NSF تحت فشار قرار دادند به افزایش بودجه برای آشنایی و فشردن سنگ

Geochronologists تلاش کرده اند تا با دقت اشاره کردن سن 66 میلیون سال دکن تله عظیم گدازه در هند است که ممکن است کمک به از بین بردن دایناسورها.

نیکلاس/Wikimedia Commons (CC BY-SA)

برای پاسخ به سوالات در مورد آینده این سیاره, زمین, دانشمندان نگاه به گذشته است. اما برای بیش از حد طولانی داوران از این داستان—که geochronologists که تاریخ عصر سنگ—شده اند با کمبود بودجه روبرو شده و ناهماهنگ. که می تواند تغییر کند اگر بنیاد ملی علوم (NSF) بودجه یک کنسرسیوم جدید برای باستان—عمده توصیه گزارشی که امروز منتشر شده توسط آکادمی ملی علوم و مهندسی و پزشکی (NASEM).

در هزینه تا $10 میلیون سالانه ملی کنسرسیوم برای باستان به عنوان گزارش تماس های آن, توسعه, جدید, دوستیابی, تکنیک های, در حالی که ارائه خرما به عنوان یک سرویس به NSF-بودجه محققان. آن را نیز می تواند کالیبره استاندارد و بهبود بهره وری از روش های مختلف که بر اساس فروپاشی رادیواکتیو عناصر درون یک سنگ است.

این کنسرسیوم می تواند کمک به باستان ظهور از رکود می گوید: Mark Harrison یک geochemist در دانشگاه کالیفرنیا (UC), لس آنجلس که به رهبری 2015 پیشنهاد ذکر شده در گزارش جدید. تا کنون پس از بررسی زمین شناسی ایالات متحده حمایت دور از میدان در 1990s “ما شده است bootlegging نوآوری به روال تحلیل,” او می گوید. “در سطح پیشنهاد یک فرد جوان می تواند جاه طلبی برای انجام کاری متعالی.”

این NASEM گزارش یکی از بسیاری از “decadal نظرسنجی” راه اندازی شده و استفاده شده توسط سازمان های مالی به راهنمای اولویت است. در علاوه بر این به فراخوانی برای زیرساخت ها مانند باستان کنسرسیوم این گزارش 12 علوم سوالات به پنجه توسط NSF را $180 میلیون زمین علوم بخش (گوش) از مبدا تکتونیک صفحه ای میلیاردها سال پیش به راه میلیون سال paleoclimate سوابق می تواند کمک به پیش بینی آب و هوا را تغییر دهید. “باستان تنگاتنگی بافته شده به هر سوال تنها می گوید:” Tanja Bosak یک geobiologist در موسسه تکنولوژی ماساچوست و همکاری نویسنده این گزارش با عنوان زمین در زمان.

این باستان بودجه نیز می تواند کمک به آهن از اختلاف بین آزمایشگاه و آشنایی سیستم می گوید: دنیس کنت یک paleogeographer در دانشگاه راتگرز, New Brunswick و مطالعه همکاری نویسنده است. زمینه آغوش تکنیک ها و تاریخ بر اساس اورانیوم را به فروپاشی منجر شود اما در سیستم های دیگر مانند کسانی که بر اساس آرگون پوسیدگی هنوز ستیز او می گوید. “این ممکن است یک راه برای رسیدن جامعه به استاندارد های مشابه.”

این گزارش همچنین توصیه می کند که NSF سرمایه گذاری تا 3 میلیون دلار برای ساخت یک جدید سندان را فشار دهید. این ابزار قادر به تمرکز بارهای تا 10000 تن بر روی نمونه های سنگ کوچکتر از یک نخود می تواند شبیه سازی فشار در هسته زمین است. محققان می خواهید یک سندان شبیه به آنهایی که در اروپا و آسیا است که می تواند کار بر روی بزرگتر multimillimeter-حجم نمونه به طوری که آنها می تواند انجام دهد طیف وسیع تری از اندازه گیری. اگر چه چند labs هدف برای کسانی که توانایی “آنها سخت تر و سخت تر به حفظ و صندوق می گوید:” نانسی راس یک معدن شناس در موسسه پلی تکنیک ویرجینیا و دانشگاه ایالتی. “ویژگی های پشتیبانی است که همیشه یک موضوع است.”

در نهایت این سازمان باید ایجاد یک سطح نزدیک ژئوفیزیک مرکز این گزارش توصیه می کند. طی 2 دهه کاهش قیمت و اندازه و استقلال geophones, seismometers و ابزار دیگر منجر شده است ژئوفیزیک که به طور معمول مطالعه عمیق در زمین به کاوش در shallows برخی از 100 متر به بالا—زمین پویا پوست. “این جای تعجب یکی از حداقل درک مکان های روی زمین می گوید:” لایحه دیتریش یک geomorphologist در UC برکلی و گزارش co-نویسنده. بسیاری از کشورهای در حال ظهور مانند ابزار با استفاده از رزونانس مغناطیسی هسته به مطالعه زمین تخلخل نشان می دهد پتانسیل اما نیاز به توسعه بیشتر است. از جمله یک مرکز را به حرکت در این زمینه به جلو هزینه تنها برخی از 6 میلیون دلار بیش از 4 سال نویسندگان برآورد.

این NASEM گزارش قابل توجه برای خویشتن داری: این بررسی به کارگردانی فرض کنیم یک تخت بودجه برای این بخش است. آن, آیا, اما, توصیه می کنیم ادامه داد: چندین طرح های بلند پروازانه که نیاز به قابل سرمایه گذاری های جدید از NSF فراتر از رسیدن به گوش بودجه. یکی SZ4D ابتکار که با مطالعه یک یا چند فرورانش مناطق که در آن پوسته اقيانوسی غواصی در زیر قاره ها و هزینه صدها میلیون دلار است. یکی دیگر از قاره بحرانی منطقه هزینه بیش از 100 میلیون دلار خواهد بود که نقشه خاک, سنگ و هیدرولوژی را از طریق آب در سراسر شمال امریکا است. آن را خواهد ساخت در این سازمان مهم منطقه رصدخانه برنامه به پایان می رسد که در این سال. “این کشف فرصت ها و جداگانه در بودجه باید به دنبال آنها” دیتریش می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net