به عنوان یک خبر اصلاح شده ژنتیکی محصول با پتانسیل برای نجات جان میلیون ها نفر طلایی برنج فقط تایید شده به عنوان امن برای مصرف انسان و حیوان توسط تنظیم کننده در فیلیپین. این برنج غنی شده با بتاکاروتن محصول که در نظر گرفته شده است به منظور کاهش کمبود ویتامین A (VAD) یک مشکل بهداشتی در مناطق فقیر.

اما یک مطالعه جدید نشان میدهد که اکثر خانواده ها در معرض خطر VAD نمی تواند رشد برنج طلایی خود را و بیشتر تجاری کشاورزان را رشد نمی آن.

“بسیاری از خانواده ها با ویتامین A کمبود بچه ها حتی نمی باید برنج زمین برای کاشت آن گفت:” گلن دیویس سنگ استاد انسان شناسی اجتماعی-فرهنگی و زیست محیطی مطالعات در هنر و علوم در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و همکاری نویسنده یک مقاله جدید در مجله تکنولوژی در جامعه. “و کسانی که در کوه ها نمی گیاه آن را به دلیل آن تربیت شده اند به دشت رقم برنج شناخته شده به عنوان IR-64 و RSC-82.”

به تصویب قانونی در فیلیپین است نقطه عطفی برای دانشمندان که توسعه برنج طلایی برای تغذیه مقاصد. این اولین بار است که چنین تصویب در جهان در حال توسعه. اما حتی پس از نزدیک به سه دهه از توسعه طلایی برنج است که هنوز هم احاطه مشکلات با توجه به سنگ.

برنج طلایی هنوز به تایید شود برای فروش تجاری و آن را هنوز هم نیاز به یک شرکت برای رشد عرضه در مقادیر بذر. و حتی پس از آن سنگ استدلال می کند که هیچ مسیر روشنی برای برنج به کودکان فقیر.

سنگ شناخته شده بین المللی متخصص در سمت انسان از جهانی کشاورزی روند اولیه بود مدافع برای نگه داشتن یک ذهن باز در مورد ‘انسانی’ GMO محصولات کشاورزی مانند برنج طلایی. از سال 2013 او به کارگردانی عمده تمپلتون بنیاد-تامین پروژه تحقیقاتی برنج در فیلیپین.

سنگ مطالعه جدید که بر اساس نظرسنجی ها و مصاحبه ها از بیش از 115 برنج کشاورزان در Nueva Ecija منطقه در نظر گرفته بخشی از “کاسه برنج’ از فیلیپین.

نوشتن در فوریه. 7 موضوع مکالمه سنگ و مطالعه همکاری نویسنده Dominic Glover, برنج, محقق در موسسه مطالعات توسعه در دانشگاه ساسکس نشان می دهد که حامیان طلایی برنج-و حتی برخی از اقتصاددانان که تلاش کرده اند به پروژه خود را بر بهداشت — ساخته شده اند خاصی ناقص مفروضات در مورد تمایل کشاورزان به کشت این محصول است.

“این ادعا را تکرار کرده و دوباره در اخیر کتاب که برنج طلایی شد اساسا آماده برای استفاده در سال 2002′ احمقانه است” سنگ و Glover نوشت. “به تازگی به عنوان 2017, IRRI روشن ساخته است که برنج طلایی هنوز هم تا به حال به ‘با موفقیت توسعه یافته به ارقام برنج مناسب برای آسیا و تایید شده توسط تنظیم کننده های ملی و نشان داده شده است به منظور بهبود وضعیت ویتامین A در جامعه شرایط.’

“فیلیپین موفق به قطع آن دوران کودکی VAD رای در نیمه معمولی با برنامه تغذیه. اگر برنج طلایی به نظر می رسد در بازار در فیلیپین توسط 2022 را گرفته اند بیش از 30 سال از توسعه برای ایجاد یک محصول است که ممکن است تاثیر ویتامین سطوح در آن هدف قرار دادن مردم و کشاورزان ممکن است نیاز به پرداخت می شود برای گیاه است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس. Original نوشته شده توسط تالیا Ogliore. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی