آن کودکان با استفاده از دستگاه های تلفن همراه.” او افزود: “تحقیقات بیشتری مورد نیاز است در تلفن همراه دستگاه های ارتباطی و امکان ارتباط با رشد مغزی و صرف نظر از اینکه ارتباط است با توجه به RF-EMF قرار گرفتن در معرض و یا عوامل دیگر مربوط به استفاده از این دستگاه است.”

به طور متوسط به طور کلی تمام مغز دوز RF EMF برآورد شد 84.3 mJ/kg/day. بالاترین کلی لوب خاص دوز برآورد شد در لوب تمپورال (307.1 mJ/kg/day). هر دو دوز هستند و زیر حداکثر مقادیر توصیه شده توسط کمیسیون بین المللی غیر Ionising حفاظت در برابر اشعه (ICNIRP).

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه بارسلونا برای بهداشت جهانی (ISGlobal). توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر