یک نوردیک مطالعه میریزد نور در نقش شمال peatlands در تنظیم آب و هوا منطقه ای. به گفته محققان peatlands باقی خواهد ماند غرق کربن تا پایان این قرن را غرق ظرفیت خواهد شد قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و پس از سال 2050 اگر گرم آب و هوا به طور قابل توجهی.

Peatlands توسعه در اب اشباع شرایط که آهسته گیاه تجزیه نرخ به طوری که لایه های مرده و مواد گیاهی جمع آوری بیش از چندین سال به عنوان ذغال سنگ نارس. آنها یک انبار برای مقادیر قابل توجهی از کربن از جو است. با وجود پوشش تنها حدود 3 درصد از سطح زمین peatlands حاوی تقریبا یک پنجم از خاک آن کربن است. در اروپا این اکوسیستم فروشگاه پنج برابر بیشتر CO2 از جنگل.

یک نوردیک تیم از محققان با استفاده از رمان قطب شمال ابزار مدل سازی و قبلا اطلاعات منتشر شده در peatland کربن تجمع نرخ پوشش گیاهی و پرمافراست ویژگی به مطالعه نقش شمال peatlands در تنظیم آب و هوا منطقه ای. یک نگرانی عمده این است که آیا این اکوسیستم را همچنان باقی می ماند غرق کربن و کمک در کاهش تغییرات آب و هوایی تحت تغییر شرایط آب و هوایی. این مدل سازی مطالعه منتشر شده در تغییر جهانی زیست شناسی, هدف برای پرداختن به این سوال مهم است.

مدل (LPJ-حدس می زنم Peatland) مورد استفاده در این مطالعه اسیر گسترده الگوهای طولانی مدت peatland کربن پویایی در حوزه های مختلف مکانی و زمانی فلس است. این مدل با موفقیت شبیه سازی شده پوشش گیاهی مناسب و الگوهای پرمافراست حد سراسر پان-قطب شمال. تحت متضاد گرم شدن حالات (خفیف و شدید) این مطالعه نشان داد که peatlands به طور متوسط همچنان باقی می ماند غرق کربن تا پایان این قرن است. اما خود غرق ظرفیت خواهد بود قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و پس از سال 2050 تحت بالا-گرم شدن سناریو با توجه به افزایش در خاک کانی نرخ. این مدل سازی رویکرد منجر به درک بهتر از peatland پویایی و نقش آن در جهانی آب و هوا در سیستم های مختلف spatiotemporal فلس است. عمده عدم اطمینان از آینده, پیش بینی تاثیر شکل گیری جدید peatlands با پتانسیل تغییر در peatland نزول ظرفیت با توجه به ذوب پرمافراست و ممکن است چشم انداز تغییرات.

“با این مطالعه هدف ما این است که به اهمیت peatlands در چرخه جهانی کربن. ما به تصویب رسید و پیشرفته peatland ابزار مدل سازی برای رسیدگی به مسائل مربوط به peatland کربن تعادل در گذشته و آینده آب و هوا شرایط. در حال حاضر برنامه ما این است که به ما به جلو پژوهش حاضر بر نقش peatlands در تنظیم آب و هوا منطقه ای توسط کوپلینگ ما دولت از هنر peatland مدل جهانی و منطقه ای آب و هوا مدل به منظور تعیین کمیت peatland واسطه بازخورد می گوید:” فوق دکترا همکار Nitin چودری نویسنده سرب از مطالعه از دانشگاه اسلو است.

“قطب شمال کربن تعادل سازی مطالعات کار با درشت وضوح فضایی (نیم-شبکه مقیاس) اغلب نادیده گرفته نقش peatlands. این مطالعه بر نقش طبیعی peatlands در قطب شمال کربن تعادل منطقه ای و آب و هوا و مقررات. این مطالعات مورد نیاز به طوری که نقش خود را به خوبی تعریف شده در جهانی کربن مدل” دانشگاه محقق Narasinha Shurpali از دانشگاه شرقی فنلاند می گوید.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه شرقی فنلاند. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی