آه سوپر باول یک ثروت باد اورده از پرخوری و مردان ، هر یک از دیگر (سلامت مغز سر در گم می شود) مربوط توسط 30 ثانیه یادآوری به صرف پول است. این آخر هفته منظره بازی در Hard Rock ورزشگاه دوست داشتنی باز-تهویه ساختار صرف مایل از ساحل میامی است که ناپدید شده است به دریا.

اما من منفی بودن. در اینجا خبر خوب: این زمان از سال است (به معنای واقعی کلمه) از cosmically ایده آل لحظه برای مردان ، به هر یک از دیگر در یک استادیوم در میامی. در حال حاضر میامی با صدا غذا خوردن dab در بین رویدادهای فصلی است که تاخت و تاز سواحل آن: شاه جزر و مد. اوج دور اکتبر گرانشی تعامل بین خورشید و ماه و سیاره ما را می کشد در اقیانوس ها و در نتیجه فوق العاده بالا جزر و مد که با عجله از طریق میامی, جاری شدن سیل در ساختمان ها و بسته شدن خیابان. اما کسانی که جزر و مد تنها از طریق اجرای نوامبر بازگشت به میزان کمتر در ماه مارس است. نتیجه سوپر باول است که کاملا به پایان رسیده چرا که این بدان معنی است که تمام کسانی که طرفداران فوتبال لازم نیست به نگرانی در مورد پادشاه جزر و مد سیل هتل خود را.

پادشاه جزر و مد طبیعی هستند—ما اجرام آسمانی انجام شده است گرانشی خود برای مدتی طولانی—اما چیزی که طبیعی نیست این است که انسان ناشی از تغییر آب و هوا. و است که ما را به بازگشت به اخبار بد: در دراز مدت این تغییر آزار میامی از همه طرف با افزایش بارندگی از بالا و دریاها افزایش فشار از سمت شرق بالا بردن آب جدول زیر است. این شهرستان در مراحل اولیه از یک بحران وجودی و اینکه آیا آن را می توانید میزبان سوپر کاسه در آینده است حداقل از آن نگرانی.

ذوب یخچال های طبیعی در هزاران مایل دورتر منجر به افزایش سطح دریا از 5 اینچ در 25 سال گذشته در جنوب فلوریدا با بسیاری از اینچ بیشتر به آمده است. در همان زمان گرم جو دارای رطوبت بیشتر و در نتیجه بیشتر در بارش. فقط اضافه کردن یک طوفان به مخلوط (فصل طوفان شروع می شود در اوایل تابستان و طول می کشد از طریق پاییز) و شما رو نه فقط یک طوفان کامل اما به طور بالقوه فاجعه بار یک.

“شما می توانید یک جزر و مد بالا در ارتباط با پادشاه جزر و مد می گوید:” دانشگاه میامی آب و هوا دانشمند بن Kirtman “به همراه سطح دریا به علاوه یک طوفان به علاوه بیش از حد بارش. بنابراین شما باید این ترکیبات خطر سیل.”

این یک خطر است که میامی است که به شدت در تلاش برای کاهش. آن را در حال حاضر سیل سیستم کنترل در محل یک سری از کانال هایی که کشتی در آب باران به دریا. اما این ساخته شده بودند در وسط قرن گذشته را ندارد افزایش سطح دریا به حساب آورد. آنها کار بر روی یک جاذبه سیستم آب ایجاد شده در پشت دروازه قبل از اینکه منتشر شد به اقیانوس. که سیستم بی فایده است که سطح آب دریا بالا برود. “هنگامی که پادشاه جزر و مد و یا حتی زمانی که وجود سازه های دریایی طوفان یا باد رویداد اقیانوس سطح آب می تواند بالاتر از کانال سطح. به طوری که آنها می تواند باز نمی شود که دروازه چرا که نمک آب را به داخل کشور می گوید:” Jayantha Obeysekera یک اب شناسی و مهندس عمران در دانشگاه بین المللی فلوریدا.

