تنها 1 در 3 COVID-19 تحقیقات نویسندگان زن هستند و حتی کمتر ارشد نویسندگان

زنان را تشکیل می دهند تنها یک سوم از تمام نویسندگانی که باید تحقیقات منتشر شده در COVID-19 از زمان شروع این بیماری همه گیر در ماه ژانویه این سال و حتی کمتر از آنها ارشد نویسنده در این مقاله نشان می دهد یک تجزیه و تحلیل در BMJ بهداشت جهانی.

مستند اقدامات ممکن است بیشتر گسترده تر موجود نابرابری با محدود کردن ظرفیت خود را برای ارتکاب به تحقیق به دلیل رقابت مطالبات از خانه تحصیل فرزند و پدر و مادر و دیگر مراقبت از وظایف نشان می دهد که محققان.

زنان در حال حاضر کمتر در مناطق دیگر از تحقیقات علمی که بدان معنی است که مسائل مربوط به زنان اغلب به طور مشابه کمتر آنها می گویند.

برای پیدا کردن اگر یک الگوی مشابه است که در COVID-19 تحقیقات آنها جستجو و پژوهش, پایگاه اطلاعاتی PubMed برای مطالعات مربوطه که تا به حال منتشر شده است از ژانویه سال 2020 است.

آنها دریافتند 1445 مقاله در COVID-19 که 1370 با مجموع 6722 نویسندگان بودند مناسب برای ورود.

پس از به استثنای آن دسته از مقالات که در آن جنسيت از نویسندگان ناشناخته بود (گروه نویسندگی یا حروف تنها) 1235 مقالات شدند برای اولین نویسندگی و 1216 برای آخرین نگارش تجزیه و تحلیل. این نشان می دهد ارشد/نویسنده سرب وضعیت.

در همه زنان ساخته شده تا یک سوم از تمام نویسندگان (34%) در شامل COVID-19 مقالات پژوهشی صرف نظر از ارشد. اما زمانی که برای اولین بار یا آخرین نگارش شد و تجزیه و تحلیل این نسبت حتی پایین تر: 29% و 26% بود.

درصد زنان اولین نویسندگان بالاتر بود در بالا مشخصات مجلات تاثیر (impact factor بالاتر از 7) در مقایسه با کسانی که مجلات با مشخصات پایین تر تاثیر (impact factor زیر 2). اما وجود تفاوت در درصد زنان آخرین نویسنده. نه وجود دارد هر گونه تفاوت در درصد زنان توسط نویسندگان مقاله نوع.

اما وجود تفاوت های منطقه ای: کمترین درصد از زنان نویسنده بودند از آفریقا و بالاترین از اقیانوسیه.

محققان با استناد به مطالعات دیگر به دنبال عدم تعادل جنسیتی در تحقیق و نگارش است که نشان می دهد بالاتر نسبت زن ارشد نویسندگان از آنها یافت می شود.

“این نشان می دهد که بالا بردن سطح آگاهی در نابرابری های جنسیتی در تحقیقات به طور کلی و در نگارش مقالات در خصوص منجر به پیشرفت های قابل توجهی” آنها نشان می دهد.

“ممکن است که زمان محدودیت های اعمال شده در طول COVID-19 همه گیر کمک بیشتر به این کاهش” آنها اضافه کنید.

عوامل مختلف ممکن است دامن زدن به عدم تعادل جنسیتی در COVID-19 تحقیقات آنها نشان می دهد. این شامل موارد زیر است:

  1. تحقیقات در دستور کار ممکن است به شکل توسط کسانی که در موقعیت رهبری که اغلب مرد هستند.
  2. COVID-19 بالا مشخصات موضوع که مردان ممکن است بخواهید/نیاز همه را می شناخت.
  3. مراقبت از پدر و مادر و خانه-تحصیل مسئولیت در طول همه گیر – نقش که هنوز هم عمدتا گرفته شده در توسط زنان — ممکن است به سمت چپ آنها را با بیش از حد زمان کمی برای ارتکاب به پژوهش است.
  4. COVID-19 مقالات پژوهشی فقط به عنوان به احتمال زیاد به موضوع به تعصب های جنسیتی در بررسی دقیق به عنوان کسانی که در مناطق دیگر از علم است.
  5. بسیاری از اوایل COVID-19 انتشارات راه اندازی شد, مقالات که به طور کلی به احتمال زیاد نوشته شده توسط مردان است.

وجود دارد یک “نیاز مبرم” برای محدود کردن این نابرابری های جنسیتی به دلیل چگونه آن را ممکن است تحت تاثیر قرار درک جهانی از COVID-19 و توانایی پاسخ به آن را به سرعت و به طور موثر آنها تاکید کنیم.

“این درست است به خصوص به عنوان شواهد در ادامه به افزوده شدن از نظر جنس و تفاوت های جنسیتی در میزان مرگ و میر و در دراز مدت اقتصادی و اجتماعی اثرات COVID-19 ساخت متعادل چشم انداز جنسیتی همیشه مهم تر” آنها را بنویسید.

و آنها نتیجه گیری کرد: “برابری جنسیتی و شمول در COVID-19 تحقیقات کلید موفقیت در مبارزه جهانی علیه بیماری همه گیر. نامتناسب سهم زنان به COVID-19 پژوهش نشان دهنده گسترده تر تعصب های جنسیتی در علم است که باید خطاب به نفع مردان و زنان به طور یکسان.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط BMJ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>