یک تیم بین المللی از دانشمندان به رهبری محققان در موسسه کارولینسکا در سوئد راه اندازی کرده است مروری جامع از تمام پروتئین بیان شده در مغز منتشر شده امروز در مجله Science. باز-دسترسی به پایگاه داده ارائه می دهد محققان پزشکی بی سابقه منابع به تعمیق درک خود را از نوروبیولوژی و توسعه, جدید, درمان های موثر و تشخیص هدف قرار دادن روانی و بیماری های عصبی.

مغز پیچیده ترین عضو بدن ما هر دو در ساختار و عملکرد. جدید مغز اطلس منابع بر اساس تجزیه و تحلیل نزدیک به 1,900 مغز نمونه های پوشش 27 مناطق مغز ترکیب داده ها از مغز انسان با اطلاعات مربوطه از مغز خوک و موش. این آخرین پایگاه داده های منتشر شده توسط بشر پروتئین اطلس (HPA) برنامه ای است که در علم برای زندگی آزمایشگاهی (SciLifeLab) در سوئد مشترک مرکز تحقیقات تراز وسط قرار دارد با KTH Royal Institute of Technology, موسسه کارولینسکا در استکهلم و دانشگاه اوپسالا دانشگاه. این پروژه یک همکاری با BGI مرکز تحقیقات در شنژن و چینگدائو در چین و دانشگاه آرهوس در دانمارک.

“به عنوان انتظار می رود این طرح برای مغز است مشترک میان پستانداران اما نقشه جدید همچنین نشان می دهد تفاوت های جالب بین انسان و خوک و موش مغز می گوید:” Mathias Uhlén استاد در گروه پروتئین علم در KTH Royal Institute of Technology, استاد مدعو در گروه علوم اعصاب در موسسه کارولینسکا و مدیر انسان اطلس پروتئین تلاش است.

مخچه پدید آمده در این مطالعه به عنوان مشخص ترین منطقه از مغز است. بسیاری از پروتئین با افزایش سطوح بیان در این منطقه یافت شد از جمله چندین مربوط به اختلالات روانپزشکی حمایت از نقش مخچه در پردازش احساسات است.

“یکی دیگر از یافته های جالب توجه این است که انواع مختلف سلول از مغز به اشتراک گذاری تخصصی پروتئین ها با اندام های محیطی می گوید:” دکتر Evelina Sjöstedt محقق در وزارت علوم اعصاب در موسسه کارولینسکا و اولین نویسنده در این مقاله است. “برای مثال آستروسیتها سلول است که “فیلتر” محیط خارج سلولی در مغز به اشتراک گذاری بسیاری از حمل و نقل و سوخت و ساز آنزیم ها با سلول های کبد است که فیلتر کردن خون است.”

وقتی که در مقایسه این انتقال دهنده عصبی در سیستم مسئول ارتباطات بین سلول های عصبی برخی از روشن شدن تفاوت بین گونه ها می تواند شناسایی شود.

“چند مولکولی اجزای انتقال دهنده عصبی در سیستم های به خصوص گیرنده که پاسخ به منتشر انتقال دهنده های عصبی و neuropeptides نشان می دهد یک الگوی متفاوت در انسان و موش” می گوید: دکتر Jan Mulder, گروه, رهبر انسان پروتئین اطلس مغز پروفایل گروه و پژوهشگر در وزارت علوم اعصاب در موسسه کارولینسکا. “این به این معنی است که احتیاط باید گرفته شود در هنگام انتخاب حیوانات به عنوان مدل برای انسان روانی و اختلالات عصبی.”

برای انتخاب ژن/پروتئین مغز اطلس همچنین شامل تصاویر میکروسکوپی نشان پروتئین توزیع در مغز انسان نمونه و دقیق و نقشه zoomable از پروتئین توزیع در مغز موش.

انسان پروتئین اطلس آغاز شده و در سال 2003 با هدف به نقشه تمام انسان پروتئین ها در سلول های بافت ها و اندام ها (به پروتئوم). تمام اطلاعات در دانش منبع باز است که اجازه می دهد دسترسی دانشمندان هر دو در دانشگاه و صنعت به راحتي در استفاده از داده ها برای اکتشاف بشر پروتئوم.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه کارولینسکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im