تحت پاریس آب و هوا توافق چین متعهد به تکیه بر منابع تجدید پذیر برای 20 درصد از نیازهای انرژی آن تا سال 2030. در حال حاضر کشور در مسیر به دو برابر این تعهد با هدف به آمار 40 درصد در دهه آینده. باد قدرت حیاتی برای دستیابی به این هدف است. بیش از 20 سال گذشته چین بادی با ظرفیت منفجر شده از 0.3 گیگاوات به 161 گیگاوات.

اما در سال های اخیر که رشد کند شده است و امید به چین باد-صفحه آینده باید ضعیف.

چرا ؟ محل سکونت.

پرجمعیت ساحلی استان از جمله گوانگدونگ و جیانگ سو مصرف حدود 80 درصد از ملت برق کل اما اکثریت قریب به اتفاق چین وزش ظرفیت می آید از زمین مبتنی بر مزارع بادی در مکان هایی مانند مغولستان داخلی بیش از یک هزار مایل دور از بسیاری از شهرستانها عمده.

به مسائل بدتر اخیر آب و هوا مطالعات پیشنهاد کرده اند که تضعیف زمین-دریا گرادیان دما با توجه به تغییر جهانی آب و هوا در حال ساخت در طول تاریخ به باد می وزد مناطق مانند مغولستان داخلی کمتر می وزد.

علاوه بر این بسیاری از قدرت باد از این مناطق استفاده نمی شود چرا که از زمانی که آن را تولید می شود. تحقیقات نشان داده است که برخی از 16 درصد از کل پتانسیل باد نسل تلف شد, بین سال های 2010 و سال 2016 هزینه بیشتر $1.2 میلیارد دلار است.

اگر چین به دیدار و بیش از آن در پاریس هدف تا سال 2030 آن است رفتن به نیاز به پیدا کردن یک راه برای افزایش باد آن ظرفیت.

در یک مطالعه اخیر محققان دانشگاه هاروارد علیرضا جان پالسون دانشکده مهندسی و علوم کاربردی (دریاها) و Huazhong دانشگاه علم و صنعت در چین یافت می شود که بادی دریایی می تواند بخشی از راه حل است.

پژوهش منتشر شده در علم پیشرفت.

“این مهم سهم به رسمیت شناختن است که چین فراوان off-shore باد بالقوه است که می تواند توسعه یافته و در آورده ساحل به قدرت گرسنه ساحلی استان در هزینه های رقابتی موجود با سوخت زغال سنگ آلوده نیروگاه” گفت: Michael McElroy گیلبرت ساقی استاد مطالعات زیست محیطی در دریاها و نویسنده ارشد این مقاله است.

برای محاسبه ظرفیت و هزینه های بادی دریایی در چین محققان برای اولین بار شناسایی مناطق که در آن مزارع بادی دریایی می تواند ساخته شده به استثنای مناطق حمل و نقل, محیط زیست, مناطق حفاظت شده و عمق آب بالاتر از 60 متر است. آنها محاسبه سرعت باد در این مناطق و برآورد ظرفیت ساعتی برای هر یک از این توربین ها.

آنها دریافتند که کل پتانسیل انرژی باد از مزارع بادی ساخته شده در طول چینی ساحل 5.4 برابر بزرگتر از زمان ساحلی تقاضا برای قدرت.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که این قدرت خواهد بود مقرون به صرفه است.

“ما تخمین می زنند بادی دریایی هزینه ها با توجه به طیف وسیعی از مقادیر به دست آمده از های اخیر offshore wind farm تحولات گفت:” پیتر شرمن, دانشجوی کارشناسی ارشد در گروه علوم زمین و علوم سیاره ای و برای اولین بار نویسنده این مقاله است. “توربین های بادی دریایی در طول تاریخ شده است گران اما روشن است که در حال حاضر به دلیل قابل توجهی پیشرفت اقتصاد را تغییر داده اند به طوری که بادی دریایی می تواند هزینه های رقابتی در حال حاضر با زغال سنگ و انرژی هسته ای در چین است.”

محققان تخمین زده می شود که اگر قیمت برق بالا هستند بادی دریایی می تواند با ارائه بیش از 1000 terawatt-ساعت و یا حدود 36 درصد از تمام ساحلی تقاضای انرژی. اگر قیمت برق کم آن می تواند بیش از 6000 terawatt-ساعت یا 200 درصد از مجموع تقاضای انرژی.

“تحقیقات ما نشان می دهد پتانسیل برای است مقرون به صرفه بادی دریایی به قدرت مناطق ساحلی را کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و بهبود کیفیت هوا در چین گفت:” McElroy.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im