در ماه, فضانورد, توالت خواهد بود یک کالا

ادرار می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای فرود پد باغ و آب آشامیدنی. اما وجود خواهد داشت به اندازه کافی برای رفتن به اطراف ؟

همیشه از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به کارگردانی ناسا برای گرفتن چکمه بر روی ماه تا سال 2024 سازمان و شرکای آن شده اند در تلاش برای ایجاد این اتفاق می افتد. در اواخر ماه گذشته ناسا اعطا قرارداد به سه شرکت به منظور توسعه یک crewed lunar lander اما وارد شدن به ماه فقط آغاز است. این سازمان همچنین قصد دارد برای ساخت یک دائم پایه ماه قبل از پایان این دهه و استفاده از آن به عنوان یک سنگ پله به مریخ است.

اگر فضانوردان در حال رفتن به صرف چند هفته در یک زمان بر روی ماه, آنها در حال رفتن به باید به شکل از چگونه به زنده کردن زمین—er سنگپوش. آن را بیش از حد گران به کشتی همه چیز از زمین که بدان معنی است که آنها باید برای دریافت خلاق با منابع محدود در سطح ماه. ماه خاک یک ساختمان بزرگ مواد و وجود آب به شکل یخ در قطب جنوب است که می تواند تبدیل به موشک سوخت. اما داغترین کالا از همه آنها به خوبی ممکن است تبدیل به یک فضانورد خود توالت.

در اوایل این سال یک تیم از محققان اروپایی نشان داد که اوره دوم شایع ترین ترکیب در انسان ادرار پس از آب می تواند مخلوط با ماه خاک و استفاده می شود برای ساخت و ساز. مواد به دست آمده است geopolymer که دارای خواص مشابه به بتن و به طور بالقوه می تواند مورد استفاده برای ایجاد فرود پد, زیستگاه و سایر سازه ها بر روی ماه.

Geopolymers به طور منظم استفاده می شود بر روی زمین به عنوان یک جایگزین دوستدار محیط زیست برای بتن معمولی است. یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده بتن سیمان است که نیاز به درجه حرارت بالا 22فرآیند تولید که نسخه های بسیاری از شرکت2. اما یک geopolymer نمی کند نیاز به انرژی زیادی در همه. به جای سیمان از آن استفاده می کند ساییده سنگ و یا خاکستر زباله محصول از سوختن زغال سنگ. هنگامی که این است که با آب مخلوط شده و برخی از واکنش ترکیبات آن را ایجاد بتونه مانند مواد است که می تواند بازیگران را به اشکال مورد نظر قبل از آن را از چپ به خشک.

در ماه ترین زیرساخت است که به احتمال زیاد رفتن به صنعتی ساخته شده توسط پرینتر 3D. ساختمان با آجر خواهد بود راه بیش از حد ناکارآمد و محدود کردن انواع سازه های است که می تواند ساخته شده است. اما رباتیک 3D پرینتر می تواند مستقل ساخت پیچیده تر بیاد. قمری سنگپوش شیمیایی شباهت به خاکستر که باعث می شود geopolymers یک گزینه جذاب برای ساختمان ها در ماه. حرکت نزولی این است که geopolymers نیاز به مقدار زیادی از آب به طوری که آنها را از طریق جریان نازل از یک چاپگر 3D.

“آب بسیار با ارزش در سطح ماه می گوید:” Marlies Arnhof یک عضو از مفاهیم پیشرفته تیم در آژانس فضایی اروپا و coauthor از پژوهش است. “بنابراین یکی از اهداف اصلی ما با این مطالعه به منظور کاهش مقدار آب لازم برای تولید یک geopolymer.”

Superplasticizers مواد استفاده می شود که برای کاهش محتوای آب بتن و geopolymers در حالی که حفظ سیالیت. در زمین superplasticizers به طور معمول سخت به تلفظ مواد مانند نفتالین و polycarboxylate. اما به عنوان Arnhof و همکارانش کشف کردند اوره با این نسخهها کار فقط به عنوان به خوبی و به راحتی می تواند منابع در ماه. به جای فیلتر کردن آلاینده ها در فضانورد ادرار و بازیافت ضایعات آب آبیاری می تواند ذخیره شده در مخزن و برداشت به صورت اوره.

برای تست این ایده محققان مخلوط مصنوعی اوره پودر با قمری سنگپوش simulant به سازه های استوانه ای به اندازه یک مشت و اجازه دهید آنها را خشک و تحت وزن. آنها سپس شبیه سازی شده با استفاده از مواد در یک چاپگر 3D توسط اکسترودر آن در لایه های از طریق یک سرنگ. آنها در مقایسه نتایج با روش geopolymers. “آن را به خوبی انجام می شود می گوید:” آنا لنا Kjøniksen مواد دانشمند در Østfold دانشگاه و coauthor از مطالعه. “به نظر می رسید به بهترین نتایج کلی به ویژه هنگامی که آن را به اجتناب از کرک سازند.”

