زیادی مشاهدهای مطالعه نشان می دهد که درمان با ضد مالاریا, داروی کلروکين و یا آنالوگ های آن هیدروکسی کلروکین (گرفته شده با یا بدون آنتی بیوتیک آزیترومایسین یا کلاریترومایسین) هیچ نفع برای بیماران مبتلا به COVID-19. این مطالعه تجزیه و تحلیل داده ها از نزدیک به 15,000 بیماران با COVID-19 دریافت ترکیبی از هر یک از چهار دارو رژیم و 81,000 کنترل.

درمان با این داروها در بيماران مبتلا به COVID-19 یا به تنهایی و یا در ترکیب با macrolide آنتی بیوتیک ها در ارتباط بود به افزایش خطر جدی ریتم قلب عوارض در این بیماران است.

محققان نشان می دهد این رژیم درمان باید استفاده نمی شود برای درمان COVID-19 خارج از آزمایش های بالینی تا نتایج حاصل از کارآزمایی تصادفی بالینی در دسترس هستند برای تایید ایمنی و اثربخشی این داروها برای COVID-19 بيمار.

کلروکين یک داروی ضد مالاریا و آنالوگ, هیدروکسی کلروکین استفاده می شود برای درمان بیماری های خود ایمنی از جمله لوپوس و آرتریت است. هر دو دارو باید مشخصات ایمنی به عنوان درمان برای کسانی که شرایط خاص و نتايج نیست بیماران باید مصرف این داروها اگر آنها تجویز می شوند برای تایید شرایط. آنها همچنین نشان داده شده است که اثرات ضد ویروس در تست های آزمایشگاهی و لذا از علاقه به عنوان درمان بالقوه برای COVID-19.

Prof Dr Muhammad R. Mehra نویسنده سرب از مطالعه و مدیر اجرایی بریگهام و بیمارستان زنان مرکز بیماری قلبی پیشرفته در بوستون, ایالات متحده آمریکا گفت: “این اولین بار است که در مقیاس بزرگ مطالعه برای پیدا کردن آماری قوی شواهدی وجود دارد که درمان با کلروکين یا هیدروکسی کلروکین می کند نه به نفع بیماران مبتلا COVID-19. به جای یافته های ما نشان می دهد ممکن است در ارتباط با افزایش خطر ابتلا به مشکلات جدی قلبی و افزایش خطر مرگ. کارآزمایی تصادفی بالینی ضروری برای تایید هر مضرات یا مزایای مرتبط با این عوامل است. در ضمن ما نشان می دهد این داروها باید استفاده نمی شود به عنوان درمان برای COVID-19 خارج از آزمایش های بالینی.”

در این مطالعه محققان با تجزیه و تحلیل داده ها از 96,032 بیماران بستری بین 20 دسامبر 2019 و 14 مارس سال 2020 با آزمایشگاه تایید SARS-CoV-2 عفونت از 671 بیمارستان. تمام بيماران مورد مطالعه شامل حال هر دو از بيمارستان مرخص شده و یا فوت کرده است با 21 مارس سال 2020 است.

این تیم در مقایسه با نتایج از بیماران تحت درمان با کلروکين به تنهایی (1,868), هیدروکسی کلروکین به تنهایی (3,016), کلروکين در ترکیب با یک macrolide (3,783) یا هیدروکسی کلروکین با macrolide (6,221). بیماران از این چهار گروه بودند در مقایسه با باقی مانده گروه کنترل از 81,144 بیماران.

در پایان دوره مطالعه در اطراف یکی از 11 نفر در گروه کنترل بود در بیمارستان درگذشت (9.3%, 7,530/81,144). تمام چهار تيمار با افزايش خطر مرگ در بیمارستان است. از کسانی که تحت درمان با کلروکين یا هیدروکسی کلروکین به تنهایی حدود یک در شش بيمار درگذشت (16.4%, 307/1,868 کلروکين و 18.0%, 543/3,016 هیدروکسی کلروکین). زمانی که داروهای مورد استفاده در ترکیب با یک macrolide مرگ میزان افزایش به بیش از یک پنجم برای کلروکين (2/22 درصد 839/3,783) و تقریبا یک چهارم برای هیدروکسی کلروکین (23.8%, 1,479/6,221).

