چرا وجود دارد بنابراین بسیاری از گونه های گیاهان ؟ چرا برخی از گیاهان رشد, در حالی که دیگران نمی شود ؟

Utah State University بوم نوئل بکمن و همکاران فیلیپ Marchand از دانشگاه کبک, لیزا Comita از دانشگاه ییل جوزف رایت از موسسه تحقیقات گرمسیری اسمیتسونیان در پاناما ریچارد Condit از شیکاگو زمینه موزه تاریخ طبیعی و بوم Stephen P. Hubbell از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس کشف این سوالات و به تازگی انتشار یافته در مورد بذر به نهال انتقال در مجله بوم شناسی.

این تیم تحقیقاتی است که توسط موسسه اسمیتسونیان و بنیاد ملی علوم.

محققان فضایی فنی 24 گونه درخت از داده های جمع آوری شده در فضای جنگل پویایی طرح در برو کلرادو جزیره واقع در انسان-ساخته شده Gatun دریاچه در کانال پاناما.

“الگوهای پراکندگی دانه و بذر مرگ و میر تاثیر ساختار فضایی گیاه جمعیت و محلی همزیستی رقابت گونه می گوید:” بکمن, دستیار استاد در مدیریت بخش زیست شناسی و مدیریت محیط زیست ، “اکثر دانه ها پراکنده نزدیک به درخت پدر و مادر که در آن مرگ و میر نیز انتظار می رود به بالاترین دلیل برای رقابت با خواهر و برادر و یا جاذبه های دشمنان طبیعی است.”

فاصله وابسته به مير در بذر به نهال گذار است که اغلب مشاهده شده در جنگل های استوایی او می گوید: اما تعداد کمی از مطالعات از نزدیک مورد مطالعه قرار بقا-فاصله منحنی.

برای این مطالعه بکمن و همکارانش به بررسی الگوهای فضایی از دانه ها و بازمانده نهال.

“در نتیجه الگوهای مکانی می توانید به ما بگویید که چیزی در مورد مکانیسم ایجاد این الگوها و پتانسیل برای کسانی که مکانیسم اجازه می دهد تا گونه های مختلف گیاهان وجود دارد,” او می گوید.

این Janzen-کانل فرضیه برای مثال به طور گسترده ای مورد آزمایش توضیح است که نشان می دهد میزبان خاص گیاهخواران پاتوژن ها و دیگر دشمنان طبیعی را در مناطق نزدیک به یک درخت پدر و مادر نامهربان برای نهال بقا و در نتیجه بیشتر به طور منظم و با فاصله از گیاهان است.

“این مکانیزم می تواند اجازه می دهد به گونه همزیستی” بکمن می گوید. “با این حال تراکم بذر می تواند خیلی بالاتر زیر پدر و مادر از درختان دورتر. از این رو حتی اگر بخش بزرگی از دانه های کشته شده توسط دشمنان طبیعی تعداد زیادی از نهال ممکن است زنده ماندن و زیر درخت نسبت به دور است.”

این الگوی فضایی از پراکندگی دانه و بازمانده نهال او می گوید: که به نام Hubbell الگوی (محیط زیست الگوی توصیف بکمن را UCLA با همکاری نویسنده است.)

“این نشان می دهد قدرت مرگ و میر با تجربه از بذر به نهال مرحله ممکن است به اندازه کافی برای ترویج محلی تنوع” بکمن می گوید.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی یوتا. Original نوشته شده توسط مریم-ان Muffoletto. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im