تریاک مرتبط با مرگ و میر بیشتر پس از عمل جراحی بای پس

بزرگترین مطالعه در تریاک استفاده و نتایج پس از عمل جراحی بای پس پیدا کرده است که — در مقایسه با به طور گسترده ای برگزار شد باورهای — از آن است که در ارتباط با مرگ و میر بیشتر و حملات قلبی است. پژوهش منتشر شده است امروز در مجله اروپایی پیشگیری و عروق, مجله جامعه قلب اروپا (ESC).

دفتر سازمان ملل متحد در مورد مواد مخدر و جرم و جنایت تخمین می زند که در سال 2015 17.7 میلیون نفر از مردم استفاده از مواد مخدر (تریاک, هروئین و مورفین) غیر قانونی در سراسر جهان است.2,3 تریاک است که متداول ترین ماده پس از توتون و تنباکو در خاورمیانه و بسیاری از کشورهای آسیایی است. دو روش عمده استفاده از این دارو در حال سیگار کشیدن و حل آن را در چای و نوشیدنی های دیگر.

“افغانستان و پاکستان و ایران دارای بالاترین شیوع تریاک سوء استفاده با توجه به نزدیکی به تولید” گفت: نویسنده مطالعه دکتر فرزاد Masoudkabir تهران دانشگاه علوم پزشکی ایران. “در ایران تخمین زده می شود که 8-16% عمومی استفاده میکنند اما با توجه به حساسیت های اطراف گزارش واقعی شيوع ممکن است حتی بالاتر است.”

یکی دیگر از دلایل تریاک محبوبیت این است که درک است که آن را دارای مزایای بهداشت و درمان. “وجود باورهای سنتی در میان مردم و کادر پزشکی که تریاک باعث کاهش قند خون و چربي خون و فشار خون و جلوگیری از حملات قلبی و دیابت,” دکتر گفت: Masoudkabir. “نتیجه این است که بیماران قلبی اغلب استفاده میکنند. در مطالعه ما تقریبا یک پنجم (18 درصد) کاربران است.”

جراحان قلب و عروق در مورد ارائه مشاوره به بیماران برای جلوگیری از استفاده از تریاک پس از عمل جراحی بای پس به خاطر ترس است که خروج می تواند القاء حملات قلبی است. تا به حال هیچ شواهدی وجود دارد که قطع تریاک مصرف پس از عمل جراحی امن بود.

این بزرگترین مطالعه به منظور بررسی تاثیر ادامه یا توقف تریاک استفاده پس از عمل جراحی پيوند عروق کرونر. این مطالعه شامل 28,691 بیمارانی که تحت عمل جراحی بای پس بین سال های 2007 و 2016. میانگین سنی 61 سال و 73 درصد مرد بودند. بیماران به سه گروه تقسیم شدند با توجه به تریاک استفاده: هرگز-کاربران (82%) ادامه داد: استفاده پس از عمل جراحی (13%) و متوقف شد و پس از عمل جراحی (5%).

بيماران دنبال کرد تا برای مدت پنج سال. محققان به بررسی ارتباط پس از عمل تریاک استفاده و خطرات ناشی از مرگ, حمله قلبی, سکته مغزی و تکرار قلب روش.

بیمارانی که خود را ادامه داد تریاک عادت پس از بای پس جراحی پیوند تا به حال 28 درصد خطر بالاتر مرگ و 34% افزایش احتمال حمله قلبی در مقایسه با هرگز-کاربران است. آنها نیز تا به حال 25 درصد خطر بالاتر از یک ترکیب پایانی از عوارض جانبی (مرگ حمله قلبی سکته مغزی و تکرار روش) نسبت به هرگز-کاربران است.

“در مقابل به نگرانی که تریاک قطع می تواند باعث حملات قلبی در بیماران تحت عمل جراحی قلب ما یافت می شود که با قطع دارو امن بود و حتی مفید,” دکتر گفت: Masoudkabir. “در واقع خطر مرگ حملات قلبی و سایر عوارض جانبی در آن متوقف شده که با استفاده از تریاک پس از عمل جراحی مشابه به کسانی که تا به حال هرگز با استفاده از مواد مخدر است.”

با توجه به زمانی که شروع به تریاک ترک او گفت: “اولین سرپایی مراجعه و پس از عمل جراحی بای پس محسوس است زمان شروع به صحبت کردن در مورد متوقف کردن استفاده از مواد مخدر. این بیماران حدود یک ماه به بازیابی از استرس فیزیکی عملیات قبل از شروع برداشت.”

دکتر Masoudkabir اشاره کرد که یافته های این مطالعه را نمی توان تعمیم به سایر مواد مخدر مثل قهرمان و مرفین.

او نتیجه گرفت: “با توجه به یافته های ما با هم با کسانی که از مطالعات قبلی وجود دارد در حال حاضر شواهد کافی برای نتیجه گیری کرد که این یک باطل که تریاک محافظت در برابر بیماری های قلبی و عوامل مؤثر بر آن.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط European Society of Cardiology. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر