مایع فلزات و آلیاژهای دارای خواص استثنایی است که آنها را مناسب برای انرژی الکتریکی ذخیره سازی و تولید برنامه های کاربردی.

پایین نقطه ذوب گالیم مبتنی بر فلزات مایع استفاده می شود به عنوان تبادل حرارتی مایعات خنک کننده یکپارچه الکترونیک و در تولید انعطاف پذیر و منعطف دستگاه های الکترونیکی و نرم رباتیک.

گالیم مرموز است فلزی با قابل توجه ویژگی های فیزیکی از جمله anomalously نقطه ذوب پایین فقط بالاتر از دمای اتاق یکی از بزرگترین مایع محدوده از هر عنصر و یک دوره انقباض در ذوب شبیه به این که مشاهده شده برای آب.

در مقایسه با به طور منظم و دوره ای ترتیبات اتم در بلورین مواد جامد به حالت مایع است که شخصیتی بی نظم. مایعات می تواند جریان و اتم های خود را حرکت آشفته و به عنوان یک گاز است.

بر خلاف گاز قوی و منسجم نیروهای مایعات تولید یک درجه ای از نظم در یک مقیاس محلی است. درک این که چگونه این تغییرات به منظور در بالا-فشار و درجه حرارت مهم است برای توسعه مواد با رمان خواص فیزیکی و یا به صورت عامل تحت شرایط شدید و کلیدی است برای درک فرآیندهای در اعماق زمینی و exoplanetary داخلی مانند فلزی هسته شکل گیری و میدان مغناطیسی نسل.

در یک مطالعه جدید به رهبری دانشمندان دانشگاه بریستول و منتشر شده در مجله Physical Review Lettersدر محل synchrotron پراش پرتو-x اندازه گیری ساخته شده در الماس منبع نور بریتانیا از ذوب منحنی تراکم و ساختار مایع گالیم گزارش به فشارهای تا 26 معدل با استفاده از یک resistively گرم الماس سندان سلول برای تولید این شرایط.

نتایج ab initio دینامیک مولکولی شبیه سازی اجرا در دانشگاه بریستول پیشرفته محاسبات پژوهش مرکز ابر رایانه “BlueCrystal فاز 4” آیا عالی در توافق با تجربی اندازه گیری.

مطالعات قبلی پیش بینی مایع سازه های گالیم و دیگر فلزات توسعه از تنظیمات پیچیده با کم هماهنگی اعداد در محیط-فشار به روش ساده ‘سخت (persian)’ ترتیبات در فشار بالا.

اما با استفاده از توپولوژی های خوشه ای و تحلیل محققان دریافتند انحراف قابل توجهی از این مدل ساده: حتی در فشارهای محلی منظور در گالیم مایع نگهداری می شود با شکل گیری مناطق کم محلی آنتروپی حاوی ساختاری نقوش با پنج برابر تقارن و کریستال مانند سفارش.

منجر نویسنده دکتر جیمز Drewitt از دانشگاه بریستول مدرسه علوم زمین گفت: “این کاملا غیر منتظره ظهور کم configurational آنتروپی نقوش در گالیم مایع در فشار بالا به طور بالقوه فراهم می کند با یک مکانیزم برای ارتقاء metastable شیشه ای مراحل زیر منحنی ذوب.

“این باز می شود تا یک خیابان جدید از تحقیق و پژوهش برای آینده تجربی و مطالعات نظری برای کشف سریع فرو نشستن حرارت ذوب در فشار بالا منجر به تولید جدید فلزی شیشه مواد.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه بریستول. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im