رمان دستگاه به منظور بهبود عملکرد underactive مثانه

افراد با underactive مثانه به عنوان مثال پس از آسیب نخاعی اغلب نمی تواند احساس پری مثانه و یا قادر به خالی کردن مثانه به طور کامل. این ناراحت کننده علامت می تواند به طور جدی بر کیفیت زندگی است. ناکارآمد مثانه نیز ممکن است منجر به عوارض پزشکی مانند عفونت ادراری و همچنین ناراحتی های فیزیکی و بالقوه برای شخصی خجالت.

دکتر فائزه عرب, حسنی, یک محقق از دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) به تازگی اختراع یک دستگاه است که می تواند نظارت بر حجم مثانه در زمان واقعی و به طور موثر به خالی کردن مثانه است. این نوآوری ممکن است باز کردن یک گزینه درمانی جدید برای بیماران مبتلا به underactive مثانه در آینده نزدیک.

دکتر عرب, حسنی مشغول به کار از نزدیک با محققان از NUS دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر مهندسی NUS دپارتمان مهندسی پزشکی و همچنین منجر همکار استاد Takao Someya و تیم تحقیقاتی خود را در دانشگاه توکیو و در زمان بیش از یک سال به منظور توسعه این رمان مثانه سیستم. این دستیابی به موفقیت بود که برای اولین بار منتشر شده در مجله علم پیشرفت در 1 مارس سال 2020 است.

نرم راه حل برای ضعیف مثانه

در میان بیمارانی که به نوعی از آسیب نخاعی حدود 80 درصد از آنها دچار درجاتی از اختلال عملکرد مثانه. وجود دارد در حال حاضر هیچ درمانی برای underactive مثانه بیماری و در حالی که برخی از کاشت گزینه های درمان در دسترس هستند, آنها فقط می تواند احساس پری مثانه و تنها خالی آن را تا 43 درصد است.

“برای کمک به این بیماران چه پزشکان نیاز به یکپارچه مثانه سیستم است که رسیدن به هر دو حجم سنجش قابلیت بالا و ادرار بهره وری. با توجه به این که مثانه منحصر به فرد است در میان اعضای بدن انسان آن را به عنوان دستخوش حجم زیادی از تغییرات در طول ذخیره سازی و ادرار فاز دستگاه نیاز به مراقب سازگاری ملاحظات برای جلوگیری از تداخل با افراطی تغییرات حجم مثانه” گفت: استاد Nitish Thakor که تحت نظارت این پژوهش است.

دکتر عرب, حسنی رمان سیستم شامل یک سنسور یکپارچه با یک محرک. نرم و نازک سنسور مانیتور مثانه حجم به طور مداوم در حالی که محرک مجهز به قوی تخلیه نیروی برای پاک کردن مثانه است. محرک شامل یک آلیاژ حافظه دار (SMA) بهار نگه می دارد که این سنسور در تماس با سطح مثانه در همه زمان ها به صورت دقیق حجم تشخیص است.

آزمایش های این تیم نشان داد که علاوه بر زمان واقعی دوره سنجش از قابلیت های این دستگاه همچنین می تواند به طور موثر خالی بین 70 تا 100 درصد از مثانه. “این یک دستاورد قابل توجهی به عملکرد آن قابل مقایسه با بهره وری از متناوب catheterisation درمان در حال حاضر در حال استفاده است که بسیاری از کاستی” مشترک Dr, عرب, حسنی, اولین نویسنده این مطالعه است. “ما نیاز به یک نرم اما کارآمد دستگاه به کمک یک ضعف مثانه.”

پیشرفت ها و پتانسیل های کاربردی

در حال حرکت به جلو هستند, تیم تحقیقاتی در حال کار برای بهبود عملکرد دستگاه و به دنبال ساخت سیستم بی سیم برای سهولت استفاده و حرکت است.

“مثانه سیستم را می توان تنظیم به کاربر مثانه اندازه برای اطمینان از عملکرد بهینه” پیشنهاد دکتر عرب, حسنی. “این سناریوی ایده آل خواهد بود به استفاده از دستگاه با یک برنامه تلفن همراه است که می تواند بازیابی و پردازش داده های حسگر به کاربر اجازه می دهد به ماشه ادرار در خواهد شد.”

این تیم پیشرفت در مواد نرم و تکنیک های ساخت خود را نیز نگه دارید دیگر کاربردهای بالقوه در زمینه های پزشکی.

“ما سیستم نرم نشان داده در مثانه می تواند به عنوان یک مدل برای افزایش ارگان های دیگر و همچنین” شفافی پروفسور Thakor. “من معتقدم که این رمان طراحی می تواند راه را برای توسعه سنسورها و محرک است که سازگار با دیگر نرم و distensible اندام مانند رگ های خونی قلب و سیستم گوارشی را به این ارگان ها نیاز به هر دو سنجش و تحریک برای دستیابی به توابع مانند پمپاژ و حرکات حلقوی تحت نرم و کارگاهی و کنترل است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ملی سنگاپور. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im