این تیم pee-صفحه پلیمر نیز ممکن است کمک به ایجاد پناهگاه برای محافظت فضانوردان از خطرناک اشعه یونیزان بر روی سطح ماه. ماه فاقد اتمسفر است و یا قوی میدان مغناطیسی منحرف تابش جریان از خورشید که بدان معنی است که فضانوردان باید افزایش خطر ابتلا به سرطان از طولانی باقی می ماند در سطح ماه. Geopolymers پدید آمده به عنوان یک وعده نامزد حاوی زباله های هسته ای بر روی زمین و Arnhof می گوید همین اصل می تواند به محافظت از فضانوردان بر روی ماه. اما به جای نگه داشتن تابش از نشت از یک ساختار آن را حفظ و از آن در آینده.

آژانس فضایی اروپا در حال کار در یک مطالعه پیگیری است که کمک خواهد کرد که تعیین اینکه آیا اوره بر اساس geopolymer موثر است در محافظ در برابر تابش. این آژانس همچنین نیاز به اثبات است که تولید این مسائل ممکن است در ماه. در مطالعه اخیر Arnhof و همکارانش ساخته شده geopolymer در دمای اتاق در یک فضای باز محیط زیست است. اما چاپ 3D است که خیلی بیشتر به چالش کشیدن در جاذبه کم خلاء محیط زیست بر روی سطح ماه. این geopolymer همچنین باید قادر به مقاومت در برابر درجه حرارت زیادی به نوسانات در ماه است که در محدوده بین 260 و -280 درجه فارنهایت است.

اینکه آیا یا نه آنها عبارتند از: اوره geopolymers هستند امیدوار کننده جایگزین برای پخت دیگر رویکرد اصلی در حال کاوش برای قمری ساخت و ساز می گوید: Phil Metzger یک دانشمند سیاره ای در دانشگاه مرکزی فلوریدا و یک کارشناس قمری منابع است. تف جوشی شامل انفجار سنگپوش با مقادیر بالایی از انرژی را به طوری که آن را می شود با هم. قدرت است که در ماه های ساختمان و سازه های بزرگ که نیاز به مگاواتی مقیاس خورشیدی مزارع که خوراک تمام قدرت خود را به پخت تسهیلات. آن را آسان تر به مقیاس پلیمری مبتنی بر ساخت و ساز اما Metzger شک و تردید است که ادرار به پایان خواهد رسید که superplasticizer از انتخاب بر روی ماه. او می گوید که پلیمرها به احتمال زیاد خواهد آورد از زمین و یا استخراج از قمری یخ.

“من نمی دانم اگر ساخت ردهها خواهد مقیاس خوب” Metzger می گوید. “من فقط فکر نمی کنم شما در حال رفتن به که بسیاری از مردم ادرار در ماه.”

آن را بعید است که ناسا شروع به ارسال موشک های پر از ادرار به ماه به را تشکیل می دهند تفاوت. اما وجود دارد مقدار زیادی از کاربردهای دیگر فضانورد ادرار غیر از سیمان. یک گزینه این است که برای بازیافت آن و نوشیدن آن را فقط مانند فضانوردان را در ایستگاه فضایی بین المللی. اگر چه وجود آب منجمد در ماه قطب جنوب آن هنوز مشخص نیست چقدر سخت خواهد بود برای استخراج و استفاده کنید. همچنین حاوی مواد سمی مانند جیوه و سولفید هیدروژن است که به معنی آن را می خواهم که به تمیز کردن قبل از آن را امن برای مصرف انسان است.

حتی اگر انسان را تا پایان ماه آب آشامیدنی به جای بازیافت توالت با استفاده از فضانورد ادرار برای geopolymers هنوز هم ممکن است بهترین انتخاب. به جای آن ممکن است بهتر است برای رشد مواد غذایی است. اوره تجزیه به آمونیاک و دی اکسید کربن و انواع خاصی از میکروب ها بزرگ هستند در تبدیل آمونیاک به نیترات نمک یک نوع رایج از کود. این به این معنی است که می توان آن را در یک حلقه بسته سیستم حمایت از زندگی که در آن آب از ادرار قابل بازیافت است و اوره استفاده می شود به عنوان ماده خام برای کود گیاهی. محققان در آلمانی هوافضا مرکز شده اند با موفقیت در حال رشد سبزیجات در ادرار انسان برای سال. در اواخر سال 2018 آنها راه اندازی یک ماهواره برای تست یک نسخه مینیاتوری خود را pee-سوخت گلخانه ها در مدار زمین.

در بی ثمر قمری محیط هر قطره از مایع مهم است. بنابراین آیا آن را مورد استفاده به عنوان مواد ساختمانی کود و یا حمایت از زندگی به نظر می رسد مانند توالت رفتن به یک نقش مهمی به عنوان انسان مبادرت به منظومه شمسی است. سفر به فضا هرگز به نظر می رسید بنابراین فریبنده.


بزرگ تر سیمی داستان
  • این کارگزاران بازار سهام از سحر و جادو: جمع آوری بازی برای نگه می دارد
  • سلام بچه ها! خواندن این کتاب در طول خود را بسیار. طولانی است. تابستان
  • چگونه برای جلوگیری از اسپم—یکبار مصرف با استفاده از اطلاعات تماس
  • نکاتی برای ساخت بهتر از قهوه در خانه
  • 27 روز در توکیو بای: آنچه اتفاق افتاده است در الماس شاهزاده
  • 👁 مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🎧 چیز نه صدایی درست است ؟ بررسي فايلهاي مورد علاقه ما هدفون بی سیم, هدفون soundbars و بلندگوهای بلوتوث

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de