برخی از تفاوت در نرخ مرگ و میر است که با توجه به تفاوت اساسی بین بیمارانی که موفق به دریافت درمان و کسانی که نمی. پس از حسابداری برای عوامل از جمله سن ، نژاد ، شاخص توده بدن و اساسی شرایط بهداشتی از جمله بیماری های قلبی و بیماری های ریوی و دیابت محققان دریافتند این دارو رژیم بودند در ارتباط با افزایش خطر مرگ و میر است.

آنها تخمین زده است که بیش از حد خطر مربوط به استفاده از مواد مخدر رژیم به جای دیگر عوامل مانند co-morbidities در بازه زمانی از 34 درصد به 45 درصد است. نویسندگان توضیح است که اگر نرخ مرگ و میر است 9.3% در گروه کنترل پس از تنظیم به صورت بالینی دیگر عوامل این نرخ نسبت به استفاده از مواد مخدر رژیم افزایش می 12.4-13.4% . اما محققان هشدار می دهند که ممکن است برای رد این احتمال که دیگر unmeasured عوامل مسئول بودند برای آشکار پیوند بین درمان با این داروها و کاهش بقای بيماران از آنجا که این طرح از مطالعات مشاهده ای و تصادفی آزمایش های ضروری و مورد نیاز.

این تیم همچنین دریافتند که جدی آریتمی قلبی است که باعث کاهش مجلسی از قلب به ضرب و شتم به سرعت و نامنظم تر بودند و رایج در گروه های دریافت هر کدام از چهار درمان رژیم.

بزرگترین افزایش دیده می شد در گروه تحت درمان با هیدروکسی کلروکین در ترکیب با یک macrolide که در آن 8 درصد از بیماران یک آریتمی های قلبی (502/6,221) در مقایسه با 0.3% بیماران در گروه کنترل (226/81144). پس از حسابداری برای عوامل دموگرافيک و از قبل موجود شرایط تیم محاسبه شده است که درمان با این ترکیب از داروها همراه با بیش از پنج برابر افزایش خطر ابتلا جدی آریتمی های قلبی در حالی که در بیمارستان (به عنوان مثال افزایش از 0.3% به 1.5% خواهد بود نسبت به مواد مخدر رژیم پس از تنظیم برای دیگر عوامل بالینی). به طور مشابه, آن ممکن است به طور قطعی استنباط عوارض و درمان با این داروها و شروع آریتمی قلب. کارآزمایی تصادفی بالینی مورد نیاز خواهد بود قبل از هر گونه نتیجه گیری می توان با توجه به بهره مندی از آسیب از این عوامل در COVID-19 بيمار.

پروفسور دکتر فرانک Ruschitzka مدیر مرکز قلب در بیمارستان دانشگاه زوریخ که همچنین همکاری نویسنده این مطالعه گفت: “بسیاری از کشورها با حمایت از استفاده از کلروکين و هیدروکسی کلروکین یا به تنهایی و یا در ترکیب به عنوان درمان بالقوه برای COVID-19. توجیهی برای repurposing این داروها در این راه این است که بر اساس تعداد کمی از موردی تجارب نشان می دهد که آنها ممکن است اثرات مفیدی برای افراد مبتلا به SARS-CoV-2 ویروس. اما قبلی در مقیاس کوچک مطالعات موفق به شناسایی قوی و شواهد از یک سود و بزرگتر کارآزمایی تصادفی شده شاهددار هنوز رتبهدهی نشده است به پایان رسید. اما ما در حال حاضر می دانم که از مطالعه ما که شانس این است که این داروها بهبود نتایج در COVID-19 بسیار کم است.”

نوشتن در پیوند نظر مقاله استاد مسیحی Funck-Brentano, از دانشگاه سوربن در پاریس (که نه درگیر در مطالعه) گفت: “این به خوبی انجام مشاهدهای مطالعه می افزاید: گزارش های اولیه نشان می دهد که کلروکين, هیدروکسی کلروکین به تنهایی و یا با آزیترومایسین مفید نیست و ممکن است مضر در بیمارستان بستری COVID-19 بيمار.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de