نفت پیش بینی روش اقتباس شده برای صفحات گسترده ممکن است قطع شیل اپراتور هزینه های

سنگ متخلخل حاوی نفت و گاز هستند به خاک سپرده عمیق در داخل زمین است که از شیل اپراتورهای تکیه بر مدل های پیچیده زیرزمینی محیط زیست به منظور برآورد سوخت های فسیلی بازیابی. این شبیه سازی به شدت پیچیده بسیار ماهر اپراتورها برای اجرای آنها. این عوامل به طور غیر مستقیم تحت تاثیر هزینه تولید نفت شیل و در نهایت چقدر مصرف کنندگان برای پرداخت سوخت خود را.

محققان در تگزاس A&M دانشگاه را توسعه داده اند یک روش تحلیلی است که می تواند مورد استفاده در صفحات گسترده برای پیش بینی مقدار از نفت و گاز است که می تواند از بهبود به تازگی حفر چاه. با مدل سازی الگوی نفت و گاز از چاه های در همین زمینه حفاری محققان گفت: آنها در حال حاضر می تواند با دقت پیش بینی نرخ نفت و گاز برای جدیدتر چاه یک چارچوب است که سریعتر و آسان تر به استفاده از پیچیده مخزن شبیه سازی.

“در صنعت نفت و گاز استفاده از حرفه ای پیشرفته مخزن شبیه سازی برای به دست آوردن یک حس چقدر هیدروکربن ها را می توان بازیافت از لایه های زیر سطح زمین است. این شبیه سازی بسیار مفید هستند اما بسیار وقت گیر و محاسباتی شدید,” دکتر گفت: رود Weijermars استاد هارولد ونس وزارت نفت مهندسی است. “ما در حال حاضر می توانید انجام همان نوع پیش بینی که این شبیه سازی در یک صفحه گسترده محیط زیست است که بسیار سریع تر صرفه جویی در مقدار زیادی از زمان و هزینه برای شیل اپراتورها بدون از دست دادن دقت و صحت.”

محققان توصیف یافته های خود را در شماره ماه مارس مجله انرژی.

شیل سنگ های حاوی نفت و گاز در حال کهنه در لایه که بین 3000 14,000 پا زیرزمینی. برای دسترسی به این سوخت های فسیلی, سوراخ اول حفر عمودی به زمین با کمک پرقدرت دریل برای رسیدن به شیل لایه های سنگ. مته و سپس حرکت به صورت افقی و موازی با رسوبات شیل است. زمانی که سنگ در اطراف افقی گمانه مجبور به ترک توسط هيدروليكي آنها شروع به انتشار ارزشمند نفت و گاز مولکول که پس از آن با عجله به داخل گمانه و برخاستن به مخازن ذخیره سازی در سطح.

قبل از عملیات حفاری آغاز می شود یک مدل 3D از مخزن است که به طور کلی ایجاد شده برای پیش بینی میزان نفت است که می تواند بازیافت شود از چاه. این مدل در نظر نفوذپذیری سنگ زیرزمینی جغرافیا و ویژگی های لرزه ای در میان پارامترهای دیگر. با این ورودی در محل این مدل تقریبا کاشی مخزن به بلوک های کوچک و یا سلول های شبیه سازی جریان نفت از طریق این بلوک های فردی بر اساس اختلاف فشار در چهره های مختلف از بلوک.

“این شبیه سازی می تواند اجرا از ساعت به روز تا چند هفته بسته به تعداد بلوک در یک شبکه گفت:” Weijermars. “بنابراین اگر این مدل مخزن یک میلیارد سلول های شما را به محاسبه چقدر این میلیارد سلول رفتار و تعامل به دانستن آنچه که در نتیجه جریان نفت خواهد بود.”

برای دور زدن این پیچیده, ریاضی, محاسبات Weijermars و تیم خود را با تمرکز توجه خود را بر جریان نفت در داخل یک سلول در یک موجود هست. اول آنها محاسبه جریان نفت از محل شکستگی به تک همراه با استفاده از فیزیک مبتنی بر معادلات. با این فرض که تمام سلول های جریان درون یک چاه یکسان هستند آنها قادر به مقیاس و به دست آوردن نفت در جریان رای برای یک دوره چند ماه زمان با استفاده از یک روش تحلیلی به نام کاهش منحنی تجزیه و تحلیل.

سپس محققان در مقایسه با پیش بینی های ساخته شده توسط روش خود را در برابر کسانی که به شبیه سازی و دریافتند که دو همسان بسیار خوبی است. بر خلاف شبیه سازی های پیچیده, محققان گفت: خود را به صفحه گسترده مبتنی بر تجزیه و تحلیل شد بسیار سریعتر.

هنگامی که محققان مدل نرخ جریان از یک موجود به خوبی آنها می توانند پیش بینی و بهبود رفتار چاه جدید با افزایش سرعت برخی از جنبه های سلول های جریان مانند ارتفاع, طول یا فاصله هیدرولیک شکستگی و بین چاه. آنها اشاره کرد که این نوع از تجزیه و تحلیل می تواند قبل از انجام حفاری چاه جدید به طوری که نفت و گاز از اجاره منطقه می توان حداکثر.

محققان همچنین گفت که بر خلاف مخزن شبیه سازی است که نیاز به حرفه ای بسیار آموزش دیده برای اجرای آنها گسترده خود را می تواند توسط تکنسین های بسیار آموزش کوچک.

“شیل اپراتورها نیاز به کاهش هزینه های فوق العاده به دلیل پایین قیمت های جهانی نفت خام ، اما آنها همچنین نیاز به پیش بینی و بهبود عملکرد چاه جدید که آنها برنامه ریزی برای تمرین گفت:” Weijermars. “ما در حال حاضر آزمایش صفحه گسترده مبتنی بر جریان همراه تجزیه و تحلیل در برابر پیچیده مخزن شبیه سازی در یک سری از مطالعات و جریان همراه مدل نشانی از یک کار بزرگ است. این خبر خوبی برای شیل اپراتورهای — ما روش آنها کمک می کند تا کاهش هزینه ها و نیز بسیار سریع تر است.”

دیگر نویسندگان در این پژوهش عبارتند از: Kiran Nandlal دکتر Aadi Khanal و Dr. Fatih Tugan از نفت مهندسی.

این پژوهش از بودجه Crisman-برگ هیوز کنسرسیوم و راه اندازی صندوق از Texas A&M Engineering ایستگاه آزمایش.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Texas A&M University. Original نوشته شده توسط Vandana Suresh. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net