Immunologist Tasuku Honjo جشن خود را از دریافت جایزه نوبل در سال 2018 با همسرش, Shigeko Honjo.

Kyodo از طریق AP تصاویر

در یک مورد دیگر مشخصات بالا از یک دانشمند ژاپنی برای مبارزه با یک سهم از سود تولید شده توسط یک کلید کشف برنده جایزه نوبل Tasuku Honjo جمعه گذشته اعلام کرد او قصد دارد به شکایت اوزاکا ژاپن–بر اساس اونو دارویی برای 22 میلیارد ین (200 میلیون دلار) او معتقد است که او باید برای حمایت از مبارزه با مواد مخدر شرکت در ثبت اختراع اختلاف است.

78 ساله دانشگاه کیوتو immunologist مشترک 2018 جایزه نوبل در فیزیولوژی یا پزشکی با جیمز آلیسون از مرکز سرطان دکتر اندرسون در دانشگاه تگزاس “برای کشف درمان سرطان با مهار منفی ایمنی قوانین و مقررات.” هر دو کشف راه هایی برای خلاص شدن ترمز در سیستم ایمنی بدن است که جلوگیری از آن را از حمله به سلول های تومور اگر چه آنها شناسایی مکانیزم های مختلف. Honjo کشف متمرکز در یک مولکول در بیان مرگ سلول های T که او به نام مرگ برنامه ریزی شده 1 یا PD-1. بعد از آن او و دیگران دریافتند این مولکول می تواند مهار برای درمان سرطان.

در سال های پس از کشف رقابت گروه توسعه PD-1–داروهای مربوط به درمان سرطان است. اونو co-دارای کلید ثبت اختراعات با Honjo. این شرکت ژاپنی کار می کرد همراه با بریستول مایرز Squibb به توسعه Opdivo که تصویب شد در هر دو ژاپن و ایالات متحده برای درمان ملانوم متاستاتیک در سال 2014. همان سال مرک برنده تصویب Keytruda یک داروی ضد سرطان است که همچنین اهداف PD-1 گیرنده.

اونو و بریستول مایرز Squibb شکایت کرد مرک برای نقض قوانین حق ثبت اختراع. Honjo سفر به ایالات متحده به نظر می رسد به عنوان شاهد متخصص در دادگاه و ارائه حمایت های دیگر برای کت و شلوار. در سال 2017 مرک موافقت به پرداخت $625 میلیون دلار حق امتیاز ثبت اختراع و همچنین به عنوان بخشی از Keytruda فروش درآمد بین سال 2017 و 2026 به اونو و شرکای آن است.

Honjo می گوید تلاش های خود را مربوط به این مورد نمی شد پیش بینی اصلی خود را جبران توافق با اونو بنابراین او می گوید شرکت او وعده داده 40 درصد از هر گونه حل و فصل است. Honjo می گوید که او دریافت کرده است سهم خود را پرداخت. پس از 3 سال مذاکرات بی ثمر با شرکت او تصمیم گرفته است به موضوع را به دادگاه.

یک اونو روابط عمومی رسمی می گوید: این شرکت هیچ نظر.

این مرحله برای این اختلاف تعیین شد در اوایل 2000s زمانی که Honjo می خواستم به ثبت اختراع خود را PD-1 کشف برای استفاده در درمان سرطان است. در آن زمان دانشگاه های ژاپن از جمله کیوتو “نبود مدیریت ظرفیت و یا دانش به درخواست برای ثبت اختراع; آنها حتی نمی باید پول برای حمایت از برنامه های کاربردی,” او می گوید. بنابراین او تبدیل به اونو. “آنها هر چیزی را انجام دهید علمی [اما] آنها به من کمک کرد برای درخواست حق ثبت اختراع” Honjo می گوید.

پس از ژاپن در دانشگاه بدست پیچیده تر در دست زدن به مالکیت معنوی هر چند تجربه خود را مطابقت ندارد که انباشته شده توسط دانشگاه های ایالات متحده ، و شرکت ها در ژاپن هنوز هم با استفاده از وضعیت او ادعا میکند. “ما اعتقاد داریم که این طرح دعوی در دادگاه است که نه تنها برای خود من, مورد, اما همچنین برای حمایت از بسیاری دیگر از دانشمندان در دانشگاه” Honjo می گوید. او متعهد شده است برای اهدای سهم خود را از هر گونه حل و فصل به دانشگاه کیوتو برای یک صندوق برای حمایت از محققان جوان.

این اولین بار نیست که یک ژاپنی برنده جایزه نوبل تبدیل شده درگیر در دعوی قضایی بیش از غرامت خود را برای برنده جایزه کار می کنند. در اوایل 2000s مواد دانشمند Shuji Nakamura در زمان کارفرمای سابق خود Nichia شرکت به دادگاه ادعا کرده به درستی جبران برای توسعه یک آبی دیود ساطع نور (LED). در آن زمان ژاپن ثبت اختراع قوانین اجازه کارکنان به عنوان مخترعان برای صرفنظر کردن از حقوق خود را به کارفرمایان به صورت معقول جبران خسارت بدون ارائه هر گونه راهنمایی به معنای معقول است. در سال 2004 در یک دادگاه اشاره کرد که Nichia تا به حال به دست آورده بیش از 1.1 میلیارد دلار در سود حاصل از LED آبی و اهدا ناکامورا خیره کننده $180 میلیون. Nichia درخواست کرد و در سال 2005 ناکامورا پذیرفته شده و 9 میلیون دلار پرداخت به حل و فصل این موضوع است. در آن زمان او تا به حال نقل مکان کرد و به دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا. او تا 2014 جایزه نوبل فیزیک “برای اختراع کارآمد آبی دیودهای نور” با دو تن دیگر از دانشمندان ژاپنی.

“ناکامورا چالش منجر به یک بهبود بزرگ و [وضعیت] از دانشمندان شاغل در شرکت ها, اما که نمی گذارد تعادل بین صنعت و دانشگاه” Honjo می گوید.

اگر چه Honjo و اونو در حال حاضر مخالفان در مورد آنها متحد بریستول مایرز Squibb در عین حال یکی دیگر از نبرد مداوم بیش از اختراعات مرتبط با PD-1. در مارس 2019 یک دادگاه ایالات متحده حکم داد که شش اختراع ثبت شده آمریکا پوشش PD-1 بر اساس درمان سرطان در اصل اعطا شده به Honjo و اونو باید مورد تجدید نظر دو محقق گوردون فریمن و کلایو چوب در موسسه سرطان دانا فاربر. دادگاه این سه دانشمند همکاری گسترده و مشترک مخترعان از شش اختراع ثبت شده است. Honjo و شرکای او را به دادگاه تجدید نظر این حکم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی