هیچ سیارک ها مورد نیاز: باستان انقراض به ازن از دست دادن آب و هوای گرم

یک “جهش پولي” رعد و برق می تواند تزریق آب به استراتوسفر که در آن ممکن است از بین ببرد ازن.

ناسا

پایان دونین دوره 359 میلیون سال پیش بود و پر حادثه زمان: ماهی بودند ومیگوید از اقیانوس و fernlike جنگل های پیشرفت در روی زمین است. جهان بود و دوره نقاهت بعد از انقراض 12 میلیون سال قبل در اما آب و هوا هنوز پر هرج و مرج نوسانی بین شرایط گلخانه ای و انجماد عمیق است که در یخچالهای طبیعی تشکیل شده در مناطق استوایی. و پس از آن فقط به عنوان سیاره زمین از یکی از این یخ سنین دیگر انقراض زده به ظاهر بدون دلیل. در حال حاضر اسپور از fernlike گیاهان حفظ باستانی در دریاچه رسوبات از شرق گرینلند نشان می دهد مقصر: سیاره محافظ لایه ازن ناگهان محروم و دور افشای سطح زندگی به یک انفجار از جهش زای ماوراء بنفش (UV) تابش.

فقط به عنوان انقراض در مجموعه اسپور شد misshapen و تاریک نشان می دهد آسیب DNA جان مارشال, palynologist در دانشگاه Southampton و نویسندگان می گویند در یک مقاله منتشر شده امروز در علم پیشرفت. این شواهد او می گوید که “همه از ازن حفاظت از بین رفته است.”

دانشمندان مدتها بر این باور—حداقل قبل از بشریت شد یک نیروی انقراض—که وجود دارد فقط دو راه برای از بین بردن حیات بر روی زمین: یک سیارک اعتصاب و یا عظیم فوران های آتشفشانی. اما 2 سال پیش محققان شواهدی که در زمین بدترین انقراض—پایان-پرمین, 252 میلیون سال پیش—آتشفشان lofted سیبری نمک سپرده به استراتوسفر که در آن آنها ممکن است فدرال رزرو واکنش های شیمیایی که محو لایه ازن و سترون کل جنگل. در حال حاضر اسپور از پایان دونین یک مورد فوتی و فوری است که حتی بدون فوران یک گرم شدن آب و هوا می تواند سبب تخریب لایه ازن می گوید لورن Sallan یک paleobiologist در دانشگاه پنسیلوانیا است. “از آنجا که شواهد بسیار قوی آن را به مردم تجدید نظر دیگر انقراض حوادث است.”

پایان دونین مرگ خاموش به مدت طولانی نشسته در سایه دونين انقراض 12 میلیون سال قبل در یکی از سیاره بزرگترین. به احتمال زیاد رانده شده توسط آتشفشان است که گازهای ساطع شده که به شدت سرد و گرم این سیاره کشته اکثر مرجان ها و بسیاری از پوسته موجودات دریایی. اما از 10 سال پیش کار توسط Sallan و دیگران نشان داد که پایان دونین بود توانا در حق خود پاک کردن بسیاری از گیاهان و مهره داران از جمله اکثر tetrapods چهار فرز و چابک ماهی است که آغاز کرده بود به تکامل انگشتان دست و پا. تنها پنج پنجه tetrapods جان سالم به در برد. “آن را بازنشانی خود ما تکامل” مارشال می گوید. “همه این کهنه دودمان آن لگد آنها را به بیرون از قاب.”

چه پایان دونین فاقد یک علت است. وجود دارد هیچ مدرکی برای آتشفشان یا غول پیکر, تاثیر, اما یکی از کشنده نشانه دیده می شد در سریع تشکیل و ناپدید شدن رسوبات سنگ های مرتبط با یخچال های طبیعی Sallan می گوید. “چیزی بود که واقعا screwed تا با آب و هوا که در آن زمان.”

بیش از 3 دهه گذشته مارشال به کاوش در صخره های بازمانده از این زمان در شرق گرینلند. در آن زمان این زمین دراز دور از قطب شمال در عرض های جغرافیایی پایین تر قفل شده است و در مناطق داخلی از یک سرزمین به نام پیر ماسه سنگ قرمز قاره است. به عنوان آب و هوای گرم پس از دونین آخرین عصر یخ دریاچه ها تشکیل شده و پر از رسوب است که به آرامی تبدیل به mudstone ضبط شرایط قبل و در طول انقراض. در سال 2017, مارشال که کامل mudstone در 6 متری حفر هسته.

آن قطاری از یک تحول شگفت انگیز: سالم فسیل اسپور پوشش داده شده در متمایز متقارن خوشه به طور ناگهانی رشد misshapen خود خوشه ویران و ناهموار. اسپور رایج فسیلی به دلیل زره پوش کت, اما آنها در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش بسیار شبیه انسان; اسپور می تواند حتی توسعه یک “قهوهای مایل به زرد” در پاسخ به اشعه ماوراء بنفش. آسیب مارشال دیدم که سازگار با قرار گرفتن در معرض چنین می گوید: Jeffrey Benca تجربی paleobotanist که مرتبط از جمله آسیب به پایان پرمین انقراض. “آنچه را که آنها پیشنهاد می کنیم به نظر می رسد کاملا قابل قبول است,” او می گوید.

مارشال معتقد است که گرم شدن آب و هوا سوار قوی تر از تابستان رعد و برق که می توانست تزریق یک ازن-تهی مخلوط آب و نمک به استراتوسفر است. به عنوان اشعه ماوراء بنفش کشته جنگل رواناب مواد مغذی به دریا می تواند باعث شکوفه از پلانکتون ها و جلبک ها که تولید بیشتر ازن-از بین بردن نمک در یک فراری بازخورد. “به نظر می رسد مانند آن را ممکن است یک طوفان کامل” او می گوید.

مارشال سناریو می تواند توضیح دهد که نه تنها از انقراض بلکه بسیاری از گاز سپرده دوستیابی از این دوره می گوید: سارا کارمایکل یک geochemist در Appalachian State University. آنها تشکیل شده از پوسیدگی مواد آلی اما هیچ کس توضیح داد که نیاز به افزایش رشد پلانکتون. مواد مغذی رواناب از مرده جنگل ها می تواند بارور زندگی دریایی.

این هم یک نشانه از آنچه اتفاق می افتد امروز در گرمایش جهانی که در آن قوی تر رعد و برق گاهی اوقات “خطا” تروپوسفر و تزریق رطوبت به داخل خشک و سرد استراتوسفر. هنگامی که در ترکیب با ذرات آئروسل و کلر مولکول رطوبت ممکن است غذا خوردن دور ازن.

اما جوی دانشمندان به سختی می تواند به توافق برسند که آیا این ازن depletions اتفاق می افتد در حال حاضر اجازه دهید به تنهایی صدها میلیون سال پیش است. بیشتر overshoots رخ می دهد در حال حاضر بیش از حد انتظار اما اینکه آیا آنها ترغیب آسیب رساندن واکنش ها هنوز روشن نشده است. الیوت اطلس یک جوی شیمیدان در دانشگاه میامی که مطالعات این پویا تردید از مارشال تئوری. آن نیاز به مقدار دقیق تر تست در مدل او می گوید. “است که آن را غیر ممکن است ؟ من نمی توانم بگویم که.”

کارمایکل برای او می خواهم برای دیدن شواهد فراتر از دانه گرده که اشعه سوار انقراض. “من با احتیاط گفت: تابش اشعه ماوراء بنفش به این دلیل است,” او می گوید. “اما من فکر می کنم این یک دلیل است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>