علمی دسترسی آزاد تأمین کنندگان مالی اعلام قیمت شفافیت قوانین برای ناشران

DAVIDE BONAZZI/SALZMANART

مجلات علم را مجبور به افشای هزینه های چاپ مقالات در جهت آنها را به پرداخت برای یک ائتلاف پژوهش تأمین کنندگان مالی فشار برای باز کردن دسترسی.

قیمت شفافیت قوانین است که اثر را در ماه جولای سال 2022 اعلام شد امروز توسط ائتلاف S یک گروه از 22 سازمان های بین المللی, اروپایی, ملی تحقیقات سازمان ها و بنیادها. در سال 2018 ائتلاف S راه اندازی یک طرح به نام طرح S است که نیاز به دریافت کار ابتدا در ژانویه سال 2021 به دسترسی باز در معنی آن خوانده می شود بلافاصله پس از انتشار رایگان. یکی از راههای انجام این کار این است که برای نویسندگان به پرداخت مجلات هزینه برای هر مقاله چاپ شده در این راه.

ائتلاف S می خواهد قوانین برای کمک به حفظ این هزینه ها معقول است. قوانین نیاز به ناشران برای ارائه یک شکستن قیمت های خود را: چه درصد به پوشش هزینه خدمات مانند اثبات خواندن-کپی-ویرایش و سازماندهی داوری. اگر آنها نمی, “ما نمی خواهد هر گونه دیدار با انتشار هزینه های مرتبط با این ناشر می گوید:” رابرت Kiley موقت هماهنگ کننده ائتلاف S و سر باز کردن پژوهش در ولکام تراست یکی از اعضای ائتلاف. “هدف این است که به ارائه گرانول, اطلاعات در مورد ارزش اجزای هر یک مجله مقاله نقطه قیمت می گوید:” استیون Inchcoombe رئیس انتشارات افسر در اسپرینگر طبیعت است که منتشر مجله طبیعت.

اسپرینگر طبیعت یکی از ده ناشران که در شرکت یک خلبان آزمایشی از قیمت شفافیت بین ماه های ژانویه و مارس. قوانین امروز اعلام کرد که اجازه می دهد تا ناشران برای انتخاب بین دو مجموعه مختلف از شفافیت معیارهای. یک چارچوب مبتنی بر الگو های استفاده شده در این سال را به خلبان. دیگر یک موجود چارچوب کشیده عادلانه دسترسی باز داد (FOAA) و در حال حاضر در حال استفاده توسط مرزهای MIT Press, کوپرنیک و MDPI. “یا چارچوب خوب است” Kiley می گوید.

او می گوید: دو چارچوب قابل مقایسه هستند اما مظنون است که بزرگ تجاری ناشران راحت تر خواهد بود با این یکی بر اساس خلبان. این اجازه می دهد تا سود برآورد قیمت تفکیک به گسترش به طور مساوی در سراسر از هزینه ها در حالی که FOAA چارچوب می پرسد برای حاشیه سود در هر رده. یکی دیگر از تفاوت این است که FOAA معیار می پرسد ناشران برای ارائه یک نمونه کارها گسترده تفکیک از شیوه های قیمت گذاری در حالی که این چارچوب بر اساس خلبان اجازه می دهد تا ناشران به تمایز بین مجلات مختلف و به گروه کسانی که با همان قیمت گذاری شده است. Kiley می گوید ائتلاف S تایید FOAA معیارهای زیرا آنها پدید آمده در حالی که کار بر روی طرح S جریان بود و اگر ناشران در حال حاضر مطابق با آنها “ما نمی خواهم به می گویند” خوب است که به اندازه کافی خوب نیست.'”

قیمت گذاری داده ها به اشتراک گذاشته خواهد شد با تأمین کنندگان مالی و موسسات تحقیقاتی, اما نه برای عموم. این است که به آدرس ناشران و نگرانی های که به اشتراک گذاری اطلاعات با رقبای خطر انداخته اتهامات از آنتی تراست مقامات که آنها تبانی برای تثبیت قیمت. “تجزیه و تحلیل حقوقی که ما انجام داده ایم نشان می دهد که خطر بسیار کم اما ناشران را به یک نتیجه گیری های مختلف می گوید:” مارک Schiltz رئیس علوم اروپا یک اتحادیه ملی سازمان های مالی است که به کمک راه اندازی ائتلاف S.

قبل از تصمیم گیری در فشار برای قیمت شفافیت ائتلاف S در اصل می خواستم برای قرار دادن یک کلاه قیمت در انتشار هزینه ها, اما مجلات مقاومت است. قیمت کلاه “می تواند یک مشکل واقعی برای بسیاری از مجلات می گوید:” Bernd Pulverer سر از نشریه علمی در زیست شناسی مولکولی سازمان (برزخ) و سردبیر این مجله EMBO. چرا که “هزینه های متفاوت است به طور چشمگیری در سراسر مناطق موضوع و در سراسر انتخابی از مجلات و ارزش افزوده از مجلات.”

Inchcoombe می گوید قیمت شفافیت کمک خواهد کرد که مردم درک ارزش مجلات و تفاوت های بین آنها را. او می گوید: Springer طبیعت “باقی می ماند[s] حمایت” ادامه خواهد داد و همکاری با ائتلاف S. شرکت که در حال حاضر منتشر صدها نفر از باز کردن دسترسی به مجلات اعلام کرد در ماه آوریل است که طبیعت را به پیوستن به طرح S تحت قوانین است که اجازه می دهد تا مجلات که به اتهام خوانندگان اشتراک به ادامه انجام این کار در حالی که همچنین شارژ نویسندگان هزینه برای باز کردن دسترسی به مقالات به عنوان طولانی به عنوان آنها به طور پیوسته افزایش نسبت خود را آزادانه در دسترس محتوا.

ناشران نیز می تواند برآورده ائتلاف S قوانین از طریق یک “سبز دسترسی باز” مسیر اگر آنها اجازه نویسندگان برای ارسال نسخه های خطی خود را — “نویسنده پذیرفته شده” نسخه ای است که مجلات را پذیرفته اند و کارشناسی اما هنوز رتبهدهی نشده است منتشر شده و یا copyedited — برای باز کردن مخازن و یا وب سایت های شخصی. برنامه همچنین اجازه “خوانده و نشر” می پردازد که در آن دانشگاه ها’ اشتراک به paywalled مجلات اجازه می دهد محققان در آن دانشگاه به انتشار دسترسی آزاد کار می کنند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>