راک ورزشگاه دارای یک مشکل: در آن نشسته در سمت راست با صدا غذا خوردن در کانال C-9 که Obeysekera می گوید پرچم به ویژه آسیب پذیر به این موضوع است. (یک درخواست برای نظر فرستاده شده به Hard Rock ورزشگاه تکرار شد و بلافاصله بازگشت.) نه این که آن را یک مشکل این سوپر باول آخر هفته اما راک ورزشگاه وجود ندارد و تنها برای سوپر باول—این rockin’ در طول سال با کنسرت, بیش از حد. و به عنوان میامی هرالد امتیاز یک شهر تحت محاصره دقیقا نمی جذاب برای گردشگران و یا به یک NFL با توجه به آن برای آینده سوپر کاسه.

سطح دریا می رویم اما هیچ جا و سریع: توسط این قسمت ميانی قرن ما می توانید ببینید 2 تا 4 فوت از سطح دریا افزایش در فلوریدا, با توجه به ساحلی دانشمند هارولد Wanless از دانشگاه میامی است. و در عرض 50 سال از آن می تواند به افزایش 3 تا 6 فوت و یا شاید بیشتر.

به عنوان افزایش دریاها دست درازی در میامی از شرق آنها نیز باعث غم و اندوه از زیر. شهر ساخته شده است بسیار متخلخل سنگ آهک است که تقریبا شبیه پنیر سوئیسی. به عنوان سطح دریا افزایش می یابد, آن را هل داخلی زیر زمین بالا بردن سطح آب نزدیک به سطح. هنگامی که باران می آید زمین است که در حال حاضر اب اشباع شده است. بنابراین به جای به trickling پایین به آن پنیر سوئیسی آب است و هیچ جایی برای رفتن. این تجمع در سطح منجر به جاری شدن سیل.

ایستاده آب نیز می شود یک زمین پرورش برای بیماری-حمل آفات مانند پشه. “با آب می آید بیشتر vector-borne diseases می گوید:” شریل دارنده همچنین از دانشگاه بین المللی فلوریدا و cochair از فلوریدا پزشکان برای اقدام آب و هوا. “بنابراین ما در حال حاضر دانگ و Zika و ما انتظار بیشتری از این اتفاق می افتد اگر ما همچنان با راکد آب افزایش سطح دریا و بیشتر در آب و هوایی شدید.” دانگ می تواند در موارد شدید منجر به خونریزی داخلی و مرگ در حالی که Zika می تواند منجر به نقص عضو شدید. سوپر باول اتفاق می افتد همزمان با یک نوع گلدیلاک فصل برای میامی که در آن وجود دارد کم خطر شدید آب و هوا و آن را هنوز هم بیش از حد سرد برای پشه جمعیت منفجر شود. اما فلوریدا هیچ گونه تضمین بقیه سال.

و مشکل دیگری وجود دارد که brews زیرزمینی. به عنوان آب جدول افزایش آن ارتشاح سیستم های فاضلاب. “سپتیک ضایعات ممکن است تخلیه در اطراف سطح و مردم trudging از طریق آنها. و شاید برخی از آن ها حتی به خانه های خود تحت واقعا دراماتیک تر شدن سیل شرایط می گوید:” مایکل Sukop یک hydrogeologist در دانشگاه بین المللی فلوریدا. “است که قطعا می تواند به یک موضوع از ديدگاه بهداشت عمومی.”

در ضمن به عنوان سطح دریا افزایش آب نمک taints آب شیرین سفره های آب. “احتمالا با دو پا از ظهور ما باید به desalinating همه ما آب می گوید:” Wanless از دانشگاه میامی است. “حتی با پستان های باتلاقی در کنار آن احتمالا به طور قابل توجهی خطر بیافتد.”

