هیچ ابررسانايی در nickelates? آن را هیدروژن گسل

تابستان گذشته یک عصر جدید برای ابررسانايی دمای بالا اعلام شد — نیکل سن. آن را کشف شد که امیدوار کننده ابررساناهای در یک کلاس خاص از مواد به اصطلاح nickelates که می تواند جریان الکتریکی انجام بدون هیچ گونه مقاومت حتی در دمای بالا.

اما آن را به زودی آشکار شد که این در ابتدا نتایج دیدنی و جذاب از دانشگاه استنفورد نمی تواند تکثیر توسط دیگر گروه های پژوهشی. TU Wien (Vienna) در حال حاضر یافت می شود دلیل این امر: در برخی از nickelates اتم هیدروژن اضافی گنجانیده شده به ساختار مواد. این به طور کامل تغییر رفتار الکتریکی از مواد. در تولید جدید ابررساناهای این اثر در حال حاضر باید به حساب گرفته شود.

جستجو برای ابررساناهای دمای بالا-

برخی از مواد هستند تنها ابررسانا در نزدیکی مطلق دمای صفر — چنین ابررساناهای مناسب برای ویژگی های برنامه های کاربردی. از این رو در دهه های مردم شده اند به دنبال مواد است که باقی می ماند ابررسانا حتی در دماهای بالاتر. در 1980s “ابررساناهای دمای بالا-” کشف شد. آنچه که به عنوان “درجه حرارت بالا” در این زمینه این است که هنوز هم بسیار سرد: حتی ابررساناهای دمای بالا-باید سرد به شدت در جهت به دست آوردن خود ابررسانا خواص. نتیجه جستجو برای جدید ابررسانای دمای بالا حتی در دماهای بالاتر همچنان ادامه دارد.

“برای مدت زمان طولانی توجه ویژه ای پرداخت می شد به اصطلاح کوپراتها ارايه کرد یعنی ترکیبات حاوی مس است. این است که چرا ما همچنین صحبت از عصر مس” توضیح می دهد که پروفسور کارستن برگزار شد از موسسه فیزیک حالت جامد در TU Wien. “با این کوپراتها ارايه کرد برخی از مهم پیشرفت ساخته شده بود, حتی اگر هنوز هم وجود دارد بسیاری از سوالات باز در نظریه ابررسانايی دمای بالا امروز.”

اما برای برخی از زمان در حال حاضر امکانات دیگر نیز در دست بررسی است. در حال حاضر وجود دارد یک به اصطلاح “عصر آهن” بر اساس حاوی آهن ابررساناهای. در تابستان 2019, گروه تحقیقاتی از هارولد Y. Hwang گروه تحقیقاتی از دانشگاه استنفورد و سپس موفق شد در نشان دادن ابررسانايی دمای بالا در nickelates. “بر اساس محاسبات ما, ما در حال حاضر پیشنهاد nickelates به عنوان ابررساناهای 10 سال پیش اما آنها تا حدودی متفاوت از آنهایی که در حال حاضر کشف شده است. آنها مربوط به کوپراتها ارايه کرد اما حاوی نیکل به جای مس اتم می گوید:” Karsten برگزار شد.

مشکل با هیدروژن

پس از شور و شوق اولیه, اما آن را تبدیل به آشکار در ماه های اخیر که nickelate ابررساناهای آنها مشکل تر است برای تولید از ابتدا فکر می کردم. دیگر گروه های تحقیقاتی گزارش شده است که خود را nickelates ندارد ابررسانا خواص. این تناقض آشکار در حال حاضر روشن شده است در TU Wien.

“ما مورد تجزیه و تحلیل nickelates با کمک ابر رایانه و متوجه شد که آنها بسیار پذیرای هیدروژن به مواد” گزارش لیانگ Si (TU وین). در سنتز برخی nickelates اتم هیدروژن می تواند گنجانیده شده است که به طور کامل تغییر خواص الکترونیکی مواد. “اما این اتفاق نمی افتد با تمام nickelates می گوید:” لیانگ سی “محاسبات ما نشان می دهد که برای بسیاری از آنها آن است که انرژی مطلوب تر به ترکیب هیدروژن اما نه برای nickelates از دانشگاه استنفورد. حتی تغییرات کوچک در سنتز شرایط می تواند تفاوت را.” جمعه گذشته (در 24.04.2020) این گروه در اطراف Ariando Ariando از NUS سنگاپور می تواند گزارش می دهند که آنها نیز موفق به تولید ابررسانا nickelates. آنها اجازه هیدروژن است که منتشر شده است در فرایند تولید فرار بلافاصله.

محاسبه دمای بحرانی با ابر رایانه

در TU Wien جدید کامپیوتر, روش محاسبه در حال توسعه هستند و استفاده می شود برای درک و پیش بینی خواص nickelates. “از آنجا که تعداد زیادی از کوانتوم-فیزیک ذرات همیشه نقش بازی در اینجا در همان زمان محاسبات بسیار پیچیده می گوید:” لیانگ سی “اما با ترکیب روش های مختلف, ما در حال حاضر حتی قادر به برآورد دمای بحرانی بالا به آن مواد مختلف ابررسانا. چنین محاسبات قابل اعتماد نبوده اند ممکن است قبل از.” در خصوص این تیم در TU Wien قادر به محاسبه محدوده مجاز از غلظت استرانسیم که nickelates هستند ابررسانا-و این پیش بینی در حال حاضر تایید شده است در آزمایش.

“ابررسانايی دمای بالا بسیار پیچیده و دشوار است زمینه تحقیقات می گوید:” Karsten برگزار شد. “جدید nickelate ابررساناهای با ما درک نظری و پیش بینی قدرت محاسبات کامپیوتر, باز کردن یک چشم انداز کاملا جدید در رویای بزرگ از فیزیک حالت جامد: یک ابررسانا در دمای محیط است که از این رو این نسخهها کار میکند بدون هیچ خنک کننده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net