قدیمی ترین پسر عموی آمریکایی های بومی موجود در روسیه

باستان شناسان روسی در سال 1976 excavating در Ust-Kyakhta-3 سایت در بانک ها از رودخانه Selenga

A. P. Okladnikov

یک مطالعه جدید نشان داده است قدیمی ترین لینک در عین حال بین بومیان آمریکایی و اجداد خود در شرق آسیا: یک 14,000 سال دندان متعلق به پسر عموی امروز بومیان آمریکا هزاران کیلومتر از خشکی است که پس از اتصال اوراسیا و آمریکا.

“این بسیار سرد می گوید:” جنیفر تفاله یک متخصص ژنتیک در دانشگاه کانزاس لارنس که مطالعات peopling از آمریکا است. این کار نشان می دهد سیبری اجداد شمال امریکا مردمان بومی شد گسترده تر و همراه تر از قبلا معتقد بودند او می گوید:. آن را نیز ممکن است به طور غیر مستقیم حمایت از این فرضیه که آمریکایی های بومی’ اجداد شد جدا از خود آسیایی, forebears در Beringia باستانی زمین پل که متصل سیبری به آلاسکا.

مدتی در حدود 20000 سال پیش مردم شروع به عبور شرقی نکته سیبری بر روی Beringia. دقیقا همان جایی که آنها زندگی می کردند و گردش در سیبری قبل از آن شده است یک راز است.

این مطالعه جدید را فراهم می کند قدیمی ترین شواهد در عین حال از نزدیک ژنتیکی جد به بومیان آمریکا در اوراسیا. آن را نیز بسیار دورتر از Beringia که بسیاری را مشکوک می گوید: این مطالعه ارشد نویسنده یوهانس Krause یک archaeogeneticist و مدیر موسسه ماکس پلانک (MPI) برای علم تاریخ بشر است. در 1970s, روسی, باستان شناسان در کاوش های یک سایت به نام Ust-Kyakhta بین ساندویچ جنوبی بانک ها از دریاچه بایکال و مغولی مرزی در جنوب مرکزی روسیه است. آنها بهبود هزاران سنگ و استخوان ابزار سرامیک و گوزن و ماهی و استخوان—به علاوه بریدن از یک انسان دندان.

دندان نشسته در یک مجموعه کشو برای دهه تا سوتلانا Shnaider یک باستان شناس در آکادمی علوم روسیه به ارمغان آورد آن را به توجه ancient DNA کارشناسان در MPI. “در ابتدا من کاملا شک و تردید” است که آن را هنوز هم می تواند حاوی DNA Krause می گوید.

تکه تکه دندان متعلق به پسر عموی امروز آمریکایی های بومی

G. Pavlenok

اما سیبری سرد و خشک محیط زیست به نفع DNA حفظ و این تیم موفق شد در توالی دندان حامل ژنوم را از پالپ دندان. بر اساس رادیوکربن تاریخ ذغال و استخوان در کنار دندان, محققان, محاسبه آن به حدود 14000 سال است. ژنوم نشان داد این فرد یک مرد بود—که همان به اشتراک گذاشته شده متمایز مخلوط شرق آسیا و اوراسیا نسب به امروز مادری آمریکایی است. که باعث می شود او را قدیمی ترین و شناخته شده یکی از بستگان نزدیک از بومیان آمریکایی در خارج از آمریکا این گزارش امروز در سلول.

مرد زندگی 4500 کیلومتر از Beringia و نزدیک به 3200 کیلومتر از یک زن در شمال شرقی سیبری که به اشتراک گذاشته شده در حدود دو سوم از ژنوم با زندگی بومی آمریکایی است. این نشان می دهد این منبع جمعیت که از آن آمریکایی های بومی ظهور اشغال یک منطقه وسیع از شمال شرقی و اوراسیا Krause می گوید.

که محدوده موثر به نوبه خود نشان میدهد که این گروه به طور مستقیم اجدادی به آمریکایی های بومی شد ژنتیکی جدا شده در Beringia نه در سیبری که در آن آنها تا به حال شده است در حال حرکت در اطراف برای هزاران سال تفاله می گوید. امروز مردم در نزدیکی دریاچه بایکال عملا هیچ یک از ژنتیک نشانه های که جمعيت مسن تر نشان می دهد به جای آن مهاجران عمدتا شمال شرق آسیایی نسب حدود 10 ، 000 سال پیش.

مردم در اطراف دریاچه بایکال در ادامه به حرکت در اطراف و تعامل با گروه های دیگر برای هزاران سال با توجه به یافته های اضافی در کاغذ. دو نفر از آنها به خاک سپرده شد در کنار حدود 4200 سال پیش با مته سوراخ کردن DNA امضای طاعون-باکتری يرسينيا pestisکه تا به حال تا به حال تنها یافت شده است بسیار دورتر غرب در افراد ژنتیکی اتصال به استپ اوراسیا است.

“که [باکتری] نقل مکان کرد و تمام راه را از بالتیک به بایکال بیش تر یا کمتر از 100 سال است که یک بیت از تعجب” Krause می گوید. “امروز ما می بینیم چیزی شبیه به کروناویروس که رفت و در همه جا در عرض 3 ماه ولی عصر برنز بود و یک دنیای جهانی شده.”

ترکیبی از هر دو انسان و پاتوژن ancient DNA پیشنهاد نادر تاریخی پنجره را به یک محل بسیار مهم است به درک بومی آمریکایی و آسیایی و اروپایی ژنتیک می گوید: پریا Moorjani, یک متخصص ژنتیک در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است. “هر نمونه تا کنون از این منطقه کمک کرده است تا به بهبود درک ما از تاریخ بشر و تکامل است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de