بنابراین نمی انصراف از سفر خود را به آخر این هفته سوپر باول. اما چند سال آینده خواهد بود یک دوره بحرانی برای میامی برای انطباق با یک میزبان از تهدیدات رو به افزایش جزر و مد بی رحمانه طوفان و سالمند سیستم کانال. مهندسین مقاوم سازی شده اند کسانی که در کانالهای با پمپ برای به دست آوردن آب از آنها حتی در طول جزر و مد بالا. این شهرستان دارای 20 در عمل با ده ها تن بیشتر برنامه ریزی شده—هر چند این گران قیمت برای ساخت و اجرا.

دیواره های دریا می تواند مفید باشد اما نه مثل مهندسین می تواند مانع این شهر و آن را هرگز دوباره سیل. “در واقع شما باید برای رفتن در زیر کف اقیانوس برای جلوگیری از افزایش سطح دریا به دلیل آن را در آینده زیر زمین می گوید:” Kirtman. “دریا دیوار کار به حدی در برخی از نقاط, اما اگر شما به دنبال یک راه حل برای مشکل ما آن را نمی خواهید به اتفاق می افتد.” (برای قرن ها کم دروغ هلند برگزار کرده است به دریا با dikes.)

عظیم تعهدات مانند دریا دیوار بالا بردن شبح نابرابری. تغییر آب و هوا را در بسیاری از راه های نامتناسب مخاطره آسیب پذیر ترین در میان ما به خصوص کسانی که نمی توانیم به عایق کردن خود در برابر آن است. ساحل میامی است که لود شده با پول است که می تواند مورد استفاده برای عقب نگه جزر و مد. اما باغ میامی که در آن سنگ سخت ورزشگاه نشسته است که طبقه کارگر محله با متوسط درآمد خانوار از $42,000. “باغ میامی خدا را شکر آنها حدود 7 تا 10 فوت بالاتر از سطح دریا وجود دارد بنابراین ممکن است کمتر سیل می گوید:” دارنده. “اما با آب نمک تاخت و تاز به فاضلاب خود را, شما در حال رفتن به مسائل دیگر.” و آب و هوایی شدید مانند سوپر طوفان مراقبت نه برای دریا دیوار. حق بیمه در مناطق در معرض خطر در حال بالا رفتن حق بیمه است که به طور فزاینده فقط ثروتمندان می توانید استطاعت.

و پس از آن وجود دارد کلمه “R”: عقب نشینی است. در برخی از مکان ها و شهرهای مختلف را مجبور به تسلیم شدن به دریا. سان فرانسیسکو به عنوان مثال است که تسلیم بخشی از یک بزرگراه ساحلی به اقیانوس قصد استفاده گسترده ساحل به عنوان سدی در برابر افزایش خواهد داشت.

در ساحل میامی مقامات شناور ایده تبدیل یک زمین گلف به آب-جذب تالاب. “این واقعا یک بحث شدید می گوید:” Kirtman. “پاسخ برخی از این پرسش ها—چه بخشی از زیرساخت های ساخته شده می خواهیم برای حفظ سرمایه گذاری در چه بخشی شما می رویم به انجام مدیریت آب?—که یک نسل مشکل است. اگر ما می خواهیم راه حل های 30 سال از امروز ما باید از امروز شروع به پیاده سازی آن.”

اگر سوپر باول LXXXIV به پایان می رسد تا در Hard Rock ورزشگاه سه دهه از هم اکنون میامی خواهد شد نگاه کاملا متفاوت بدون توجه به اینکه آیا مقامات شهرستان تصمیم به repurpose گلف یا نه. دریا در حال آمدن است برای شهرهای ساحلی جهان و تنها کسانی که با ملاحظه رهبران که انطباق با ملاحظه و انطباق سریع—زنده خواهد ماند.


بزرگ تر سیمی داستان
  • پرنده “snarge” شوم مسافرت هوایی
  • کریس ایوانز به واشنگتن می رود
  • من فکر کردم بچه ها من در حال مرگ بودند. آنها فقط درشت
  • نحوه خرید و استفاده از چرخ دنده در eBay—هوشمند امن راه
  • تمام راه Facebook آهنگ های شما—و چگونه به آن را محدود
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im